Gönderen Konu: Ilk kez uzun yola cikiyorum(Gittim ve Geldim)  (Okunma sayısı 9138 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ilk kez uzun yola cikiyorum(Gittim ve Geldim)
« : 10 Haziran 2009, 22:08:27 »
Selam Arakadaslar;

Subat 2009 da aldigim ve ilk aracim olan Golf4 ile Allahin izniyle 13 haziranda yola cikacagim, Istanbul-Izmit-Bolu-Ankara-Kırıkkale ve Kırsehir de sona erecek yaklasik 750 km lik bir yol. Simdi arac ve yolda kullanim ile ilgili tecrubelerinize ,ihtiyacim var.

Aracin; Yagi, suyu, filtreleri v.b rutin seyleri Subat ayinda yani 4 ay once degistir ben degisklerden sonra yaklasik 1500km yol yaptim. Arac ta herhangi bir hata mesaji yada sorun yok bastimi gidiyor hele son gunlerde benzinligi degistirince bana daha cok performansli geldi.

Bugun yinede soyle ayak üstüğ suyuna yagina bakittim. Lastikleri kontrol ettirdim ve fren balatalari filan iyi dendi.

Sizlerde yapmam gerekebilecek seyleri soylerseniz sevinirim bana göre bisey yok gorunuyor.

Yolculuga Cumartesi gunu sabah 05:00 de baslamayi dusunuyorum esim ve benim herseyim henuz 9 aylik oglum ile yola cikacagiz.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2009, 16:52:08 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
Ynt: Milli Oluyorum (Ilk kez uzun yola cikiyorum)
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2009, 22:16:19 »
abi başlığı görünce dedim noluyoz kim bu milli olacak elizabeth arkadaşımız dedim  ;D sağ salim git sağ salim gel abi hayırlı yolculuklar

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2009, 22:25:06 »
   yolda kimseyle yarışmaya, hep sağdan, sollamalarda dikkatlice ve en önemlisi 100 geçmemeye özen göstererek giderseniz hem canınız hem malınızı tehlikeye atmamış olursunuz. tatili, eğlenceyi hüzüne çevirmemek lazım. kazasız belasız yolculuklar ;)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2009, 22:29:44 »
sayın cemele size hayırlı yolculuk diliyorum.Zaten bütün bakımları yapmışınız herhangi bişi kalmamış.

Az daha yol yaparsanız sizi yozgata beklerim.Bi desti kebabı yediririz...

Çevrimdışı strtdriven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2009, 00:52:24 »
abicim bence eksik yok :)
sadece Allah kazadan beladan korusun... dikkatli dikkatli hayırlı yolculuklar

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2009, 02:18:21 »
aracın lastik havaları en fazla 30 olsun. Çünkü sıcak havada ve uzun yolda lastik basıncı çok artar.
Yokuş aşağı inerken dikkatlı ol yokuş bitiminde radar var. :)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2009, 09:20:26 »
Guzel temenileriniz icin cok tesekkur ederim arakadaslar ben ve Golf sabirsizlaniyoruz ilk olacak. Dun aksam kavacik bulusmasindan kalan toz ve izgara kokularini yikadim. Cuma aksamida bir temzilik yapacagim. Kaucuk  pas pas lar yerinede orjinalleri koyacagim. Bakalim tek korkum radar gerci 90 ve 120 km arasinda olacak hizim zira yalniz degilim arka koltukta hanim ve oglum olacak. Yalniz olsaydim kick down yapmayi dusunuyordum bu cihazin son hızı nedir merak ediyorum.

alpergndz belki sıkılırsam Yozgat a dogru bir gecis yaparim:) cok az bir mesafe Yerkoy uzerinden gelinebilir.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2009, 09:29:48 »
aman hocam sollamalara dikkat et  insan istanbulda  yaşayınca sollama nedir bilmediğimiz için uzunyolda araba golf iyi kaçar sollarım diye aşırı güvenli hareket etme uzunyol dikkat ve sollamalar için tamamen matematik işi hadi hayırlı yolculuklar  ;)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2009, 09:53:59 »
abi hayırlı yolculuklar diliyorum aracına yapılacak bir şey yok dün uğramışsın arkadaşlar gerekli kontrolleri yapmışlar......

arkadaşların da dediği gibi en önemlisi sollamalar tam geçebileceğine güvenmedikçe sollamaya çıkma.....

birde acemiyim vs .diyordun kavacıktan dönüşte bayağı seri kullanır gördüm seni....

araç sürmeye başlamanın en tehlikeli zamanı tamam ben bu işi çözdüm dediğin ve güvenin geldiği gündür   dikkati elden bırakma kazasız belasız arızasız  hayırlı yolculuk ........

iyi tatiller

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2009, 10:17:16 »
Başlık biraz enteresan olmamış mı ?  :)
Hayırlı yolculuklar dilerim şimdiden, yapılabilecek herşeyi yapmışsınız zaten.Ankaraya kadar yolculuğunuzda zaten bi sıkıntı olmayacaktır otoyoldan gideceksiniz.Otoyolda aynalarınıza çok dikkat edin ve aracı eğer sakin kullanacaksanız orta yada sağ şeritten gitmeye özen gösterin.Tam daldığınız anda yanınızdan 250 km hızla fişek gibi bir bmw geçebilir  :) Bazen bende öyle oluyor ve irkiliyorum.Otoban sıkıcı bir yolculuktur eğer yavaş gidecekseniz ve yanınızda termosta çay yada benzeri yolculuk esnasında sizi oyalayacak birşey bulursanız iyi olacaktır.Ayrıca çocuğunuz için hava aydınlandığında sabah güneşi zararlı olabiir.Camlarda film varsa pek sıkıntı olmaz ama bunu da dikkate almalısınız.
Kazasız belasız inşallah, iyi tatiller...

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2009, 11:31:19 »
önünde arkanda sağında solunda reno 12  toros görürsen cok ama cok daha dikkatli ol genellikle köylü vatandaşlarımız traktör alışkanlığı ile yollara dalıp gidiyorlar

tabi sen bu kadar yazılanı okuyunca ulan milli olmasam mı diyebilirsin ama herkes kendi yaşadığı tecrübeyi anlatmıştır sen bunların hepsini yaşayacaksın diye bir şey yok
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2009, 11:32:48 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2009, 11:41:13 »
Nakres, Barthez iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.

Halil Kara; Baslik baska anlamlar icersede :) gercekten ben arac ile 100k ustu bir yolculuga cikacagim.

Cay en son cikacagim sabah termosta ayarliyacagiz, diger icecekleri ise sali gunu temin ettim:) hersey bitti hediyeler sunlar bunlar. Gunes in ogluma etkisini cok önce kesfeetim yanaklari kızardi 30 dk lik bir yolculuk esnasinda. Bu amacla Carrefour lardan Automix gunes perdesi aldim ama aracta harbiden gecekondu gibi durdu en son daha ucuz cama vantuz ile yapistirmali sök tak bi guneslik aldim. Cam film yaptirmadim temmuz 10 da muayene var ne olur olmaz diye.

Insallah baska birileri bana musallat olmaz ise benden sorun olmaz. Bu arada BMW fildanda cikarsa icabinda yarisiriz anhatarina ;D saka bi yana gercekten sakin kullanirim , Nakres in yukarda belirttigi bulusmada seri kullanmam ise ; oneriler dogrultusunda son zamanlarda araci biraz performansli kullanmaya basladim benim arac genelde 50 km nin ustune cikmadan depoyu bitirirdi. Bu sekilde devamli hantal ve yavas kullaniminda bazi sorunlara neden olabilecegini soylediler bu yuzden firsat ciktikca 120-150km ye cikiyorum ama burda olmaz baskalari var.

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2009, 13:20:46 »
bütün herkes önerisini yapmış gerisini sana kalıyor iyi yolculuklar  :tamamdir
ama basma muabbetınde (bunu boşken yapmalısın tabiki) arada otobanda bas aracın motoru sağır kalmasın  abi...

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2009, 13:43:39 »
Tövbenezibillaaaaaa nnoluyoruz ya! bu başlıkda neyin nesi dedim kendi kendime,yanlış bir siteye mi girdim dedim kendi kendime  ;D hadi bakalım cemele kardeşim işin şakası bi yana iyi yolculuklar,uğrayacağın şehirlerin yetkili servis numaralarını almadan yola çıkma kardeşim..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..