Gönderen Konu: Alalı 1 ay olmuştu üzdü bizi :(  (Okunma sayısı 5474 defa)

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
Alalı 1 ay olmuştu üzdü bizi :(
« : 10 Şubat 2011, 13:26:09 »
Arkadaşlar öncelikle sayfanızda yeniyim kendimi tanıtayım adım oguzhan 17 yaşındayım çocukluktan beri arabalara olan ilgimden şuan motor bölümü doguş oto labaratuvarında okuyorum 17 yaşındayım. Uzun süredir Passat 1.8T meraklısıyım ve bilhassa bu aracın hastasıyım. 2 3 sene önce megane miz vardı oldukca memnunduk ve eylül ayında sattık uzun çabalarım sonucunda aileme 2000 model passat 1.8 T comfortline aldırdım :d ama aracımız kurban bayramında bizi üzücek birşey yaptı ve yolda kaldık  sorun ise aracımızdan dumanlar çıktı kaputu açıp baktıgımızda işe su deposundaki tahliye borusundan su akıtıyor ve şanzımananın üstüne geliyor tamda bu su o yüzden şanzımanda sıcak oldugu için buhar yapıyor bu sorunun kaynagını tam çözemedik yetkili servisdeki arkadaşlar bize depoda su fazla varmış oda o suyu ısınınca atmış dediler ama aklımızda soru işareti kaldı hep acaba o tahliye borusunu uzun yapıp aracın altına nedn koymadılar diye bir fikri veya önerisi olan varsa paylaşabilrmi .O.KAYA .
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
Ynt: Alalı 1 ay olmuştu üzdü bizi :(
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2011, 14:08:18 »
Hoşgeldin.
Bu aracı yapan mühendisler mutlaka bunu araştırıp o şekilde koymuşlardır.
Ama bunu böle yapmasalardı nerden anlıcaktın böle aksi bi durum olduğunu?
Daha kötü durumlarda olabilirdi mesala conta yakmış olsaydı?
Neyse Geçmiş olsun
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2011, 23:16:57 »
Hoşgeldin.
Bu aracı yapan mühendisler mutlaka bunu araştırıp o şekilde koymuşlardır.
Ama bunu böle yapmasalardı nerden anlıcaktın böle aksi bi durum olduğunu?
Daha kötü durumlarda olabilirdi mesala conta yakmış olsaydı?
Neyse Geçmiş olsun
  katılıyorum fazla takma suyu tasırana kadar koyma su kabının birleşim yeri var hani iki yarım küre gibi o birleşim yerine kadr koy ve mümkünse G12 soğutucu malzemesini koy vw nin kullandığı soğutucu suyudur fosforludur herhangi bir kaçak esnasında kaçağın nerden olduğunu anlıyabilmek için G12 konması tavsiye edilir kazasız belasız :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2011, 21:29:38 »
arkadaşlar teşekkür ederim ilginiz için ben normalde syunu tam olarak koyuyorum ama debriyaj balatasını beğiştiren usta suyunuda fazla koymuş ve sorun kaynaklandı inşallah birdaha tekrarlanmaz
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2011, 21:41:28 »
tahliye deposuna mks.tan fazla su koyulursa fazlasını atıyor atarken biryere zarar vermiyor merak etme,ama maks üzerinde koymada. VW alan önce korkar sanayiciler korkutur şura değişecek bura değişecek diye, VW arması ağızlarının suyunu akıtıyor çoğunun, kullandıkça seversin memnun kalırsın. Tabi araç 10yaşında sizden önce nasıl kullnıldığıda önemli, sizi bekliyen en byük sorun turbo değişimi, en büyük şüphe km orjinal mi motor durumu ne? Çünkü sadece 1.8T ye sen hasta değilsin bir sürü gencin hayali. 2Arkadaşımda 1.8T motorlu araç var ikisinnde sakin kullandığını hiç görmedim.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2011, 17:27:28 »
Hoşgeldin hangi şehirden Doğuş oto demek çok iyi  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2011, 19:32:31 »
İstanbul Şişli endüstri meslek lisesi doğuş oto labratuvarı 11.sınıf

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2011, 19:34:53 »
06onur kardeşim araç 130.000 kmde orjinal kmsi aracı almadan önce cihaza baglattık ve hiçbir sorun çıkmadı araç bizden önce işletmesi olan birininmiş ve yorulmamış araç sadece istanbulda kullanılmış ve biz 3.sahibiyiz şuanlık turboıda sorun yok inşallah böylede devam eder.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2011, 19:36:06 »
İstanbul Şişli endüstri meslek lisesi doğuş oto labratuvarı 11.sınıf
Çok iyi bende çok isterdim Doğuş oto gibi bir yerde çalışmayı memnun musun peki içerde çalışan biri olarak müşteri olarak memnuniyet  ama ordaki ustaların durumları nasıl yani ne bölümü mezunu üniversite okuma şartı vs var mı ? Bende öyle bi yer düşünüyorumda ondan soruyorum  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı PaSHa_1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2011, 20:04:55 »
ben şuanda daha çalışmıyorum stajım seneye ama stajer abilerimizn söyledigine göre ustalar geçrkeden tabiri caizse biçilmiş kaftan  müşteri memnuniyeti önemli doguş oto için inş sneye doğuş otoda staj görücem ve eger doğuş oto memnun kalırsa kal stajdan sonra çalışmaya devam et derse kalmayı düşünüyorum