Gönderen Konu: ReDDeviL's Project  (Okunma sayısı 564088 defa)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Ynt: BAKIMA GİRİYORUZ---ReDDeviL's New Project - Page 19,24,[32]
« Yanıtla #728 : 02 Şubat 2011, 20:31:50 »
Peki 2004 üzeri ve 100 bini geçmemiş mı bugram, dizel alicagm için 100 bini pek gecen istmyrm
ADK

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #729 : 02 Şubat 2011, 21:13:02 »
polo sportline 6n araba değil arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın kimsede alınmasın bende aynı araca biniyorum. >Yol tutuş sıfırın altında benim kıç attığım virajda 206 zımba gibi dönüyor.

Dizel araçlara gelince ben uzun zamandır araştırıyorum altan

206 fiesta citroen 3 nded aynı motor var arkadaşlar ve motor ömrü 150 bin km isteyen internette araştırsın. Bu grup içerisidne en akla tyaktın olanı opel corsa şasesi vs eps sistemi olsun yol tutuşu olsun ford belki daha iyidir ama motoru yaramaz. Opel c kasada problemler duyuyoruz fakat d kasasında bu poblemlerin çoğu aşılmış. Kronik sorunu direksiyon kutusu ama çözümü var.

Özellikle 1.7 DTI motoru chip ile en iyi performansı veren ara. Motoru isuzu üretimi 1 milyon km gidiyor. Euro dizel kırsal seçmez c rail gibi değil yani 10 numara yağı bile yakıcak nerdeyse ;)

Fiyat performans açısından paran varsa c segmenti al bulafın ıettiğiimiz araçlar bsegmenti polo gibi limitleri belli araçlar. Al bir ford focus kral ol dünyada bu segmentteki en iyi yol tutuş o araçta çünkü golf bile hikaye yanında. Opelim nete girin araştırın 1.7 dti mucizesini ;)

Son olarak polo ya araba diyene sadece gülerim tartışmaya bile girmem bu saatten sonra Allah tan aracımı sattım da haftaya teslim edicem yoksa kanser olurdum herhalde... Ben 2 sene 206 ya bindim şirket çıkması :D
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #730 : 02 Şubat 2011, 21:54:08 »
polo sportline 6n araba değil arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın kimsede alınmasın bende aynı araca biniyorum. >Yol tutuş sıfırın altında benim kıç attığım virajda 206 zımba gibi dönüyor.

Dizel araçlara gelince ben uzun zamandır araştırıyorum altan

206 fiesta citroen 3 nded aynı motor var arkadaşlar ve motor ömrü 150 bin km isteyen internette araştırsın. Bu grup içerisidne en akla tyaktın olanı opel corsa şasesi vs eps sistemi olsun yol tutuşu olsun ford belki daha iyidir ama motoru yaramaz. Opel c kasada problemler duyuyoruz fakat d kasasında bu poblemlerin çoğu aşılmış. Kronik sorunu direksiyon kutusu ama çözümü var.

Özellikle 1.7 DTI motoru chip ile en iyi performansı veren ara. Motoru isuzu üretimi 1 milyon km gidiyor. Euro dizel kırsal seçmez c rail gibi değil yani 10 numara yağı bile yakıcak nerdeyse ;)

Fiyat performans açısından paran varsa c segmenti al bulafın ıettiğiimiz araçlar bsegmenti polo gibi limitleri belli araçlar. Al bir ford focus kral ol dünyada bu segmentteki en iyi yol tutuş o araçta çünkü golf bile hikaye yanında. Opelim nete girin araştırın 1.7 dti mucizesini ;)

Son olarak polo ya araba diyene sadece gülerim tartışmaya bile girmem bu saatten sonra Allah tan aracımı sattım da haftaya teslim edicem yoksa kanser olurdum herhalde... Ben 2 sene 206 ya bindim şirket çıkması :D

yiğidi öldür hakkını yeme süleyman, benim polo C4'ün esp açtığı yeri şerit bile atmadan dönüyodu, laf aramızda C4 focus'tan iyi yol tutar, kullandım ordan biliyorum.
motor ömrü 150.000 km demişsin de şirket araçları var canavar gibi gidiyo, çoğu da 150.000'i devirmiş durumda.
corsa c'den bahsediyorsak o araba alınacak araba değil, nedenini burada yazmaya çok üşeniyorum, merak eden arar cepten anlatırım uzun uzun, ayrıca corsa d iyi hoş arabadır, ancak onun da bir dolu kronik sorunu vardır, bu sorunların yeni astra'larda ve insignia'larda düzeldiğini iddia ediyolar ancak şu an o arabalar hakkında konuşmak için çok erken. (Corsa C ve Corsa D kullandım.)
ayrıca ufak bir dipnot daha 1.7 dti corsa d'lerde yok, corsa c'lerde var.

