Gönderen Konu: Focus mu, Golf mü..? Önerileriniz...?  (Okunma sayısı 21429 defa)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Focus mu, Golf mü..? Önerileriniz...?
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2011, 10:03:46 »
forumdakilerin aynı fiyat aralığındaki araçlardan vw dışında bir marka önermeleri zor ihtimal >:D >:D
:D :Ddoğru ama zamanında hiçbirimiz vwci değildik. çeşitli araştırmalar sonucunda vw aldık ve vw ci olduk 8)
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Mayıs 2011, 11:43:07 »
Ekonomik araç aradığını varsayarsak ;

golfün benzinlisini de dieselini de geç. benzinlisinin yakıtı, dieselinin vergisi ekonomik değil
lpg ye falan bulaşma, başlarken diesel araç seç kafadan bitir işi.
verdiğin araçlar içerisinde en mantıklısı focus diesel  ;)

ama temiz bir MK4 TDI bulursan, vergidende düştükleri için tadından yenmez, ömürlük bir aracın olur.  ;)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Mayıs 2011, 12:26:03 »
yaklaşık 1.5sene(20-25binkm)dir lpgli 99golf kullanıyorum lpg kaynaklı en ufak bir sorun yaşamadım. kaliteli bir lpg kiti + iyi bir usta = sorunsuz bir golf.. ama kalitesiz bir lpg kiti + kötü bir usta = baş belası bir golf.
iyi düşünün kolay gelsin.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Mayıs 2011, 12:57:18 »
arkadas aıle aracı ıstıyor bıde bagaj sıkıntısı cekmek ıstemıyor o yuzden MKIV 110 TDI alırsın temızını tabı aıle ıcın en uygunu dıyecem 130 hp al ama pıyasada bır elın parmak sayısını gecmez ve fıyatlar pahalı olur  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #18 : 24 Mayıs 2011, 15:55:53 »
golf
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #19 : 28 Mayıs 2011, 23:04:38 »
20 civarı temiz bir Golf IV yada Bora derim...27 civarı ise Focus Ghia fakat 1.6 Benzin+Lpg benim seçimim  :tamamdir

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Mayıs 2011, 23:21:18 »
Golf 5 ise seçenek ben olsam tercih etmem benim fikrim hoşuma gitmiyor. C4 Hiç bulaşma çok zarar ediyor başıma geldi. Focus şirket arabası modunda bir araç   kendini özel hissettirecek zevk verecek bir araç değil. KISACASI :) Sen araba alma dermişi :) Köpekbalığı mitsubıshı bence yazdığın seçenekler arasında en ideal.. :tamamdir

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Mayıs 2011, 10:52:49 »
Makyajlı kasa 1,8 T veya 1,9 TDI 130 bg Passat . .  Hem bagajı geniş ,  hem aile arabası.. Model düşük ama efsane  :tamamdir :sevgi:
Yinede ne olursa olsun Volkswagenden vazgeçme derim  ;)
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2011, 10:53:36 Gönderen: passaterdem »
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

Çevrimdışı vos vos hastası

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Mayıs 2011, 19:08:50 »
Golf V al bence kardeşim.
2004 VW Golf 1.6 FSI Midline -Darkline-

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #23 : 02 Haziran 2011, 17:21:07 »

verilen fiyat bandında düşünüldüğünde alternatifler çoğaltılabilir aslında. hatchback yerine sedan bir araç düşünürseniz (daha yüksek bagaj hacmi sizin için en öncelikli kriterlerden birisi ise) jetta ve bora da düşünülebilir. yine üst limit göz önüne alınırsa corolla da bir seçenek kanımca. ayrıca özellikle yakıt-performans ve donanım fiyat dengeleri gözetildiğinde 1.3 multijet oopsiyonu ile punto ve linea da mantıklı seçenekler olabilir kanımca. tabi tüm markaları yarın satmak zorund akalacakmış gibi düşünerek ikinci el piyasasını da göz önünde bulundurmalı ve öyle değelendirmelisiniz bence. bu noktada lancer'dan vazgeçmek bence doğru olmuş.

her birinin kendisine göre eksileri ve artıları var. vw biraz fazla yakar. özellikle yeni kasalar için düşünecek olursak fsi motorların lpg çevrimi biraz daha pahalı. ama ekonomi çok önemli olmak üzere her şey demek değil. Allah korusun bir kaza anında koruyacak bir araç olması önemli.

vw için düşünülürse artıları: sağlamlık, dışarıdan kendisine aşık tasarımı, yüksek konfor, yüksek süratleri sürücüsüne hissettirmeyen ve güven veren yol tutuş.
eksileri: pahalı yedek parça, pahalı ve insanı fıtık eden servis anlayışı, (özel servisleri düşünebilirsiniz) muadillerine kıyasla daha yüksek yakıt sarfiyatı.

uzunca bir süredir aracım yok. bir süre daha beklediğim bir işimin sonuçlanmasını beklediğim için aracım olmayacak. ama şu an elim bolalırsa ben olsaydım golf 4 üzerine daha ciddi eğilirdim. ama tabi yukarıda belirttiğim üzere özellikle bagaj hacmi kriterini göz önünde bulundurarak sedan araca da yönelebilirsiniz. sonuç olarak yakıt ekonomisi, dayanıklılık, güvenlik, konfor, ikinci el piyasası gibi faktörleri kıyaslayarak en doğru kararı verecek olan sizsiniz.

elimden geldiğince marka fanatikliği yapmadan yazmaya çalıştım. ama savunuculuğunu yapacak olursam almayı düşüneceğiniz araçların/markaların/modellerin her birini test etme fırsatı kollayıp kararı öyle verin bence. golf ü sürdüğünüzde alacağınız hazzı unutmayacaksınız.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.