Gönderen Konu: hararet sorunu  (Okunma sayısı 2699 defa)

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
hararet sorunu
« : 23 Temmuz 2010, 23:00:00 »
sa arkadaşlar polom 96 model1.6 hp aee motor.bugün hararet sorunuyla karşılaştım ve düşüremiyorum fan çalışmıyodu fanı direk bağladık yine düşmedi. ustayı aradım termostattandır dedi ama bilemiyorum sizce sorun nedir termostatmıdır. bazılarıda conta yakmışsın falan dedi korkuttular beni.ben köydeyim görevim gereği ustada yarın gelemem dedi.ben termostatı söküp bakıcam nasıl anlarım sorun olduğunu yardımcı olursanız sevinirim.  şimdiden teşekürler

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
Ynt: hararet sorunu
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2010, 23:48:33 »
arkadaşım eğer araban su eksiltiyorsa sorun kesinlikle devirdaimdendir. yok su eksiltmiyorsa termostat ile hararet müşürüne baktır derim. benim arabam su eksilttiğinden dolayı hararet yapıyordu devirdaimi değiştirdim düzeldi.

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2010, 00:34:47 »
su eksiltmekten hararet yapmadı su var ama hararette var. fan açmadı direk bağladım ama yine düşmedi

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2010, 23:38:03 »
termostat veya hararet müşürü arızalıdır, AEE motoru kronik hastalığıdır, eski Polo Variant'ımızla ben de yolda kaldığımda aynı sebepten beni de korkutmuşlardı araç conta yakmış diye, merak etme dert edilecek bir şey değil, termostat'ını ve hararet müşürünü kontrol ettir, bozuk olanı değiştir sorunun çözülür :tamamdir

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2010, 23:22:29 »
sağol kardşim sorun termostattaymış. termostatı söktüm köyde olduğum için arabayı ilçeye termostatsız götürdüm. hararetle yolda kalanlara tavsiye ederim. termostatın içini söküp direk bağlıyosun ustaya rahatlıkla gidiyosun.