bir dipnot da kişisel olacak, ben sana dedim üstad, Polo Sportline uğruna satılacak araba değildi seninki, Polo'yla ilgili sana her dediğimi yaşaman boşa konuşmadığımı gösterse de bunları senin yaşamış olman beni üzdü

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #731 : 02 Şubat 2011, 21:58:52 »
deniz c4 dağılır gider fazla gitmez ford uzun soluklu bir araçtır. C4 alanların elinde patladı gitti (seyyar tayyarın deyimiyle : ) ) Neyse corsa c hakkında dediklerinde haklısın fakat fiestaların kulladnığı motor adı farklı olsada hdi motorun aynısı o motora biçilen ortalam ömürde 150 bin km . Corsa konusunda cors c de dti var sonra cdti oldu haklısın. En uygun araç fiyatlara bakarsak pejodur 206 yani ama onunda süspansiyonu sert. Ne biliyim her malın bir eksisi artısı var önemli olan istekler doğrultusunda araştırılmalı.

Bu arada polo ile ilgili uzun uzun konuşacaz çok pişmanım emin ol. Şimdi bana biri deseki polo şöle böle suratına kahkahayı patlarıım:D allahanki vw yi golfle tanıdım eğer polo ile tanımış olsaydım tanıdığım herkese kötülerdim inan.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #732 : 02 Şubat 2011, 22:12:17 »
deniz c4 dağılır gider fazla gitmez ford uzun soluklu bir araçtır. C4 alanların elinde patladı gitti (seyyar tayyarın deyimiyle : ) ) Neyse corsa c hakkında dediklerinde haklısın fakat fiestaların kulladnığı motor adı farklı olsada hdi motorun aynısı o motora biçilen ortalam ömürde 150 bin km . Corsa konusunda cors c de dti var sonra cdti oldu haklısın. En uygun araç fiyatlara bakarsak pejodur 206 yani ama onunda süspansiyonu sert. Ne biliyim her malın bir eksisi artısı var önemli olan istekler doğrultusunda araştırılmalı.

Bu arada polo ile ilgili uzun uzun konuşacaz çok pişmanım emin ol. Şimdi bana biri deseki polo şöle böle suratına kahkahayı patlarıım:D allahanki vw yi golfle tanıdım eğer polo ile tanımış olsaydım tanıdığım herkese kötülerdim inan.

kullanmadan kullanmaya fark var abi, ben ne C4'te ne de C3'te tek bi sorun yaşamadım Allah'a şükür, ikisini de keyfine sattım "madem öyle niye sattın" diycek olursan ;) hacı bunlar fransız, nazlı arabalar, düzgün bakarsan seni vezir eder, honda'ya biner gibi binersen seni çok üzer.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #733 : 02 Şubat 2011, 22:20:42 »
ben gti biner gibi binerim :D

