Gönderen Konu: sütü döktüm napacam???  (Okunma sayısı 3508 defa)

Çevrimdışı oguz_kdz

• Profili Görüntüle
sütü döktüm napacam???
« : 26 Aralık 2014, 22:11:41 »
 Arkadaşlar arka koltukta paspasa süt döküldü :-[
biraz Temizledim çıktı ama iki gündür bir koku var sormayin soğuk havada cam açık geziyorum. ..
Bu konuda tecrübesi olan bilgisi olan lütfen yardım Etsin...

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: sütü döktüm napacam???
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2014, 02:10:26 »
Arkadaşlar arka koltukta paspasa süt döküldü :-[
biraz Temizledim çıktı ama iki gündür bir koku var sormayin soğuk havada cam açık geziyorum. ..
Bu konuda tecrübesi olan bilgisi olan lütfen yardım Etsin...

Vallahi çok zor soru.  :( Geçmiş olsun. Halı yıkama makinesiyle çıkabilir. Ya da iç dış detaylı temizlik yapan bir yerle görüşün. Onlar da yardımcı olabilir.

Bizim peder beyin aracında bagaja dökülmüştü. Bagaj halısını yıkamıştık komple eve çıkarıp. Ama yine de uzunca bir süre tatsız bir koku duyuldu.  :-[ Umarım kısa sürede çözülür.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı oguz_kdz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2014, 10:10:00 »
Isin kötüsü dosemeye de geçti.  Aspirini deneyecem bugün.  Bakalım sonuç ne olacak ..

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2014, 14:31:17 »
Önce süt bulaşan yüzeyler çok iyi temizlenmeli. Süt protein içeriğinden dolayı bakteri üremesine çok elverişli bir ortam bırakarak koku yaratıyor. Halı yıkama makinesi ile veya döşemenin sökülerek yıkanması gerekli. Daha sonra bu sprey kullanılabilir. http://www.matkimya.com/otomotiv1.asp
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2014, 08:36:47 »
Araçta yere süt döküldüyse yapılacak şey şu:
1- Halı tamamen çıkarılacak, bol su ve  deterjan ile olabildiğince temizlenecek...(garantisi yok)
bu arada aracın saç tabanına bulaşan süt de temizlenecek, sonra montaj yapılacak.
2- halı çıkarılacak, yenisi alınıp takılacak...
benim arabama döküldü 1,5 sene döşemeci, sonax, ziebart gezdim, çözemedim, 2. maddeyi uyguladım, şu an sorun yok.
işin içinde koltuklar da varsa durum daha kötü tabii...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2015, 22:10:18 »
kardş  yuksek güçte vakumlar var sokmeden yıkayıp vakumla cektirebilirsin
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2015, 13:08:11 »
benim bagaja annem dökmüş hemde yarım bardak kadar tabi o taban halısı emmiş onu feci bir koku yıkamacıya götürmüştüm dediğini aynen aktarıyorum '' abi ben içinde insan öldürülmüş o şekilde günlerce emniyette beklemiş arabanın bagajını tertemiz yaptım ama süt döküldüyse bişey yapamam ''  ben yinede ısrarla bagaj taban halısını çıkardım halı yıkamacıda 2 kere vakumla yıkattım balkonda 10 gün kadar havalandırdım taktım azalmış ama yine geliyor  kusmuk gibi bi koku  :'( :'( tavisiye üzerine yukardaki ürünü aldım arkadaşın paylaştığı http://www.matkimya.com/otomotiv1.asp dr.mat sprey ben avuç içi kadar yere 1 tüpü boşalttım ve kokuyu kesti 6-7 ay oldu koku bitti  çok şükür alan büyükse 2 hatta 3 adet alın sprey gerçekten etkili onun haricinde ne yaptıysam faydası olmadı.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2015, 12:52:33 Gönderen: rene »

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2015, 01:47:59 »
Geçmiş olsun, gerçekten çok kötü bir sıkıntı. İnsanı arabadan soğutur.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2015, 02:01:01 »
Ayran kokusuda kaliyor sanirim. Benim arka koltuga dokulmustu kokup duruyordu habire ya ben alistim yada kendiligind3n gecti koku. Ayran da icmeyen birisiyim kim koyduysa ani frende patlamis dokulmustu arka koltuklara. Soktum sildirdim tente koltuk hep batmisti oda spreyini yakindan koltuklara sıktim gecici kesti soguk havalardada hic farketmedim. Bu ara kopek kokusu var arabada :) bi can sahiplendik arabaya kokusunu saldi onu gecirmek icin oneriniz varmi pekala?

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2015, 12:15:18 »
Süt ile verilen tavsiyelerle aynı olacaktır.  :tamamdir

İşin özünde öncelikle kirlenen bölgenin detaylıca temizlenmesi ve daha sonra hijyen sprey ile, geride kalan koku yapan bakterilerin öldürülmesi gerekiyor.