Gönderen Konu: otomatik vuruntu  (Okunma sayısı 18574 defa)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
Ynt: otomatik vuruntu
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2014, 11:54:26 »
Şu senin anlattıklarının aynısı yaşadım kardeş. Araba gitmiyordu. Devir 5binlere geliyor hızı 80 lerde idi. Araba gidiyor fakat süratlenmiyor. Resmen araba inliyordu. Yani vitese geçmiyor. Geçtiğinde ise bir ileri atılma gibi yapıyordu. Usta cihazı bağladı G38 veya G68 diye hata kodu veriyordu. Usta bu parçayı değiştirdi sonrada bir adaptasyon yaptı. aracım şimdi on numara oldu.  usta sağ olsun hem tok hem başarılı çalışanları da öyle. usta aylık 40-50 arabanın otomatik şanzumanını yapıyor. İl dışından gelen müşterileri var. Gözlerimle şanzumanı yapıp Elazığa kargo gönderdi. birde özelden mesaj atarsan telefon ile de yardımcı olabilirim.
yok bnm bole problemlerım yok tek problemım 2-den 3 e gecerken arac hafıf ılerı ıtılıyo hızlanmada fılan en ufak problem yok. Bugun sanayıye gıttım bı adaptasyon yapalım duzelr zaten bısey yok dedı bnde yaptrmadm adaptasyon nolr neolmaz dıe.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2014, 14:19:21 »
yok bnm bole problemlerım yok tek problemım 2-den 3 e gecerken arac hafıf ılerı ıtılıyo hızlanmada fılan en ufak problem yok. Bugun sanayıye gıttım bı adaptasyon yapalım duzelr zaten bısey yok dedı bnde yaptrmadm adaptasyon nolr neolmaz dıe.
kardesim aynı sorun benmde öyle ilk önce sen yaptır sonra bende yaptırırım :D ben sıkıntı yapmıyorum :D
sende yaparsan banada söyle ama ok mu
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2014, 20:50:14 »
kardesim aynı sorun benmde öyle ilk önce sen yaptır sonra bende yaptırırım :D ben sıkıntı yapmıyorum :D
sende yaparsan banada söyle ama ok mu
yok kardeş bende takmıyorum takmamda artık ne taksam en ufak şeyler bile sanayıye gırdıkten sonra hüsranla sonuçlandı. sanayıdekı ustam bişey yok bu şanzımanda çok kafana takıyosanda bı yağına bakalım adaptasyon yapalım dedi bende elletmedim sende takmıosun nasılsa boşver:)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
otomatik vuruntu
« Yanıtla #17 : 22 Şubat 2014, 00:25:40 »
Otomatik çok güzel çok keyifli fakat bu durumlar araçtan soğutuyor. Bu sebepten iki hüzelim aracımı sattım golf ve bora. Her ikisi de otomatikti. Km 170 binlere geldimi şanzıman problemi başhösteriyor. Şimdi manuel poloya biniyotum. En azından şanzıman korkum yok. Lakin otomatiği çok arıyorum. Hanım da kullanamıyor manuel poloyu, tek sıkıntım o. İki sene daha ev kredim var mecbur idare edicez.

Otomatik araçta güven veren usta bulmak çok zor. Maliyetler yüksek. Şanzıman yağı değişimi bir cihazla yapılmalı, bir yandan yağı boşaltırken diğer yandan dolum yapıyor. TemiZ yağ dönüşümü sağlandığında duruluyor ve böylece türbinlerdeki yağ da değişmiş oluyor. Ama o makineden çoğu şanzımancı bi haber durumda. İki-üç defa yağ değişimi yapıcaz olabildiğince temizlenecek, türbinlerdeki dahil diyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2014, 06:26:02 »
Otomatik çok güzel çok keyifli fakat bu durumlar araçtan soğutuyor. Bu sebepten iki hüzelim aracımı sattım golf ve bora. Her ikisi de otomatikti. Km 170 binlere geldimi şanzıman problemi başhösteriyor. Şimdi manuel poloya biniyotum. En azından şanzıman korkum yok. Lakin otomatiği çok arıyorum. Hanım da kullanamıyor manuel poloyu, tek sıkıntım o. İki sene daha ev kredim var mecbur idare edicez.

Otomatik araçta güven veren usta bulmak çok zor. Maliyetler yüksek. Şanzıman yağı değişimi bir cihazla yapılmalı, bir yandan yağı boşaltırken diğer yandan dolum yapıyor. TemiZ yağ dönüşümü sağlandığında duruluyor ve böylece türbinlerdeki yağ da değişmiş oluyor. Ama o makineden çoğu şanzımancı bi haber durumda. İki-üç defa yağ değişimi yapıcaz olabildiğince temizlenecek, türbinlerdeki dahil diyor.

manuel golflerımde oldu otomatıkte sımdıde otomatık kullanıyorum ıkı defa manuelın sanzımanını yaptrıdım otomatıkte sımdılık sorun yasamadım sankı bıraz sans ve kullanıma baglı bu konular.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Şubat 2014, 12:46:48 »
yok kardeş bende takmıyorum takmamda artık ne taksam en ufak şeyler bile sanayıye gırdıkten sonra hüsranla sonuçlandı. sanayıdekı ustam bişey yok bu şanzımanda çok kafana takıyosanda bı yağına bakalım adaptasyon yapalım dedi bende elletmedim sende takmıosun nasılsa boşver:)
sıkıntı yok baskan arabalarımız otomatik gerezz :) kolcaga dirsegimi dayıyorum elimde tel cıstak cıstak :)

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Şubat 2014, 12:48:42 »

benm araba 180 binde şıkır şıkır masallah :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Şubat 2014, 19:12:49 »
benm araba 180 binde şıkır şıkır masallah :)

İyi maşallah. Şıkır şıkır bin arabana;)

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Şubat 2014, 19:28:11 »
İyi maşallah. Şıkır şıkır bin arabana;)

:)))