Gönderen Konu: Tekerleklerin boyanması  (Okunma sayısı 3041 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Tekerleklerin boyanması
« : 07 Nisan 2012, 11:24:49 »
Arkadaşlar;

Resimlerde de gördüğünüz üzere lastiklerimi boyadım. Boyama işleminin üzerinden nerdeyse 10 gün geçti ve araç hiç yıkanmamıştı.Bugün yıkadım ve sonucu gözlemlediğimde görüntü yine resimlerde göründüğü gibidir.Herhangi bir görüntü bozukluğu olmamıştır. Lastikler yine parlak halini koruyor. Yapacak arkadaşlara tavsiye ederim.Sonraki aşama ise jantların boyanması olacak. Malum devir tasarruf devri.Jant alacak para yoksa yenileştirmek en iyisi  :)

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2012, 11:25:47 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı leadri61

• Profili Görüntüle
Ynt: Tekerleklerin boyanması
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2012, 11:29:51 »
Güzel olmuş. aynı lastik parlatıcı kullanmış gibi.
Ne ile boyadın ki sprey mi?

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2012, 11:44:21 »
Güzel olmuş. aynı lastik parlatıcı kullanmış gibi.
Ne ile boyadın ki sprey mi?

Teşekkürler.
Polisan 526 mat siyah ile.Zaten boyanın amacıda parlatıcı kullanmış görünümü vermekti. Ama parlatıcı etkisi 1 gün gidiyorsa bu etki çooook daha uzun.Ve bir yıkamada hiç bir şey sürmeden sadec su ile yine bu hale geliyor.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2012, 12:03:23 »
Teşekkürler.
Polisan 526 mat siyah ile.Zaten boyanın amacıda parlatıcı kullanmış görünümü vermekti. Ama parlatıcı etkisi 1 gün gidiyorsa bu etki çooook daha uzun.Ve bir yıkamada hiç bir şey sürmeden sadec su ile yine bu hale geliyor.

Abi sen yakında aracı komple boyayayacaksın  :D şaka bir yana harika fikir ama boya eskiyip matlaşınca pis pis düküntü kalıntı bırakırmı bide ne kadar gider acaba?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2012, 12:15:44 »
Abi sen yakında aracı komple boyayayacaksın  :D şaka bir yana harika fikir ama boya eskiyip matlaşınca pis pis düküntü kalıntı bırakırmı bide ne kadar gider acaba?

;D Eyvallah kardeşim.Ya hiç sorma sonunda öyle bişey olacak galiba  :)
Bu boyanın özelliği matlaşmaması zaten.Adı mat ama güneşi yediği zaman şakır şakır parlıyor.Dökülme olayıda 3-4 ay sonra olursa olur.O zamanda tekrar boyarız nolcak yani  :sevgi: