Gönderen Konu: bora xenon far ve mercek  (Okunma sayısı 48802 defa)

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle
bora xenon far ve mercek
« : 30 Kasım 2010, 02:23:24 »
mrb arkadaslar aranıza bundan yaklasık 2 sene once katılmıstım ama golfumu sattıktan sonra bayagı takıp edemedım sıteyı neysekı bora yapınca tekrar sızlerle karsılasmak nasıp oldu herkese slmlar :) arkadaslar ben aracıma xenon far dusunuyorum takıp ettım ınceledım bıraz monza 6000k karar verdım fakat bılmedıgım bazı noktalar var yardımcı olursanız cok sevınırım bu h4-h7 vs ne demek?
ayrıca xenon kıtınden sonra mercek felan olaylarını nasıl yapmamız lazım angel far alıp ekstra ondamı uygulamamız lazım yoksa baska turlu nasıl yapılabılır bılgılerınızı paylasırsanzı sevınırım tskler saygılarımla...

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: bora xenon far ve mercek
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2010, 03:26:31 »
h4 h7 ampül tipleridir... vw poloya h1 takılır, audiye başka h serisi takılır, pejoya başka....

boraya mercekli far kullanmazsanız, ışığı çok kıracaktır, ışığı dağıtıyor...göz zevkinize bağlı birşey...denendi test edildi :)

xenon takacak kadar bütceniz varsa, arabayı kullanacaksanız mercekli far bakmanızı tavsiye ederim...oldu mu tam olmalı

monza 6000k beyaza en yakın rengi vermekte...diğer 6000K larla yan yana geldiğinde fark ettirir..kalite markadır..
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2010, 16:39:49 »
cendermen kardesim verebileceğin bi link felan varmı mercekli far konusunda birde boraya h serisinin hangisi uygundur

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2010, 17:48:24 »
Bora h4 dür. Bi-xenon takılabilir yada uzun kısa xenon olanlar var onlardan takılabilir.

bi-xenon dedikleri kısa olan xenon uzun olan ise normal halohen ampüldür biraz daha ucuzdur. Diğer model ise kısa uzun tek ampüldür motorludur ve ışığın önünü kapatıp açarak uzun kısa yapar ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2010, 18:44:22 »
hocam ben bu ıslerde bıraz yabancıyım ısın acıkcası net bısey soylesenız

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2010, 22:50:57 »
bu bi xenon işte :) Kısalar xenon uzunlar normal ampül...

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2010, 23:21:55 »
buna ıyımı dıyorsunuz nasıl kalıtelı mı?

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Aralık 2010, 10:47:42 »
arkadaşlar bi-xenon farklı bir olay, uzun kısayla pek alakası yoktur bi-xenon'un. bi-xenon merceğin bir özelliğidir, viraj adaptif xenon merceklerinin adı bi-xenon'dur, ayrıca bu merceklerde uzun kısa far tek mercekle sağlanır, ancak sistem H4 ampuldeki gibi çalışmaz, uzun farlar açıldığı zaman mercek bünyesindeki uzun lens devreye girer, yani uzunlar açıldığında, mercek bünyesindeki odaklama sağlayan lens değiştiririlir.

Hakkan84'ün sorusuna gelince, Bora'nın orjinal farlarına xenon takmanızı hiç tavsiye etmem, karşıdan gelenin ve önünüzden giden sürücülerin gözlerini tam anlamıyla oyarsınız, ayrıca çin malı xenon almak yerine kaliteli bir halojen ampul almanız çok daha ucuz ve çok daha iyi bir çözüm olacaktır, çünkü kaliteli bir halojen ampul neredeyse çin malı xenonların verdiği ışığı verecektir, ayrıca 60-70 lira kadar daha ucuz olacaktır.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Aralık 2010, 13:56:20 »
Deniz zaten bu bahsettiğimiz ampüllerinde mantığı o üzerinde bir motor var ve önündeki koruyucuyu açık kapatıyor buna da bi-xenon diyolar satrken tabi tam adı bumu tartışılır...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Aralık 2010, 14:12:50 »
Deniz zaten bu bahsettiğimiz ampüllerinde mantığı o üzerinde bir motor var ve önündeki koruyucuyu açık kapatıyor buna da bi-xenon diyolar satrken tabi tam adı bumu tartışılır...

Süleyman demek istediğim bi-xenon farın adı/özelliği, ampulün değil :tamamdir zaten ülkemizde hangi ürün doğru isimle satılıyor ki

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Aralık 2010, 20:05:13 »
arkadaşlar kafam ıyıce karıstı bu konuda zaten bılgı sahıbı degılım ne yapacagımı bılmıyorum sadece gece suruslerınde sıkıntı yasıyorum gorunmuyor kolay kolay temızletsende fazla fark etmıyor sımdı sızden edındıgım bılgıler dogrultusunda bı xenon  yada halojen ampul olaylarına sıcak bakmaya basladım aslında amacım angel fara xenon uygulamaktı deniz kardeşim karsıdaki gelenleri ve onunden gıdenlerı tehlıkeye sokarsın dıyınce vazgectım forum olarak sızden bu konuda net bır tavsıye beklıyorum tşkler

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Aralık 2010, 22:14:36 »
Mercekli far problem yaratmaz.Aracınıza uygun Angel halkalı ercekli far sistemi alıp xenon uygulayabilirsiniz ;)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Aralık 2010, 22:48:45 »
Angel ile xenon kullanımı sorun yaratmaz, ancak çok aşırı bir gelişme elde edemezsin, 500 liraya mal olacak bu olay sana aşağı yukarı, ama 500 liralık aydınlatma sağlamayacak, demek istediğim bu. Angel far almadan önce bir takım Osram silverstar H4 ampul al hakkan84 kardeşim sen, hepi topu 30 lira tutar bir takım Osram silverstar, memnun kalmazsan daha büyük masraf yapmayı düşün derim ben.

@Süleyman, sen desenli far camından angel+xenon'a geçiş yaptın, senin elde ettiğin fark kadar bir fark olmayacak Bora'nın desensiz far camlarıyla kıyaslayınca.