Gönderen Konu: 98 Polo Otomatik Vites sorunu  (Okunma sayısı 14754 defa)

Çevrimdışı jesperfufu

• Profili Görüntüle
98 Polo Otomatik Vites sorunu
« : 08 Şubat 2012, 13:23:26 »
Herkese Selamlar ,
Aracım 98 model otomatik vites Polo.Son 1 haftadır vitesi P ve N konumuna getirdiğimde vitesi kitliyor . Frene basıp vites tuşuna basmama rağmen vitesi değiştiremiyorum . Eğerki frene çok narin bir şekilde bastığımda elim viteste iken vitese gelen ufak tepkimeyi hissettiğim zaman vites tuşuna basıp o anı yakalayıp anca öyle değiştirebiliyorum.. Böyle bir sorunu neden yapabilir.Araç çalışmıyorken takır takır geçiyor vitesler ama çalışıyorken tabi geçmiyor...Bilgisi olan arkadaş varsa ve paylaşıp yardımcı olabilirse çok memnun kalırım. herkese iyi forumlar

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Ynt: 98 Polo Otomatik Vites sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2012, 13:49:03 »
normalde çalışmadığında yaptığı şeyi çalıştığında da yapması gerekli dişlide bir sıkıştırma olabilir iyi bir usta lazım sana her ustaya götürme

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2012, 17:23:08 »
otomatik vites kolunun oradaki röleden de olabilir. hani frene basmadığında kolu kilitleyen röle..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2012, 17:33:22 »
araç çalıştığında otomatik vitesin aktarması kilitlenir ve vitesi sadece düğmeye basarak P ve N den kurtarabilirsin düğmenin kumanda ettiği bir parça var kilit gibi birşey  düğmeye bastığın zaman o kilidi kaldırır ve vites geçer fakat  frenden şanzımana giden bir yerlerde sıkıntı olabillir vites kolunun olduğu plastik aksam var rakamların yazılı olduğu plastik çerçeve diyelim kenarlarından tutup çek kolayca çıkar yerinden ondan sonra da araba stoptayken vitesleri değiştir dediğim kilidi farkediceksin sonrada aracı çalıştırıp tekrar dene düğmenin oralarda kablolar olması lazım düğmeye soketle bağlıydı sanırım belki soketinde temassızlık vardır elinle bir kurcala söküp yerine tak eğer olmazsa aracı yürütebildiğin zaman bildiğin bir yere götür şanzıman yağını kontrol ettir nerde ikamet ediyorsun yalovada şanzımancım var gecen yaz şanzımanımı onda yaptırmıştım 6 ay kullandım hiç sorun çıkarmadı sonrada sattım zaten istersen yardımcı olurum
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2012, 22:13:34 »
Fren müşüründe sorun olabilir. Fren lambalarından bunu tespit edebilirsin.

Çevrimdışı Atakan35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2012, 00:08:25 »
Fren müşüründe sorun olabilir west 55' e katılıyorum

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2012, 02:18:43 »
Sitede daha önceden bir arkadaşın başına gelmişti sorun fren müşürü çıkmıştı. Bi baktırın

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2012, 07:36:09 »
Bende de oldu oradan biliyorum. Fren lambaları yanmayınca kilit açılmıyor. Bende aracı stop ediyordum, düğmeye basıp öyle çalıştırıyordum. Elektrikçiye gittiğimde müşürün fişinin çıktığını söylemişti. Ama o zamana kadar fren lambalarına hiç dikkat etmemiştim.

Çevrimdışı jesperfufu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2012, 11:05:13 »
Dün gittim parçacıdan dediğiniz gibi fren müşürü aldım ve değiştirdim ve vites düzeldi şu an tıkır tıkır geçiyor. Bana toplamda 25 liraya mal oldu .. Herkese ilgisi teşekkür ederim... :)

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2012, 19:17:36 »
hadi geçmiş olsun bu siteyi bu yüzden seviyorum herkes her konuda ilgi ve bilgisini esirgemiyor sırf bu yüzden meganı satıp yine VW alıcam yaaa :D
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2012, 23:16:56 »
hadi geçmiş olsun bu siteyi bu yüzden seviyorum herkes her konuda ilgi ve bilgisini esirgemiyor sırf bu yüzden meganı satıp yine VW alıcam yaaa :D

Abi zaten satman hataydı :)

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2012, 01:27:08 »
 :tamamdir
RedMercury

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2012, 09:23:00 »