Gönderen Konu: direksiyondan plastik sürtmesi gibi gıcırtılar geliyor yardımcı olur musunuz?  (Okunma sayısı 4295 defa)

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve 2004 model pacific aracım var  alalı 2 ay oldu. Aracın şarj gergi kütüğü ses yapıyodu yenisi takılıdı. Lastikler yenilendi fakat 40 gündür falan direksiyondan  plastik sürtmesine benzer bi gıcırtı geliyo direksiyonu  çevirirken.  ustama gösterdim ve direksiyonu söktü alt takımları kontrol etti  sesin tam nerden geldiğini  çözemedi. en sonunda  direksiyon kutusundan geliyor dedi.  bu şekilde kullan sana zarar vermez  bi müddet sonra keser dedi  kesmezse de değiştiririz  dedi  fakat   direksiyon kutularının  fiyatlarını  kontrol ettim ve  1000 lira gibi bi masraf oluyo lütfen yardımcı olursanız sevinirm.  Golf tecrübesi olan arkdaşlardan yardım bekliyorum. saygılarımla...

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
en azından bu neden olur  tahmiinleriniz ve fikirlerinizi  önemsiyorum. bu forumdan bi çok şey öğrendim . ses ufak tefek bi şey ama  işte insanı gıcık etmeye yetiyor...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ön amotisör üst bilyalarından geliyordur.. Sıvı gres sık düzelir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
dediğinizi  yerlere epeyce sprey sıkıldı sanayide ama amotisör bilyalarına sıkıldı mı bilmşiyorum tabi ,çözüm olmadı hocam. başka bi sebebi olur mu sizce?ses  epeyce bi kafama takıldı da.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
valla benim polomdada  direksiyondan bi sürtme sesi geliyo .. sesin nerden geldigini keşfettim ama tedavisini yapamadım henüz :) platinden geliyo olabilir ... bende  öyle çünkü .

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
dediğinizi  yerlere epeyce sprey sıkıldı sanayide ama amotisör bilyalarına sıkıldı mı bilmşiyorum tabi ,çözüm olmadı hocam. başka bi sebebi olur mu sizce?ses  epeyce bi kafama takıldı da.

havalar soğuk bu aralar ondanda yapabilir...
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle

buraya sıvı gres sıkın

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
yarın sanayiye götüreceğim aracı kısmetse. gösterdiğiniz işlemi yaptıracam Hasan Bey. inşaallah problem hallolur  sonuçtan haberdar edecem.

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
kayseri sanayide  birkaç usta baktı ve sesin  geldiği yeri  tam kestirebilen olmadı ama  pedalların ordan  içeriye bakıp  bi şeyler dediler bilmem  neresinden  yaparmış sesi  kafana takma dediler.  yani netice de çözüm bulamadık sadece baktırdık fakat ses devam ediyo ve ben araca her binişimde o  gıcık sesi duyuyorum...