Gönderen Konu: K&N yağ filtresi ?  (Okunma sayısı 2208 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
K&N yağ filtresi ?
« : 07 Haziran 2014, 10:09:19 »
Arkadaşlar bugün yağı falan değiştirmeye gidicem de filtre olarak iyi bişey alim diyorum... bizim araçların yağ filtre ölçüleri vs. standart mı?bi keresinde gittiğimde sormuştum 1.6 16v için yağ filtresi aradı bulamadı malzemeci.esas sormak istediğim mesela 1.8 lere uygun olan filtre varsa mağzada ondan alsam takılabilir mi?
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 10:09:37 Gönderen: s1nanozk »

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: K&N yağ filtresi ?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2014, 10:51:31 »
Öncelikle başka arabaya uygun filtreyi neden kendi arabanıza uydurmaya çalışıyorsunuz ?

Konu başlığına K&N yağ filtresi yazıyor ama bu marka filtre ile ilgili birşey sormamışsınız.

Arabanızın OEM parça numarasına karşılık uyan bir filtre almanız gerekiyor. Yetkili servisten orijinal parça veya yan sanayi Mann Filter, Mahle(Knect), Hengst bilinen kaliteli markalar çünkü bu şirketler orijinal parça sağlayıcıları. Kendiniz bu markaların sitelerinden arabanızın marka model bilgilerini girerek filtre ürün numarasını öğrenebilirsiniz. Ürün numarasıyla parçacıya giderseniz hatalı ürün alma şansınız azalır.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2014, 11:02:00 »
Saolasın Emre bilgilendirmen için.K&N almayı planlıyordum ama dediğin markalardan bakıcam muhtemelen.başka araba derken de hani dedim acaba bi standartı varsa uyum sorunu olmasın.neyse gidip sorucam artık ellerinde varsa alırım ;)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 23:16:16 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.