Gönderen Konu: Yan etek (marşbiel) boyası kavlıyor.  (Okunma sayısı 4300 defa)

Çevrimdışı meşgale

• Profili Görüntüle
Yan etek (marşbiel) boyası kavlıyor.
« : 19 Ekim 2009, 13:13:12 »
   Bu konu ile ilgili arama yaptım ancak pek bişey bulamadım. Mecburen başlık açıyorum.
   Aracımda ek herhangi bi parça yok. Benden önceki sahibi marşbiel kısmını kaldırım taşına çarpmış, bu yüzden renk tutsun diye iki tarafıda tekrar boyatmış. Yıkamacılardaki tazikli su ile yıkatırken sürekli o alt bölgedeki marşbiel boyası kavlıyor. Parça parça kavladığı için de benekli gibi çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Bende tanıdığım bi ustaya sordum; ''O bölgede boyanın altında pütür diye bi malzeme var onun kalitesiz olabileceğini ya da o malzeme uygulandıktan sonra kurumadan boya atılmış olabileceğini söyledi.''
   Usta arabayı bir günlüğüne aldı ve o malzemeyi kazıyıp tekrar pütür denilenen malzemeyi yenileyeceğini söyledi ve yaptıda. Araç ilk çıktığında çok güzeldi ancak iki hafta sonra yıkamacıya gittiğimde yine aynı şey başıma geldi. Usta aynı uygulamayı tekrar yaptı uzun zaman geçtikten sonra sonuç yine hüsran.

Piyasada biraz bu malzemeyi araştırdım en kalitelisi würth marka pütürmüş.Usata da aynı malzemeyi kullanmış.Ama sonuç hüsran hala avuçiçi kadar büyüklüklerde kavlamalar var. Beni bu dertten kurtarın.
Hayallerimiz var ama hedeflerimiz için yaşıyoruz!

Çevrimdışı meşgale

• Profili Görüntüle
Ynt: Yan etek (marşbiel) boyası kavlıyor.
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2009, 13:02:16 »
   Bunca zamandan beri yazan olmadığına göre heralde pek aşina olunmayan bi durum.   :(  :-\

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2009, 13:06:53 »
pütürü atmadan önce boyayı zımparalayıp astar atıyormu boyacınız??

Çevrimdışı meşgale

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2009, 11:01:54 »
  Bu işlerden çok iyi anlayan biri değilim ama evet bi zımpara yapıyorlardı.