Gönderen Konu: motor kulağı dediler ama...  (Okunma sayısı 4439 defa)

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
motor kulağı dediler ama...
« : 14 Şubat 2011, 03:31:15 »
arkadaşlar vites değiştirirken debrajdan ayağı çektiğimde sağa sola dönüşlerde ufak bi çukura girdiğimde motordan tık tık ses geliyor ne güzel rektefiyeyi yaptık motorun çekişi arttı derken bu çıktı karşımıza sanayide motor kulağı bozulmuş değişmesi lazım dediler ama ben pek inanmadım el frenini çektim taktım vitesi bire kalkmak için zorladım ses falan gelmedi hiç motor kulağı bozulmuş olsaydı ses gelmezmiydi... bide bana sağ ön tekerden geliyormuş gibi geliyor (son yazığım çok acayip bi cümle oldu ama neyse) varmı böyle birşeyle karşılaşanlar neyden kaynaklanıyor olabilir...
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
Ynt: motor kulağı dediler ama...
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2011, 03:56:02 »
  tamamen kendi tahminimi söylüyorum yanilabilirim , bence motor kulagi degil kesinlikle cok zor ihtimal .usta tamamen atmi$ , degi$ecek yine sonuc alamayacaksin muhtemelen...
  kaldiki dönü$lerde  oluyor diyorsun oda ara ara yani yeni ba$liyor bu ariza ilerde cogalicak takur tukur takur tukur $eklinde. kardan milinin ordan geliyor etrafi kaucukla kapli rulman. ustaya git yada vw servisine izah edebilir.
Turkcesi ne bilmiyorum kardan diye bi parca varmi  Turkcede emin degilim ama vw servisi anlayacaktir sanirim :/  
siteden bi arkada$ yazdigimi anlayip izah edecektir mutlaka.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2011, 04:04:02 Gönderen: Serhat4Motion »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: motor kulağı dediler ama...
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2011, 14:44:09 »
bizimde karter muhafaza sacı yamulmuştu dönerken o ses yapıyodu öyle varsa aracında baktır :)
WOLFSBURG STYLE ;)