Gönderen Konu: Devir saati yerinde durmuyor .  (Okunma sayısı 7877 defa)

Çevrimdışı esgiburak

• Profili Görüntüle
Devir saati yerinde durmuyor .
« : 18 Eylül 2011, 11:25:45 »
Arkadaşlar 2000 model golf 4 trindline aracım var . Aracımın devir saati yerinde durmuyor 900 devır ila 1400 devir arasında arac alıp verıyor . Boğaz kelebeğini temizlettim olmadı aynı sorun devam etti takıntılı bir insan olduğumdan orjinal boğaz kelebeğini 400 tl ye taktırdım adaptasyonunu 1 ay sonra yaptırdım fakat taktırdıkdan adaptasyonunu yaptırdıktan sonra bıle aynı sorun devam etti . canım cok sıkkın bundan dolayı yutfen yardımcı olun . ankarada ikamet etmekteyım . saygılar ...

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
Ynt: Devir saati yerinde durmuyor .
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2011, 12:14:47 »
lpg varsa, lpg enjektörüne baktır, enjektör kablo sıralarını kontrol ettir.
ateşleme bobinine baktır.
en olmadı hararet müşürünü kontrol ettir.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı optisyen_galip

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2011, 13:19:51 »
eskiburak aynı sorun bende de var senin kadar inip çıkmasada..sorunu halledersen burayada yaz iş yoğunluğundan ben hiç gösteremiyorum aracı.....

Bu arada bu araçların normal rolantide dururken (lpg var aracımda) gösterge nerelerde olması lazım hangi aralıklarda..?

Çevrimdışı esgiburak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2011, 13:25:09 »
kardesım burdan cozum bulmadan gitmicem ustaya boğaz kelebeği dediler değistirdim aynı sorun devam ediyor . aynı sorun basına gelıpte yaptıran arkadaslar varsa bıze yardımcı olurlarsa sevınırız

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2011, 13:58:42 »
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı ve burda bi arkadaştada vardı çözümü ise
1.gaz müşürü
2.direksiyon basınç müşürü
3.tüplü ise adaptasyondan olabilir
öncelikle servise gidin bilgisayar bağlantısında arızanın nerede olduğu yazıyor ama %90 bu yazdıklarımdandır.geçmiş olsun.
ayrıca bu konuyu inceleyin derim
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/yuksek-devir-saati-ve-gaz-yememe-t24755.0.html
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2011, 13:59:57 Gönderen: seearee »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2011, 14:47:21 »
bilgi için  teşekkür ederim seearee

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2011, 17:08:11 »
aynı sorun bende de vardı , hatta gaz 2 kere takılı kaldı  sonunda ışıkda durunca stop etmeye başladı,  pc ye bağlandı ve ısı senserü arızalı dendi değiştirdim sorun gitti devir saati artık sabit...  :D

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2011, 09:54:28 »
VW'lerin en belirgin arızaları yakaladımı kolay kolay düzelmiyor. Ne yapsan boş.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2011, 13:10:54 »
bendede olmuştu bakım sonrası kelebeği temizlemişler ama adaptasyonu yapamamış çıraklar ... sonra gittim usta aldı adaptasyonu yükledi ve sorun çözüldü .. devir sensörünüde kontrol ettirin birde buda yapabilir ... arıza kodu vermiyor mu araç hiç ? veya düşük devirlerde stop olmuyor mu ?

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2011, 10:53:03 »
arkadaşlar yukarda da dediğim gibi benimde aynı sorun vardı lpg enjektörünü değiştirdim sorun ortadan kalktı bilginize..

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2011, 11:14:41 »
gaz kelebeğini sökmeden temizlediğim zaman aynı sorunu yaşadım Ama zaman içerisinde kendiliğinden düzeldi. Bu sorun sizde ne kadar süredir ve kaç km'dir devam ediyor?
MK-IV- Comfortline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2011, 10:53:54 »
bende bayadır var ama ben normaldir diyip hiç üstelemedim takii bu foruma kayıt olana kadar :) (aracı mart ayında aldım) kelebek temizlendi ama hala devam etmişti benim sorunda lpg ciye gittim pc bağladılar 3.enjektörde sorun çıktı bağlarken zaten en baştan yanlış bağlamışlar enjektörler değişti sorun ortadan kalktı.