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #734 : 02 Şubat 2011, 22:40:21 »
valla o kadar hızlısınki hızına yetişmek mümkün olmuyor   ;Dhatırladığım kadarıyla sportline a geçiceğin zaman biraz sportline övülmüştü daha sonra gtı ile tabiki kıyaslayınca sana yetmedi ki normal, 1.6 ya geçmek istedin o bana yeter sportline a gerek yok dedin daha sonra dizel istiyorum devir ekonomi devri dedin corsa ve fiesta ama büyük ihtimal fiesta dedin gerçekten çok ikilem var  nasıl araba kullandıgını tam bilmiyorum ama hani bu kadar fikir değiştirmeye göre izlenimim madem aşırı sert kullanan ve ne bilim chip falan demişsin bunları düşünen biriysen bence hiç bu düşündüğün arabaları düşünme abi ne bilim git bir tane al ferrari eski kasalarından gazla git veya o sınıftan bir araç , şimdi tutupda corsa alıp chip falan denemek bana göre şeyler değil genellikle arabayla çok km yapan bir insanım benim için en başta tipi,yaşı,az yakması,konforu bunlar gelir ki sportline dan memlundum tek değiştirme isteğim 98 olması alt modelli arabalar bana göre değil bunu anladım çünkü bu benim ilk arabam.. yoksa harika bir araç performans konusuna gelince bizim gibileri en azından beni, bu tarz arabalar istediğimde basıyorum ve bana yetiyor şimdilik tatmin ediyor beni ben bu konuyu okuldaki arkadaşlarımlada çok konuştum harbiden basmayı seven manyak ark larımda var altında m3 veya mustang le gelip gidiyorlar basıyorlar o yüzden basma gitme kelimesi bana bu sınıftaki araçlarda pek kulagıma ne bilim sempatik gelmiyor diyim o yüzden bende öle basma hastası olmadıgımdan hayatımdan memlunum tabiki mk3 gtı çok güzel araç ve fiyatıda uygun en azından uygun fiyata gazlamak isteyenler için (tabi gazlamak derken bana göre o da çok ayrıntılı bir durum 0-100 e kaç sn de çıktıgı hesaplandıgında eminim bir sürü araç çıkar bu sıralamada hangi sn ye tatmin eder insanı o da ayrı konu bütçe..vs bir sürü faktör var bence bu işlerde), bir fırsat ama böyle araçların az yakma ihtimali oldugunu düşünmüyorum bencede o yüzden ikilemdesin , çoğu araçın performansı seni tatmin etmiyor bindiklerinden daha sonra gtı yı arıyor tabiki gözün ama bu seferde onun yakışı sana fazla geliyor bence burda düşünüp karar vermek lazım  polo araba değil diyorsun tabiki tartışmamak lazım ama bu laf neye göre kime göre ? belki sana denk gelen iyisi çıkmadı..vs vs neyle kıyaslanıyor ki polo? böyle konuşulursa mk3 de x bir arabaya göre araba değildir , denizi de ankarada tanıdıgımdan gerçekten onunda pejo suda harika bir araba sağlam gidiyor videoları koyucam yakında tahmınım onuda o araba tatmin ediyordur sonuçta biz ne kadar hız performans istesekte arabanın yakışı bizi engelliyor bazı isteklerde çok konuşuldu bu konu az yakan aşırı giden bir araba bu sınıfların fiyatlarında ben bilmiyorum olamazda zaten o yüzden sportline seni tatmin etmemiş olabilir  ;D neyse yani chip falan düşünmüyorum  bütçemide yukarıda belirtmiştim tahmini olarak o paraya görede 4 alternatif yazdım bunlardan 2 si üzerine yoğunlaştım büyük ihtimalde fiesta olur dedim yine ark lardan kullandıgım bir araç beni memlun eder diye düşünüyorum tabiki yaza kadar hiçbirşey belli olmaz çevremiz geniş allaha şükür bakarız vw olur gene belli olmaz belki peder başka planlar yapıyor bana kendi arabasını verir bir bakmışım toyota cı olurum hayat hiç belli olmaz
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2011, 22:42:29 Gönderen: ReDDeviL »
ADK

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #735 : 02 Şubat 2011, 23:08:11 »
Hacım gecmıs olsun oncelıkle de.Her eskı aracın masrafı olur nıye olmasın.Bızde ettık.Su anda tek sorunum arada bı tekleme yapıyor ve gaz kelebegı . teklemeyıde bujılerı temızleyerek gıderıyorum. bogaz kelebegıde motor ısındıktan sonra sorun yapmıyor.Onun dısında ben hıc bır sorun yasamadım çok şükür yaşamıyorumda. bı kez yolda kaldım ondada yakıtım bıtmıstı. senın arabanın altından bır tane hortum kopmus dıye nıye anında arabadan uzaklasıyosun kı ? gecen yolda kalmıs bır tane s500 gördüm . e o napıcak ? :D Yapma Allah aşkına mıs gıbı araba bın gıtsın ıste.Mumla arama da sonra arabanı . Valla suleyman abı senın ısteklerını karsılamıyor bu araba belkı ama valla benım ıcın herseyı tıkırında.orası boyle burası boyle olsa dedıgım olmadı :D Sende al bı dızel de ıstanbul turu atak  :D
 10 15 yasında bır arabadan fazla bırsey beklememek gerek.Gereken masrafları yaptın mı hıcte bırsey olmaz arabaya.Senın usta da sorun var o zaman. Hesabını sorarsın ustana nıye koptu bu hortum dıye :)
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #736 : 02 Şubat 2011, 23:08:12 »
2005 Ford Fiesta 1.4 TDCi Comfort 17.250 TL Sahibinden satılık ikinci el misal olarak verdim ilanı deniz   2005 yada 2006 düşünüyorum için de gayet şık bana göre bahsettiğim bütçeye göre alınabilcek en yüksek modelde ve km si az olarak tercih edilcek tek aracın fiesta oldugunu düşünüyorum ki aldıktan sonra dışına zevkime göre 3 5 birşey yapar farkını ortaya koyarım deniz  :D
ADK

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #737 : 02 Şubat 2011, 23:11:46 »
:)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #738 : 02 Şubat 2011, 23:13:24 »
onur beklentiye gelince banamı dedin bilmiyorum ama benim normalin üstünde bir beklentim olmadı arabamdan , ayrıca ben 1,5 senedir kullanıyorum 2 kere kaldım yolda birincisi dündü diğeride buji kabloları ile alakalıydı ki burası forum ortamı bir olay yaşayınca sıcagı sıcagına belirttiğimizden o an sinirliydim ve aracı değiştirmek istediğimi belirttim tutupda sportline araba değil ondan değişicem dememedim tabikide ben arabamı çok seviyorum 3 senenin 1,5 senesinde kurtköye gidip geldim ve aşırı gezen biriyim günde 130 km ye yakın yaptım 1,5 senede  hiçde sıkıntım olmadı ben arabayı hortum patladı diye satmıyorum sadece benim sıkıntılarım üst üste geldiği için sıkıntı oluyor bizim bütün çevre maslak oto sanayi ve eski oto sanayide bir sıkıntı olunca gidip gelmek bazen zor oluyor tavanı söktürdüm birkaç gün sonrada yaptırıcam vakit olmadıgından bitmedi 2 gündür palio ile geziyorum mesela neyse bu konu önemli değilde benim isteğim lpg li araca binmemek ve modeli yüksek olan km si az bir araca binmek , sportline sevgisi bende hiçbirzaman bitmez ki ilk arabam bu yeri bambaşka onur senlede konuştuk zamanında tanımışsındır az çok beni ;)
ADK

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #739 : 02 Şubat 2011, 23:15:30 »
Ayıp sana . aynı semtın cocuklarıyız  :saygılar

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #740 : 02 Şubat 2011, 23:22:17 »
altan ve onur alınmayın ama polo sizin için araba olabilir benim için değil ben bu güne kadar 27 adet değişik araç kullandım . Arkadaşımdan alıp binip bir iki gün değil iş yerimde olsun çalıştığım işyerlerinde olsun 87 model serçeden tutunda sıfır audi s3 e kadar. Bu nedenle ben size polonun nasıl bir araba olduğunu anlatamam şimdi. Yol tutuşu atılıp tutulduğu gibi değil buyrun mami sitemizde geçen bir viraja girdik tatlı kıçı atttı aracın. Buyrun kaan ve talha sitemizde yeşilköyden gelirken kapattım ışıklara geldim aracı zor durdurduk. Haa bu arada bendeki poloyu onurda gördü siteden epey arkadaş gördü alabileceğin görebileceğin sayılı temiz araçlardan altan senin araçtan iyi hatta bunu gönül rahatlığıyla söliyim alınma gücenme yok.

Bu bağlamda ben denizin yağtığı kazayıdaöğrendikten sonra hak verdim şöför olarak ne yaparsan yap buaraç araba değil beni mgözümde bunu ben değil vw nin yetkili servisi söylüyor bu araç alman bile değil hatta ispanyol arabası bir nevi vw nin şahini diyorlar ki şahin polodan daha az arıza yapar herhalde.

Neyse dizel araç konusuna gelince ben 2 sene 206 hdi araca bindim bu nedenle o sınıftaki bir çok aracıda kullandım bana sorsanız gider 1.9 jtd doblo derim 2004-2005 yıllarında kullandım uçak gibi araba.

Bu mevzular yazmakla bitmez arkadaşlar sizler polo ile araç hayatınıza bağladığınız için tartışamayız bu konuyu.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #741 : 02 Şubat 2011, 23:26:49 »
İsterse türkiyenin dünyanın en güzel en iyi sportline ı senin olsun Allah daha çok versin benim umrumda değil ,benim arabam senin arabanı döver demicem  o kadar düşmenin manası yok,ben bu tarz yarışlara girmem bu gayret basit gelir herzaman bana isteyen istediğinin arabasıyla kendi arabasını yarıştırsın :Dben bu foruma birşeyler öğrenmek iyi dostuluklar için girdim ki o dostluklara sahip oldumu düşünüyorum o yüzden darılıp gücenmem bile zevk işi bu benden başka bir kişi daha sportline ı övsün binsin diye uğraşcak halim yok banane beni ilgilendiren bir konu değil o yüzden herkes istediğine binsin isterse traktöre, ben yeni araba merakımı sayfamda paylaşarak konuyu sürdürürken araya sportline,6n araba değil diye bir konu girince malum konuda dağıldı tabi , araya giricek konuları ben seçemiyorum herkese açık bir ortam forum burası herkes istediğini yazıyor neyse sorun değil buda, biz poloyu sevenler olarak hayatımıza devam ederiz sende sevdiğin bir araç ta karar verip umarım hayatına devam edersin  :tamamdir
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2011, 23:43:51 Gönderen: ReDDeviL »
ADK