Gönderen Konu: BORA KLİMA SORUNU...  (Okunma sayısı 8261 defa)

Çevrimdışı harun yilmaz

• Profili Görüntüle
BORA KLİMA SORUNU...
« : 28 Haziran 2015, 14:21:48 »
Merhaba arkadaşlar;

Benim şöyle bir sorunum, benim aracım 2000 model 1.6 akl motor bora. Klima açtığım soğuk üflemiyor, klima gazındandır diye gaz bastırdım ama oda olmadı sonra baktım kompresör devreye girmiyor. Klimacı arkadaşlar deneme yaptılar dışardan elektrik verdiler kompresör çalışıyor fakat içerden anahtarla açtığımız araba çalışıyorken ilk hareketi alıyor onu motordan hissediyoruz ama kompresöre elektrik gitmiyor. Bu neden olabilir daha önce böyle bir olay başına gelen oldu mu ? Ve bunun bana maliyeti ne olur ? Herkese iyi günler

Çevrimdışı harun yilmaz

• Profili Görüntüle
Ynt: BORA KLİMA SORUNU...
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2015, 08:42:51 »
Arkadaşlar günaydın;
    Kimsenin başına gelmedi böyle bir arıza, bir tek beni buldu ?  :)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2015, 07:57:12 »
Hocam başka bir forumda okumuştum, galiba bir kısa devre durumu olabiliyormuş. Kompresöre bir yerden kablo çekerek hallediyorlardı. Aşağıdaki başlıkta okuyabilirsiniz belki yardımcı olur.

http://forum.vwturk.com/showthread.php/92777-klima-problemim-çözülmedi-istanbulda-klimacý-tavsiyesi-olan-varmý
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı harun yilmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2015, 03:36:40 »
eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim. Havalar ısındı klimasız hiç olmuyor..

Çevrimdışı harun yilmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2015, 02:45:21 »
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Tatil için K.Maraş Elbistan' a gitmiştim orada oto sanayii sitesinde sadece oto elektrik ve klima arızaları ile ilgilenen bir ustasa götürdüm. Sorunu 45 dk çözdü. Sorun akünün alt kısmında bulunan fan rölesinden kaynaklanıyormuş, röle değişti sorun düzeldi. Maliyetide 200 TL oldu. Ayrıca İstanbul da da bir kaç ustaya götürdüğümde akünün oraların komple sökülüp arızayı arayacaklarını söylediler bu adam şıp diye buldu ve hiç akünün oraları sökmedi, işi alttan halletti.

Çevrimdışı buzel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2015, 11:47:37 »
Adam işi biliyormuş ama 45 dk'lık iş için, bir röle değişimine 200 TL çok fazla.  Röle kaç lira olabilir ki.
El insaf diyorum.  Kim, 1 saati bırak gün boyu çalışıp da 200 TL alabiliyor  !!
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2015, 11:48:02 Gönderen: buzel »