Gönderen Konu: kontağı 2 kez çevirip aracı çalıştırma.  (Okunma sayısı 5849 defa)

Çevrimdışı alperen1299

• Profili Görüntüle
kontağı 2 kez çevirip aracı çalıştırma.
« : 29 Nisan 2014, 23:55:45 »
Arkadaşlar aracım sabahları ilk çalıştırmada benzinde ilk marşta alıyordu ancak gaz vermesem kendini sallıyor stop ediyordu.Gaza geçince saat gibi çalışıyordu.Durumu köylüm olan ustama anlattım bana kontağı aç kapa tekrar aç ve çalıştır dedi uyguladım ilginç ama işe yaradı belki bu durumu bilmeyenler vardır diye paylaşayım dedim...
2000 Model Golf Trendline Lpg'li..Ankara..

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: kontağı 2 kez çevirip aracı çalıştırma.
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2014, 00:08:44 »
Pompadan gelen benzin yetersiz geldiginden birinci marsta hortum dolar ikinci marsta gurp diye alir :) emektar tofasi gazda calistirirken ozellikle kisin bu sekilde calistirirdim.

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
Ynt: kontağı 2 kez çevirip aracı çalıştırma.
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2014, 01:24:40 »
- sol ön kapıyı açtığınızda zııtttt diye ses gelmiyorsa kapı switchin bozulmuştur, 2 marşla araba normal çalışacaktır.
- Bizim araçlarda ilk çalıştırmada gaz verme durumuna gerek kalmaması için şoför kapısını açtığınız an benzini pompalar ve bekler sonra marşı çevirdiğinde araç rahatça çalışır gaza basmanıza gerek kalmaz.
- Sol ön kapı switchinizi kontrol ettirin ve arızalı ise yaptırınız ve sorunun düzeldiğini gözlemleyeceksiniz  ;)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2014, 01:48:32 »
- sol ön kapıyı açtığınızda zııtttt diye ses gelmiyorsa kapı switchin bozulmuştur, 2 marşla araba normal çalışacaktır.
- Bizim araçlarda ilk çalıştırmada gaz verme durumuna gerek kalmaması için şoför kapısını açtığınız an benzini pompalar ve bekler sonra marşı çevirdiğinde araç rahatça çalışır gaza basmanıza gerek kalmaz.
- Sol ön kapı switchinizi kontrol ettirin ve arızalı ise yaptırınız ve sorunun düzeldiğini gözlemleyeceksiniz  ;)
:tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2014, 09:54:49 »
Beyler bir de şöför kapısı tarafında koltugun alt yan tarafa doğru döşemede bir tuş var.o nedir, alarmla mı ilgili ?

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı corimli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2014, 14:29:36 »

Gerçekten güzel bir bilgi, yeni öğrenmiş oldum sayenizde. Almanların dahilikleride sınır yok  :) :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2014, 11:10:01 »
bence benzin pompan ufaktan sinyal veriyor  :-\
Araba binmek içindir..