Gönderen Konu: Camaro Proje Başladı (3. Sayfa)  (Okunma sayısı 78708 defa)

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf Gitti Camaro geldi :)
« Yanıtla #14 : 06 Aralık 2010, 17:35:42 »
Bir mk1 i adam edemeyen bunu nasıl yapacak ben onu merak ediyorum...
Gani biliyorum yazdıklarını ama mk1 e 1-2bin in hesabını yaparken bir amerikanın ABD den sıfır kaputu 5-6bin tl ye geliyor ben onu merak ediyorum.. Benimde çok bildiğim yerler var amerikan restore eden yerler ilk önce TR deki hurdalıkları koştururlar parça için baktılar bulunamıyor anlaştıkları ABD firmalarından sipariş geçerler.. Bir american ın distiribitör kapağı bir mk1 in almanyadan gelecek kaputundan pahalıya mal oluyor orasını çok iyi biliyorum :D :D Gerçi resimlerdeki american restolu sadece ince ayrıntılara girilir.

Ben mk1 i işi öğrenmek için aldım en başından amacım Amerikan a geçiş yapmak içindi fakat MK1 in düşünüdüğümden daha pahallıya çıkacağını farkettiğim için direk yarıda bıraktım o aracı , çünkü Amerikanın bütçesinden yiyecekti. Parayı verdikten sonra her araba adam olur ama o parayı hak edecek araba olması lazım. Belki o Golf GTI olsaydı satmazdım ilerde toplarım diye fakat 1.3 GLS golf e 10-15 lira harcasamda o araç 7-8.000 tl lik bir araba olucaktı ve bu ahrcadıklarım beni asıl hedefimden uzaklaştırıcaktı. Golf ü adam edemeyen adam die bahsettiğiniz ben bu aracın restorasyonu için bedelinden çok daha fazla bütçe ayırdım. Ustaların hepsini araçtan önce buldum , hepsi bu tarz araçları daha 0 km iken tamir etmiş insanlar , Darıcada mahalle arasında eline kaynak makinası alıp gördüğü yeri kaynatan adamlar değiller. Komple bir mk1 restorasyon parasına iş yapan adamlar , nokta hata olmadan çalışan insanlar. Erşan abi bu söylediğin biraz ağır oldu üzüldüm açıkçası.

Bu arada senin dediğin gibi hurdalık vs. kovalamana gerek yok bakıyorsun kataloğa istediği en ufak parçayı bile alabiliryorsun. 67-81 aracı Camaroların parça kataloğu tam 863 sayfa 100mb internetten indirmeye kalksan ve harcadığın parayı son kuruşuna kadar sana geri verebilecek ve gösteren bir araç.

Ben bunu burda size şov yapmak amaçlı değil paylaşmak amaçlı koydum. Forumda yüzyüze tanışmış olduğum insanlar benim zaten ne kadar mütevazi bir insan olduğumu bilirler. Böyle sivri çıkışlar yapmaya hiç gerek yoktu die düşünüyorum.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Aralık 2010, 17:56:02 »
Hayırlı olsun bu uzun süreçte Allah yardımcın olsun emek harcanan herşey güzeldir ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Aralık 2010, 18:55:49 »
burdaki herkesin VW olsun olmasın  araçlarına verdiği emeğin boşa çıkmasını istemediğini ve belki de bu nedenle sürç-i lisan ettiğini düşünüyorum o nedenle amelden ziyade niyete bakmakda fayda var diyip konuyu tatlıya bağlıyım diyorum  ::) ziyadesiyle muhabbet de sakınca görmüyorum yeterki hoşgörümüz olsun

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #17 : 06 Aralık 2010, 19:06:00 »
 Benim muratla bir kişisel duellom olmaz ve olamaz benim üzüldüğüm nokta hakkaten şasileri yorgun olmayan ve kazası olmayan güzel bir mk1 kasanın neolacağı. Araç neoldu neyapılacak merak ediyorum. American lar ilgi alanımdan çıkalı çok oldu çünki tamamı ile ticari bir yöne girdi.. Mk1 den önce hayalimdeki araç 64,5 V6 fındık motor bir mustang tı ama gelin görünki ABD deki parça fiyatları nekadar uygun olsada artık TR de bu parçaları getiren firmalar yada restorasyon garajlarının tekelinde faiş fiyatlarda getirilmesi american arabalarından beni baya soğuttu..

