Gönderen Konu: 6n km saatini sıfırlayan çubuk bozuldu  (Okunma sayısı 10796 defa)

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
6n km saatini sıfırlayan çubuk bozuldu
« : 20 Şubat 2010, 16:35:02 »
arkadaşlar sıfırlama çubuğu bozuldu.ne önemi var demeyin.aracım lpg li ve bu sayacı kullanarak nekadar daha gaz kaldığını anlayabiliyordum.şimdi zor oluyor.
servise gittim başından savdı.birazda alay eder gibi bunun için gelinir mi gibi baktı.iş başa düştü yani
belkidee sorun mekanikdir.burayı nasıl açacağım bir fikri olan varsa lütfen yardım
şimdinen teşekkürler saygılar

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: 6n km saatini sıfırlayan çubuk bozuldu
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2010, 21:03:20 »
benimki de çalışmıyor. ilk başka bilemedim bastırmak gerekmiş ben sağa sola zorladım şimdi yalan oldu o çubuk. sanırım gösterge işleri yapan ustalar çözer bu işi onlar da çok para ister
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı rizasoner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2010, 13:57:07 »
Arkadaşlar o çubuğun gösterge panelinde temas ettiği bi mikrosvwitch var eğer çubuk kırıldıysa oraya temas etmiyor ve çalışmıyordur. Benim aracımda da kırılmıştı söküp tamir ettim eğer izmirde bu tarz sorunlarla karşılaşırsınız yardımcı olabilirim

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2010, 16:14:47 »
benimkide kırılmıştı söktüm ve 502 ile güzelce yapıştırdım şimdide dikkatli kullanıyorum hiç bir sorun yaratmıyo canavar gibi..
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2010, 19:38:12 »
arkadaşlar bunu sökmeyi azıcık tarif eder misiniz?

direksiyonu çıkarmaya gerek var mı?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2010, 20:59:11 »
normalde direksiyon sökülüyo mu bilmiyorum ama ben direksiyonu sökmeden yapmıştım
direksiyon bakalitini filan söküp göstergeyi aradan aldım biraz zor oluyo girip çıkarken ama sonuçta oluyo yani..
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2010, 21:05:45 »
senin gösterge eski tip ise direksiyon bakalitlerini sökmeye gerek yok ama yeni tip ise mecburen sökeceksin

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2010, 22:35:57 »
yeni tiplerden. direksiyonu sökmem zor. olmazsa izmire gideyim rizasoner nickli arkadaş yardımcı olsun  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı rizasoner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2010, 10:17:02 »
Direksiyonu sökmeden de çıkartabilirsin ama biraz uğraştırıyor, daha temiz bi iş istiyorsan direksiyonu sökmekte fayda var.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2010, 10:25:17 »
arkadaşlar bnmde yeni başıma geldi , götürdüm elektrikçi ustama , yaptı güzelce , çok da bi para almadı , kilometreciye götürdüm min. 100 tl dedi  :D çakal  :D izmirdeyseniz yönlendirebilirim , bence direksiyonu çıkarabilirseniz öyle yapın , çıkan parçalar zor çıkıyo , kırılırsa daha kötü olur , bilginize

Arkadaşlar o çubuğun gösterge panelinde temas ettiği bi mikrosvwitch var eğer çubuk kırıldıysa oraya temas etmiyor ve çalışmıyordur. Benim aracımda da kırılmıştı söküp tamir ettim eğer izmirde bu tarz sorunlarla karşılaşırsınız yardımcı olabilirim

arkadaşımında dediği gibi switchi karşılayan arkada "L" bi plastik diş var , onu soğuk yapıştırıcıyla yapıştırın , ama bu dayanım da ona yetmez , yapıştırdıktan sonra toplu iğneyi yakın ve ısındıktan sonra arkasından bastırın hafifçe , eritip içine girsin , böylece extra mukavemet kazanmış oluyo o "l" şeklindeki parça  ;)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2010, 11:35:25 »
direksiyonu nasıl söktün? senin gireksiyon eski tip mi yeni tip mi?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2010, 11:38:41 »
bnm eski tip , airbagsiz , 3 kollu olanından , kornayı çıkartıyosun , sona söküyosun , senin airbagli mi ??

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2010, 23:39:55 »
bnm eski tip , airbagsiz , 3 kollu olanından , kornayı çıkartıyosun , sona söküyosun , senin airbagli mi ??

evet airbag var
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2010, 00:35:15 »
anladım , abi en güzeli yok mu güvendiğin bi ustan , götür yapsın , at bi sefte halletsin  ;)