Gönderen Konu: Orjinal 3M Karbon Kaplama  (Okunma sayısı 10869 defa)

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
Ynt: Orjinal 3M Karbon Kaplama
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2011, 10:07:41 »
aynı uygulamayı bende gerceklestırdım arkadaslar parcaları cıkarması zor degıl bende burda arkadaslardan gordum uygulayanlardan ve cıkarttım cesaret edıp ama bıraz becerısızlıgımden bırazda aldıgım karbonun adılıgınden mı desem suan kalkmalar mevcut karbonum ıyı degıldı bu yuzden karbonu ıyı secmenız gerek az para degıl sonucda.. arkadasım orta vıdes konsolunun oldugu kısmı tam olarak nasıl kestın ben basaramadım nasıl bır taktık uyguladın ogrenebılırmıyım???ben 3 parcada hallettım cırkın olmadı ama tek seferdede halletmeyı ısterım...

Sağlık sorunları nedeni ile forma giriş yapamadım.Biraz ara verdik. Orta kısım için parça kesip ısı tabancası bu özel bi tabanca onun ile ısıtıp zemine oturtulup özel kalem şeklinde ucu hilal şeklindeki maket bıçağı ile kesim işlemi yaptım en çok zorluyan parça bu parç zaten.Biraz malzemeyi bol tutmak gerekiyor.Tersten fazlalıkları aldıktan sonra ince ayarları yapmak gerekiyor.El becersi kadar aletlerinde kıvrım ve keskinliğide işi kolaylaştırıyor.Fotoları görmedim ama şimdiden seninde emeğine sağlık.

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2011, 11:34:17 »
Siparişi versem mi halen daha tereddütte kaldım.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2011, 13:39:27 »
Siparişi versem mi halen daha tereddütte kaldım.

Kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman başla derim.Yada benim yaptığım gibi manuel klima çerçevesi var.Sol ve sağ taraflarında tırnaklar var.Sökerken dikkat etmek lazım.Zarar vermeden sökmek lazım.Bi anda elim gitti.İnce yassı plaka yardımı ile  bi anda söktüm.Sonra sök allah sök sök allah sök.Sonuç fotolardan görünüyor.Ama dikkat et.Bazı parçaları sökerken internetten destek almak lazım.Resimli anlatımlar var.Linklerini hatırlayamıyorum.:( Okadar araştırdım ki.O sebepten işlerini ayarlayıp.Gerçekten uygun bi zamanı yakalamak lazım.Bu işlem biraz zaman gerektiyor.Sonuçta bi süreç sökme işlemide takma işlemide.Elektrikçi arkadaşlarda yardımcı oluyorlar çok sıkışınca.Yanlız tavsiyem.Kapılardaki açma kapanma çerçevelerini elleme derim.Çünkü çok hasas parçalar.Tırnak kırıldımı al başına belayı.Çıkmacı dolaşır durursun.Bide kendine kızarsın. :t Aman diyim kendini hazır hissedince başla.:)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Kasım 2011, 20:10:17 »
kardeşim sen tam benim kafadasın.ama kapı kolları her yolu denememe ragmen donmedi.sanırım sen donmussun ama saglıklı gibi durmuyor.bak onları tam dongu olan yere kadar kapla geri kalan kısmı siyah boya ile boya daha saglıklı tok duracaktır bence.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı İrfan ÖZDEMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Haziran 2012, 03:17:38 »
Bende yaptım karbon u ic mekana... Parcalar sökmeden yaptım gayette sık oldu.... o kadar teferruata gerek yok... az biraz el becerisio iş tamam... birde sac kurutma makinası olmazsa olmaazzzz .d

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #19 : 25 Haziran 2012, 17:49:17 »
yaa sokma o kadar zor geliyor ki bide bu olayları okudukça iyice sökmeye korkuyorum.. :S nereden başlayacagımı bilemiyorum 1-2 kere başına gittim sökeyim diye karar veremiyorum nereden başlasam diye.. :S :S yoksa karbon folyom hazır... yada yeni bi ihtimal buldum "Plasti Dip" diye bişey onla yapacagım ama sokmesi sökmesi sökmesi işte.. :S
Das Auto..