Gönderen Konu: Yardımmm acil !  (Okunma sayısı 3107 defa)

Çevrimdışı buraktamel

• Profili Görüntüle
Yardımmm acil !
« : 16 Ağustos 2010, 23:04:25 »
Arkadaşlar merhabalar. Bende 2000 model sportline Golf 4 mevcut. Benim problemim aracımın yere oldıukça yakın olması. Başka herhangi Golf 4 sahibi olan arkadaşım da yok. O nedenle genelde mi böyle bilmiyorum. Aracı 2. el aldım ve benden önceki sahibi amortisörlerde oynama yapmış da olabilir. Acaba bu modellerde varolan genel bir problem mi? Ya da aracın dengesi bozulmadan bir çözüme varılabilir mi?
Aynı zamanda bu sorun öyle bir hal aldı ki aracımı 2003-2004 model Passat ile değiştirmeyi dahi düşünmeye başladım. Acaba yapmalı mıyım? Pişman olmaktan korkuyorum açıkçası.
Her iki konudaki öneri ve görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum... :tavkiss:

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Yardımmm acil !
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2010, 23:26:44 »
golf 4 leri azcık alçaktır ama çok değil ön taraf arkaya nispet daha alçaktır amartisör takozlarına baktır helezonlarına baktır (ama önce bi servise git baktır normalse değişme yada yolda park halinde gördüğün bir golf 4 ün yanına çek bak :D aynımı diye zaten sorun varsa ustaya gittinmi söyler önceki sahibi eğerki çok alçaksa yayları kestirmiş olabilir spor süspansiyon takmış olabilir spor yay takmış olabilir önce yazdığım iki yolu dene ama önce park halindeki golfle karşılaştır :tamamdir)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2010, 00:18:23 »
park halinde gördüğün bir golf 4 ün yanına çek bak  aynımı diye  :tamamdir SÜPER FİKİR anlaşılan arkadaş biraz yere yaklaştırmış alçak bizim arabalar ama abartı değil.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı buraktamel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2010, 00:34:37 »
Dediğiniz yöntemi denedim. Hemen hemen aynı gibi geldi. Sanırım problemim arabanın altındaki karter muhafazasında :(

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2010, 00:39:41 »
passat ın da golfden farklı olduğunu düşünmüyorum bu alçaklık yükseklik konusunda. almadan önce bak derim  :)
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2010, 15:12:09 »
Kardeş ben bu dertten epeyce muzdarip oldum 2 sene önce, yerde ne varsa düzleyerek gidiyodum, hatta çok soğudum arabayı satma noktasına geldim, yolcu fazla olunca hiçbir tümseğe imzamı bırakmadan geçmiyodum falan, ben sanıyodum ki bu golfler böyle, birgün bu forumda konuyu açtım, sağolsun arkadaşlar bizim  böyle bir derdimiz yok deyince anladımki benim araç sorunlu bu konuda, yani alçak. Sağa sola sordum hep yuvarlak laflar en sonunda şu haftalık otomobil dergilerinin teknik danışman köşesi var ya oradan öğrendim, HELLEZEON YAYLARI VE HELEZON TAKOZLARI, gittim kaldırttım arabayı, bir baktık ki gerçekten bizim helezon yayları hiç te içaçıcı durmuyo, yamulmuş bozulmuş, takozlarda aynı şekilde, hemen orjinal ebatta 4 adet helezon yayı 4 adet te takoz sipariş ettim, 10-15 günde geldi, değiştirdim ve araba 3 cm kadar yükseldi, tavsiyem o ki eğer lastik ebatların orjinalse hemen helezon yay ve takozlarına baktır, ben 2 sene önce 700 tl civarında verdim, ama inan değdi bu paraya , artık dağ-bayır çok rahat dolaşıyorum..
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2010, 15:14:31 Gönderen: maminci »

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2010, 19:43:10 »
kaplumbağa yoldan geçiyordu ortalayayım da ezmeyeyim dedim. hız da 100 ün altında değil. bildiğin kaplumbağa ya bu. ne kadar yüksekliği var ki. küüüt diye bi ses. kaplumbağa için çok üzüldüm çook. :-[
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2010, 19:43:38 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion