Gönderen Konu: K-Jetronic Sistemim yavaş yavaş imana geliyor  (Okunma sayısı 165382 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: K-Jetronic Sistemim yavaş yavaş imana geliyor
« Yanıtla #378 : 28 Ocak 2011, 20:27:47 »
ozaman selçuk abi bu işi bilmiyor neden çift weber var araçta ?
Sen çift WEBERli MK1 GTI kullanmadığın için bilmezsin  >:D  >:D  >:D Şaka bi yana WEBER başka bir olay abi bizim WEBER'2 zaten gücümüz yetmez ama K-Jet farklı bir olay hem sıradan karb.'den daha ekonomik hemde perofrmans olarak aralarında fark var ve psikolejik bişey VW'den anlayan bi adam kaputu açtığında GTI değilmiş bu ya değince adamın bütün sinir sistemi bozuluyor diyim sana  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #379 : 28 Ocak 2011, 20:28:41 »
gökhan benim mk1 e binmediğimi nerden biliyorsun sorması ayıp canım kardeşim ağzına kadar yüklü 300 hp mk1 e binmediğimi nerden biliyorsun ? çift weber den daha iyimi şimdi k-jet ?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #380 : 28 Ocak 2011, 20:33:44 »
gökhan benim mk1 e binmediğimi nerden biliyorsun sorması ayıp canım kardeşim ağzına kadar yüklü 300 hp mk1 e binmediğimi nerden biliyorsun ? çift weber den daha iyimi şimdi k-jet ?
Binmek başka sahip olmak başka diyim sana Süleyman abi  anlattımya weberle k-jeti kıyaslamak ayrı bir mevzu herkes weber der çok rjinalci bi adam çıkar k-jet der ona biş diyemem söylüyorum abi psikolejik bi olay bi gün benzinlikte MK1'imi yıkarken bi macır abimiz yaklaştı yamacıma bendede vardı muhabbettinden girdik VW'nin tarihçesinden çıktık ben MK1'imi silmeye devam ediyodum kaputu açtım silmek için karb. görünce adamın suratı bozuldu ya GTI değilmiş bu ya bunun hiç tadı tuzu kalmamıştır dedi benim çok canım sıkıldı o an ben Erşan abinin mavericki yakından gördüm bi onun motora bakınca kendi kaputumu açmak bile istemiyor canım  :-[

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #381 : 28 Ocak 2011, 20:36:56 »
Gökhan eğer bişeyi yapıyorsan ya tam yapacaksın ya hiç yapmayacaksın. Benim elsefem budur. Golf3 gti da da böyleydi bu aracımdada öyle diğer araçlarımdada öyle eğer orjine uygun yapamıyorsan bırakıcaksın makineye yazık etmeyeceksin.Birisi bana bu gti değil dese ben aracımı yakarım. Ama çift weber senin k-jetinden iyidir çünkü sorunlu k-jetten tofaş karburatörü bile iyidir bence bizdede vaar k-jet hergün yanımızda sorunlarını biliyoruz. Kaanın aracı karburatör adamın hiç sıkıntısı yok nasıl olacak şimdi ?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #382 : 28 Ocak 2011, 20:40:21 »
Gökhan eğer bişeyi yapıyorsan ya tam yapacaksın ya hiç yapmayacaksın. Benim elsefem budur. Golf3 gti da da böyleydi bu aracımdada öyle diğer araçlarımdada öyle eğer orjine uygun yapamıyorsan bırakıcaksın makineye yazık etmeyeceksin.Birisi bana bu gti değil dese ben aracımı yakarım. Ama çift weber senin k-jetinden iyidir çünkü sorunlu k-jetten tofaş karburatörü bile iyidir bence bizdede vaar k-jet hergün yanımızda sorunlarını biliyoruz. Kaanın aracı karburatör adamın hiç sıkıntısı yok nasıl olacak şimdi ?
Farkındaysa burdada K-Jet sistemlerini düzeltmek için yorum yazıyorlar ne bileyim abi K-Jet bana daha cazip geliyor bende isterdim  çift weber fakat durumum yok ama K-Jet gibi full enjeksiyon bir sistemin olunca arabada millete bi acaip geliyo kaç model arabada full enjeksiyon var diye havası başka yani  :)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #383 : 28 Ocak 2011, 20:41:19 »
Göreceli bir konu gökhanım. Ama k-jetli makineyle yürümektense çift weberleuçmak isterim varsın çok yaksın ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #384 : 28 Ocak 2011, 20:48:36 »
Göreceli bir konu gökhanım. Ama k-jetli makineyle yürümektense çift weberleuçmak isterim varsın çok yaksın ;)
Tamam en yakınındakina Mami abiye sor bakalım neden K-Jet istese oda düz karb.lüye geçer  ::)

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #385 : 28 Ocak 2011, 20:52:35 »
hala soruma cevap alamadım volkan :D Neden karburatörden korkuyorsunuz ?

Ben karbüratörden korktuğumu söylemediğim için soruyu bana sormadın zannettim. Süleyman Abi dediğim gibi ben karbüratörden , korkmuyorum, sevmiyorum. K-jeti söküp taktım, sanki motorun yarısını söküp attım. Açıyorum kaputu bomboş. Şanzıman, motor, manifoltlar ve karbüratör. Weber dersen, Ben alıyodum Selçuk Abinin çift weberleri, sonra vazgeçtim orjinal olsun arabam diye düşünüp mengenteileri aldım. Her gün k-jet ile uğraşırım hatta hergün yolda bile kalırım ama asla tofaş karbüratörü takmam.
 Arabayla uğraşmak benim için artık bi hobi oldu. Ustaların kapısında sürüneceğime kendim güzel güzel, şişirmeden adam gibi sıkıntılarını gideriyorum. Aslında karbüratörü sökmemin bi sebebiyde buydu, bütün sıkıntılar gitti, uğraşacak bişeyim kalmadı.  :D :D :D

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #386 : 28 Ocak 2011, 21:03:21 »
gökhan mamiye doğum gününde çift weber alıyım bakalı mtakıcakmı takmıcakmı :P

Volkan ben hergün araçla uğraşamam :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #387 : 28 Ocak 2011, 21:09:57 »
gökhan mamiye doğum gününde çift weber alıyım bakalı mtakıcakmı takmıcakmı :P

Volkan ben hergün araçla uğraşamam :D
Sen zengin adamsın ya uğraşma zaten  ;D

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #388 : 28 Ocak 2011, 21:10:54 »
Bunun zenginliklealakası yok gökhan eğer yürütemiceksem bmw ye binmem gelirim belli kısıtlı bütçem varsa alırım mk1 diesel ;) GTI binip param yok diyen adama kızarım ;)

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #389 : 28 Ocak 2011, 21:17:06 »
Param vardı zamanında. Taaki bu arabayı alana kadar. GTI kuruttu beni artık. Aslında GTI değilde boş iş yapan ustalar kuruttu cebimi. Sağolsun ama arabam bana yolda kalmamayı öğretti. Bence her insanın ilk arabası böyle bişe olmalı.  :tamamdir

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #390 : 28 Ocak 2011, 21:17:41 »
Param vardı zamanında. Taaki bu arabayı alana kadar. GTI kuruttu beni artık. Aslında GTI değilde boş iş yapan ustalar kuruttu cebimi. Sağolsun ama arabam bana yolda kalmamayı öğretti. Bence her insanın ilk arabası böyle bişe olmalı.  :tamamdir

ben o yolda kalma duygusunu pejoda çok yaşadım :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #391 : 28 Ocak 2011, 21:19:50 »
ben o yolda kalma duygusunu pejoda çok yaşadım :)
Bende çok yaşadım ama insan öğrenince bazı şeyleri kendi durumunu aşıyo + diğer yolda kalanlarada faydası dokunuyor ben çok kişi yolda yardım ettim  ::)