Gönderen Konu: BEYİN SORUNSALI  (Okunma sayısı 4160 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
BEYİN SORUNSALI
« : 02 Kasım 2010, 14:01:50 »
arkadaşlar aracımda son 3-4 gündür başıma gelmeyen kalmadı , yolda giderken önce vites boşaldı , vites teli değişti , bakımını yaptırdım , daha sonra yolda giderken birden stop etti ve bi daha çalışmadı , usta önce ateşleme bobininden dedi , aldık baktık ondan diil beyinden dedi , daha sonra tesisattan olabilir dedi , sizce sorun ne olabilir , acil yardımlarınızı bekliyorum , şimdiden teşekkürler .

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: BEYİN SORUNSALI
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2010, 14:28:04 »
çalışmıyor derken marş motoru çalışıyor mu? yani kontağı açınca hiç tık yok mu? elektrikçiye gösterdiniz mi? bence işe ustanızı değiştirerek başlayın
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2010, 14:58:59 »
çalışmıyor derken marş motoru çalışıyor mu? yani kontağı açınca hiç tık yok mu? elektrikçiye gösterdiniz mi? bence işe ustanızı değiştirerek başlayın

mustafacm marş basıyo fakat çalışmıyo , ateşleme bobini sandık başta , ustayı da seçememin nedeni yolda kalmamdan dolayı oldu , başka bi usta çağırmak zorunda kaldım , sonra beyinden dedi , arabayı beyinden bağımsız çalıştırdık düz kontakla , sonra baktık beyinde bi problem yok gibi , elektrik tesisatını kontrol ediyo , bnde 28 inde izne geldim , geldiğimden beri başıma gelmeyen kalmadı , gerçekten cnm sıkılıyo artık , en ihtiyacım olduğu zamanda yine yarı yolda bıraktı beni  :'(

Çevrimdışı olcaytuna

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2010, 16:41:20 »
başka bir ecu (beyin zımbırtısı) ile denemek gerekli. ayrıca şase kablolarını da (+ ve - kablolar) konturol ettir. ecu arızalarının başlıca sebeplerinden. yalnız ecu türkiye de biraz maliyetli. vw ve bosch (veya siemens te olabilir) numaralarından ebay'da uygun fiyata bulabilirsin. tamir yapan yerler var ama garantisi yok malesef.
mkII GT syncro

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2010, 21:08:30 »
benzin pompası olabilir mi acaba? askerliği bitir de artık sat şu aracı
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2010, 21:35:06 »
benzin pompası olabilir mi acaba? askerliği bitir de artık sat şu aracı

mustafacım , sorunu bugün hallettik , ateşleme bobinini besleyen kablo arıza yapmış , o değişti , sonra lpg de çalışmamazlık yaptı , alttan geçen kablo kopmuş onu yaptırdık , araba saat gibi çalışıyo , şaka gibi  :) ama satıcam merak etme , hatta askere gitmeden satıcam , yakında topic açarım hangi model tavsiye ediyosunuz diye  ;) yardımların için çok teşekkürler kardeşim  ;)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2010, 23:15:27 »
Geçmiş olsun ;)

Polo 6n ve Golf 3 aracı olanlara burdan bu başlık vesileiyle sesleniyorum.Aracınız çalışmıyorsa yüzde 95 bobin veya bobine bağğlı elemanlardandır. Lütfen işgüzar ustalarınıza kanıp beyni elletmeyin.Çünkü VW de en az arıza yapan şey beyindir.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2010, 10:55:38 »
mustafacım , sorunu bugün hallettik , ateşleme bobinini besleyen kablo arıza yapmış , o değişti , sonra lpg de çalışmamazlık yaptı , alttan geçen kablo kopmuş onu yaptırdık , araba saat gibi çalışıyo , şaka gibi  :) ama satıcam merak etme , hatta askere gitmeden satıcam , yakında topic açarım hangi model tavsiye ediyosunuz diye  ;) yardımların için çok teşekkürler kardeşim  ;)

bundan sonra seni ancak TDI paklar. imzamda da yazdığım gibi tüpgazla ancak mutfaktaki ocak yanar, üstünde de yumurta pişer. tüplen araba gitmez  ;D  acı tecrübeler bunu öğretti bana.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2010, 11:18:05 »
bundan sonra seni ancak TDI paklar. imzamda da yazdığım gibi tüpgazla ancak mutfaktaki ocak yanar, üstünde de yumurta pişer. tüplen araba gitmez  ;D  acı tecrübeler bunu öğretti bana.

haklısın mustafacım , bakalım bize ne zmn nasip olacak  :)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Kasım 2010, 18:01:25 »
haklısın mustafacım , bakalım bize ne zmn nasip olacak  :)

olur inşallah. acele etme
Araba binmek içindir..