ABD katolaglarına bakıldığında peynir ekmek fiyatı ama bunları TR de sorduğunuzda fiyatlar hakkaten 100 misli ve bir amerikanın karoseri onarmak bir mk1 den çok çok daha teferruatlı ve uzundur. Murat ın sorunu araçla uğraşacak zamnının olmaması ve doğru yerlerin ona uzak olması. Amerikan için paran nekadar ise okadar amaerikan olursun ama mk1 zaman ve doğru insanları ister.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Aralık 2010, 21:01:05 »
kaca aldı abı  :)
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2010, 00:49:11 Gönderen: SNCKTR »
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #19 : 06 Aralık 2010, 21:05:46 »
 okim yahu nabıcak yada nabıyolar şimdi.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Aralık 2010, 22:03:47 »
Buna Borbet yakışır aslında ya  :D Hayırlı olsun süper gerçekten kırmızı olması zaten ayrı bi tat  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Aralık 2010, 00:58:39 »
abım hayırlı ugurlu olsun . zevk meselesı bu ısler . sen beyenıyosan sıkıntı yok . zaten ıcıne sınmedıyse o mk1 e tomarla para harcasanda  senın ıstedıgın gıbı olmazdı dıye dusunuyorum . araban super. en sevdıgım amerıkan kasalarından bır tanesı chevelle den sonra. masallah . egzozun yanda olması skıntı olmaz dıye dusunuyorum . ıstanbul caddelerınde cok dolasıyor dodge vıper srt10 lar :))  gercı hıc polıs cevırırken denk gelmedım ama cevırıyodur heralde :))
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Aralık 2010, 07:28:23 »
abım hayırlı ugurlu olsun . zevk meselesı bu ısler . sen beyenıyosan sıkıntı yok . zaten ıcıne sınmedıyse o mk1 e tomarla para harcasanda  senın ıstedıgın gıbı olmazdı dıye dusunuyorum . araban super. en sevdıgım amerıkan kasalarından bır tanesı chevelle den sonra. masallah . egzozun yanda olması skıntı olmaz dıye dusunuyorum . ıstanbul caddelerınde cok dolasıyor dodge vıper srt10 lar :))  gercı hıc polıs cevırırken denk gelmedım ama cevırıyodur heralde :))

Arabanın orjinal olmayan detaylarına takılmayın :D zaten onların hepsi sökülüp atılacak , şuanda cidden gürültülü çalışyor araba içinde durulucak gibi değil. Kaldıkki o egzosların o kadar kalın gözüktüğüne bakmayın headers bağlantı yerlerindeki borular MK1 in egzosu kadar çok sıkıştırıyor arabayı. En yakın zamanda onların yerinde idareten bir egzos yapılacak :D

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Aralık 2010, 10:16:39 »
Murat hayırlı olsun bu arabyla ilgili sana meknaik motor aksamında her türlü yardımcı olurum .
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Aralık 2010, 13:49:41 »
Hayırlı olsun murat tahmin ettiğim gibi olmuş :) amerikana geçmişsin bende bitireyim şu mk1i bende istiyorum :) transam yada camaro :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Aralık 2010, 13:52:43 »
Hayırlı olsun murat tahmin ettiğim gibi olmuş :) amerikana geçmişsin bende bitireyim şu mk1i bende istiyorum :) transam yada camaro :D

mk1 bitir ondan sonra yoksa arkandan aglar  :t
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Aralık 2010, 15:12:44 »

Erci vallahi alıcaksan elini çabuk tut araba kalmadı piyasada , satılık olanların %90 ıda bitmiş çürümüş araabalar..

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Aralık 2010, 15:46:20 »
Evet biliyorum ama bu aralar mk1 e taktım kafayı bütün masraflarım ona gidiyor geçen hesapladım yeni parçaları almadan evvel 13 bini geçmişti harcamalar şimdi bir 5 bin daha gidiyor ona
artık amerikadan getirtiriz orada toplayıp murat napalım ;)  :tavkiss:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin