Gönderen Konu: Sorular Silsilesi >:(  (Okunma sayısı 18201 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Sorular Silsilesi >:(
« Yanıtla #42 : 04 Mart 2011, 20:26:51 »
Ses ile ilgili yabancı forumlarda o kadar çok problem ve bir o kadar da çok çözüm okudum ki inanamazsınız.
Çözümü olmayan sorun yok denecek kadar az. Bir çok kişi aradığı ses problemine çözüm bulmuş.
O nedenle bir ustanın gördüğü 5 adet Golf ile bir probleme hepsi yapıyor demesini anlayamıyorum.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 04 Mart 2011, 20:31:31 »
Ses ile ilgili yabancı forumlarda o kadar çok problem ve bir o kadar da çok çözüm okudum ki inanamazsınız.
Çözümü olmayan sorun yok denecek kadar az. Bir çok kişi aradığı ses problemine çözüm bulmuş.
O nedenle bir ustanın gördüğü 5 adet Golf ile bir probleme hepsi yapıyor demesini anlayamıyorum.
sadece bu sorun için değil diğer konular içinde ustalar bunnar böyle, bunnarda kronik demiyor mu ayar oluyorum.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #44 : 04 Mart 2011, 23:37:59 »
dingilsiz tabi araba olmaz fakat bizim arabaların tekerlekler irbirinden bagımsız degil bunu demek istiyorum...koray zaten senden gelmez ses seni ayrı bir yere koyduk zaten...fakat ben arkada degiştirmedik parça bırakmadım hala sıfır degıl ses ..ben cözüm bulamadım madem var yaz bizde ögrenelim çözelim sorunumuzu ..sır degıldır herhalde ?

ayrıca bizzat kendim 10 dan fazla golfe bindim almadan önce ve sonra hepsinde arkadan gelen ses aynı bazılarında cok bazılarında az ama var...ben standart bir golf 4 e binmeden denemeden arkanın cukurlarda tamamen sessiz olduguna inanmam arkadas
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 04 Mart 2011, 23:49:42 »
Bende yay varken de ses yoktu.
TAm olarak tarif edebilir misin gelen sesi?
Nasıl geliyor? Ne zaman geliyor? Ne yapınca geliyor?

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Mart 2011, 00:01:55 »
o zaman soyle anlatayım.bu arabayı almadan evvelde cok defa kullandım uzun yolada gittim sonra akrabalar satmaya karar verdi bizde aldık..sorunu onceden bildigim için bakımlarını yaptırıken bu problemide anlattım..ogun için cukurlardan sert geçince yada biraz bozuk bir yolda sanki arka tarf kopacakmıs gibi takur tukur sesler geliyordu..sonra arka tarfta bir sürü işlem yapıldı bu yapılanlara ben de sahit oldum fişekler mişekler full degişti ...bu sert cukurlarda kopan o patırdı kesildi..bozuk yoldada ses gelmıyor sımdı arkadan ..fakat sorun su şimdi küt diye vuruyor arka tabi sert darbelerde normalde bişey yok  sorunum bu ...

birde son zamanlarda on göğüsten gelen sesvar pek bakamadım ama küllügun ordan degil ..oda setler varya yollarda oralarda gelıyor çıt çıt diye baska nerden olur sence yaardımcı olursan sevinirim
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 05 Mart 2011, 09:29:46 »
Ben o kadar alçak kullanıyorum ki o çatırtıların bende de kopması lazım.
ARabamda yay olmayabilir ama amortisör aksamı bire bir seninkiyle aynı.
Tek farkı arkada kısa spor amortisör olması.

Sendeki sorun yine aynı gibi. Çukura gelince lak diye vuruyor diyorsan arkada buna amortisör takozları neden oluyor.
Baktırdın mı tekrar? Olmazsa benim ustaya götürelim müsait olduğun bir zaman.

O çıt çıt çıt sesi de teybi tutan orta konsoldan geliyor genelde. O da sağ tarafa oturan ayıcıkların dizleriyle teybin solundaki bölmeye abanmasından kaynaklanıyor. Zamanlar orta konsolun vidalarını gevşetiyor o. Öncelikle torpidonun ve söylediğim yerdeki parçanın sökülüp arkada videların sıkılması\değiştirilmesi gerek. Sorun büyük ihtimal çözülecektir.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 05 Mart 2011, 11:19:19 »
Ben o kadar alçak kullanıyorum ki o çatırtıların bende de kopması lazım.
ARabamda yay olmayabilir ama amortisör aksamı bire bir seninkiyle aynı.
Tek farkı arkada kısa spor amortisör olması.

Sendeki sorun yine aynı gibi. Çukura gelince lak diye vuruyor diyorsan arkada buna amortisör takozları neden oluyor.
Baktırdın mı tekrar? Olmazsa benim ustaya götürelim müsait olduğun bir zaman.

O çıt çıt çıt sesi de teybi tutan orta konsoldan geliyor genelde. O da sağ tarafa oturan ayıcıkların dizleriyle teybin solundaki bölmeye abanmasından kaynaklanıyor. Zamanlar orta konsolun vidalarını gevşetiyor o. Öncelikle torpidonun ve söylediğim yerdeki parçanın sökülüp arkada videların sıkılması\değiştirilmesi gerek. Sorun büyük ihtimal çözülecektir.
: :tamamdir :melek:
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 05 Mart 2011, 13:38:03 »
tekrar baktırayım ama takozlar değişti yada en temizi senin ustaya gidelim kökten kurtulalım bu dertten
Vorsprung Durch Technik