Gönderen Konu: acil yardım arkadaslar lutfen yardım acıl  (Okunma sayısı 2349 defa)

Çevrimdışı golf3405

• hayatı golfde yasadım
    • Profili Görüntüle
acil yardım arkadaslar lutfen yardım acıl
« : 17 Nisan 2011, 00:19:38 »
mrhb arkdaslar bende 1999 model 182.000 km ve lpg li  golf IV  düm var aracım son ıkı haftadır sabahları motor sogukken  motor dengesız ve tıtreyrek calısıyo aynen  oksurerek calıso dıyebılrıım ve çekişdende düşüyo  sankı gıtmıyo araba ben gaza verdıkce daha sallıyo kendını  ama harelet gostergesı 90 gelıdıgın de hıc bır  sorun kalmıyo  ben özel servise   gıttım ve söledım aynen bunları  aracı bılgısayara bagladık sadece harelet sivici hata verdı onu yenısını taktık bunlarla beraber yag degişimi hava,yag,benzın,polen filitresi degişti ama aracdakı sorun deva ettı  sonra bujilere ve kablolar kabloların baglandıgı adaptordu galıba onalra kadar degısıtı  ama sonrun devam edıyo arkadaslar suan ustanın söledıgı  hava akiş metresını degıstırcez dedı ama  kesın olmadıgı ıcın bende alamadım o parcayı sıfırın fıyatı 300 tl ve bende arkadasın  golf IV var onun dan sokup benım arabaya takcaz sorun cozulerse ben yenısını alcam   pazartesı gunu........   hıc böle bırsey geldımı basınıza ve yardımlarınızı beklıyorum bu konu hakkında arakadaslar ıkı haftadır sanayıden cıkamadım servıse gıtsem sorunu ogrensem daha sonra mudaha etsem olurmu nedersınız arkadaslar evet  sızı dınlıyorum arkdaslar
_golf_

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: acil yardım arkadaslar lutfen yardım acıl
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2011, 03:22:16 »
Arkadaşım sen zaten elinden geleni yapmışsın.
ARakadaşın kelebeği de deneyecekmişsiniz, aynı şekilde aküyü de deneyin.

Ama bu nasıl bir konu başlığıdır.
Bir panik salak gibi atladım girdim konuya, nasıl acil yardımcı olabilirim diye.
Hiç hikaye.
Ne konu başlığında sorunun ne olduğu yazıyor.
Ne de konu içeriğinde bu saatte çözülebilecek acil bir konu var.

Hepsini geçtim. Noktasız, virgülsüz yazmışsın bir güzel.
Okuduğumuzu da anlamıyoruz.

Acil olarak ne dememizi bekliyorsunuz anlamış değilim.
Herşey acil zaten.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2011, 22:39:51 »
benzer sorun benim aracımda da vardı arkadaşım özellikle çekişten düşme ben sorunu çok ucuz bir yolla çözüme ulaştırdım şu konuya bi gözat bence. sorun hava akışmetresiydi bende:
Düşük ya da yüksek devirlerde geç toparlanma !

Çevrimdışı golf3405

• hayatı golfde yasadım
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2011, 22:14:54 »
cok saol kardesım  senın denedıgını denedım fişi cektım ama  duzelme olmadı temızlemeyı veya cıkma buldum garıntılı bana sanayı yakın ikitellide oturuyorum oto parcası burdan sorulur :)  cıkmasının fıyatı 150 ytl  pekı kardes yakıtta farkedıyomu benımkı otamatık kardes vıtes gecıslerı gec atıyo oda duzelırmı acaba :) nedersınn
_golf_

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2011, 00:10:13 »
fişi çektiğinde bir değişiklik olmuyorsa sorun hava akışmetresinde değildir. ama eğer sorun akışmetredeyse yakıt tüketiminde artış da yaşanır. özellikle sabahları da zor çalışabilir. çıkması bence mantıklı olmaz çünkü çok hassas bir sensör çıkmasına güven olmaz. yakıt tüketimini özellikle benzinde artıran bir hususta lambda sensörüdür bu arada. otomatik vites araçlar hakkında çok fazla bir bilgim yok bu arada.