Gönderen Konu: yeni lpg yakıt değerleri  (Okunma sayısı 38056 defa)

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
Ynt: yeni lpg yakıt değerleri
« Yanıtla #70 : 18 Şubat 2011, 22:30:48 »
lpg konusunda henüz acemiyim,, 1 kez aldım daha ... ilki 20 liralıktı yazılım yüklemeden önce sonra ise milangazdan aldım yalnız 2. aldığım yani depoyu fullerken pompa eskiymiş ve depo dolduğunda kapatmıyormuş .. değişik bir tırlama sesi gelince 60 tl ye yakındı ve kapatttı işte .. yeni model pompa olsaydım belki 3-4 lt. daha alabilirdi sanırım ...tankın %80 dolum oranını aşma diyorlar her yerde .. sen %90 a yaklaşmışsın 45 ltfe 42 lt almışsın .. bence dikkatli ol dostum .... kib
taraftar siteyi iyi incele lpg konusunda çok bilgiler var.golf ıv de ve lpg bölümüne de bak kardeş.
opet ve aygaz önermiyorlar sıralı sistemde filitreler ve enjektörleri bozuyor imiş dikkat et.
bende milan gaz alıyorum.kendine iyi bir istasyon bul ve hep aynı pompadan almanı öneriyorum.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 24 Şubat 2011, 18:05:59 »
aracım 2004 16.16v golf pasific düz vites .. bugün itibariyle ankarada BRC marka lpg kiti taktırdım, benzin belimi büktü 2 ayda  :(

55 lt lik depo taktırdım, milangazdan 42 lt gazı 80 tl ye gaz aldım,, ankara şehir içi kullanıyorum,, kaç km gideceğini bitince yazacağım :)

depo bitmeden son lamba yanıp sönmeye başladı ve 5 km sonra istasyona girdim .. 340 km olmuştu şehir içi.. depoyu fulledi pompacı ve 32 lt - 64 tl gaz aldı depo,, pompacı depoda hala gaz olduğunu söyledi ... yani şu sonuç çıkıyorr yanlışım varsa düzeltiniz ..
şehir içinde 64 lira lpg ile 340 km yol katetmişim ... bu şekildede ş.içi 190 lira yakmış oluyor ... çok şaşırdım ... depoda 10 lt lpg kalmışken hiç son lamba yanıp sönmeye başlar mı ? bir dahaki sefere tam bittikten sonra alıcam ...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 24 Şubat 2011, 18:15:47 »
96 Mercedes C180 Manuel vites.
Tank:60LT Aldığı yakıt:46-47LT civarı.
Şehir içi kullanımda (genelde Batıkent-Şaşmaz arası ve Şaşmaz içi) 86 liraya depo doluyor (Milangaz 1.91TL)en kötü kullanımda 430Km garanti gideri var  :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 24 Şubat 2011, 18:17:43 »
Bu arada olması gereken avans tank hacminin %20'si kadarıdır. İsteyen bu miktarı düşürebiliyor ama önerilmiyor. Daha 2 hafta önce filtrelerimi değiştirirken Memduh ustaya sordum (Prins Ankara Yetkili Bayii) onların verdiği cevap buydu

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 24 Şubat 2011, 20:15:20 »
depo bitmeden son lamba yanıp sönmeye başladı ve 5 km sonra istasyona girdim .. 340 km olmuştu şehir içi.. depoyu fulledi pompacı ve 32 lt - 64 tl gaz aldı depo,, pompacı depoda hala gaz olduğunu söyledi ... yani şu sonuç çıkıyorr yanlışım varsa düzeltiniz ..
şehir içinde 64 lira lpg ile 340 km yol katetmişim ... bu şekildede ş.içi 190 lira yakmış oluyor ... çok şaşırdım ... depoda 10 lt lpg kalmışken hiç son lamba yanıp sönmeye başlar mı ? bir dahaki sefere tam bittikten sonra alıcam ...
:tamamdir
taraftar her depoyu fulledikce km sıfırla aynı pompadan al.aldığın rakamı km böl.tam yakıt gösterir.
taraftar yakıt değerin çok iyi.ankara içi kullanımda süper diyebilirim.
peki ilk çalıştırmada lpg ye geçene kadar bekliyormusun? yoksa çalıştırır çalıştırmaz devammı ediyorsun ? benzinle yol gidiyor isen lpgden çıkartıyormusun ?
selam.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 24 Şubat 2011, 23:07:29 »
:tamamdir
taraftar her depoyu fulledikce km sıfırla aynı pompadan al.aldığın rakamı km böl.tam yakıt gösterir.
taraftar yakıt değerin çok iyi.ankara içi kullanımda süper diyebilirim.
peki ilk çalıştırmada lpg ye geçene kadar bekliyormusun? yoksa çalıştırır çalıştırmaz devammı ediyorsun ? benzinle yol gidiyor isen lpgden çıkartıyormusun ?
selam.
ilk çalıştırmada lpg ye geçene kadar beklemiyorum, 0-30 sny. arası ancak rolantide bekliyorum hava soğuksa biraz rolantide çalıştırıyorum,, hava güzelse zaten radyo ayarlayana kadar ancak bekliyorum .. lpg ye geçme süresi ise sıklıkla 500-600 m civarını buluyor 1 kez 2 km yi buldu oda esenboğa hv.alanındaydım ve hava çok soğuktu ve rolantide hiç tutmadan hareket ettim ...  borası olan bir arkadaş demişti bu araçlar benzinde yakar ama lpg uyumu mükemmel diye bugün çok şaşırdım lpg istasyonunda sahiden ... sakin kullanırsan ş.içide bence güzel yakıyormuşş...

ama gel gör ki ben sakin kullanmayı sevmiyorum ... yakıtı birkaç kez daha test edicem eğer yine aynı rakamlar çıkarsa bazgazaaa ..:))

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #76 : 24 Şubat 2011, 23:12:43 »
audi A3te kullandm ama golfteki rahatlığı bulamadım arkadaş..
:D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 24 Şubat 2011, 23:15:01 »
A3 motoru ile Golf motoru aynı diye duydum,,, yanlış mı biliyorum ?  :-\

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 24 Şubat 2011, 23:56:59 »
ilk çalıştırmada lpg ye geçene kadar beklemiyorum, 0-30 sny. arası ancak rolantide bekliyorum hava soğuksa biraz rolantide çalıştırıyorum,, hava güzelse zaten radyo ayarlayana kadar ancak bekliyorum .. lpg ye geçme süresi ise sıklıkla 500-600 m civarını buluyor 1 kez 2 km yi buldu oda esenboğa hv.alanındaydım ve hava çok soğuktu ve rolantide hiç tutmadan hareket ettim ...  borası olan bir arkadaş demişti bu araçlar benzinde yakar ama lpg uyumu mükemmel diye bugün çok şaşırdım lpg istasyonunda sahiden ... sakin kullanırsan ş.içide bence güzel yakıyormuşş...

ama gel gör ki ben sakin kullanmayı sevmiyorum ... yakıtı birkaç kez daha test edicem eğer yine aynı rakamlar çıkarsa bazgazaaa ..:))
aman gaza gelme taraftar kardeş önünü görmeden otobana çevre yoluna çıkmadan gaza gelme (ALLAH kazadan beladan korusun)
şimdiiiii
geçen pazar ş.içi ölçüm yaptım
benim araç otomatik vites
havada iyi soğuk idi.
lpg: geçmeden hareket etmedim.(benzin ile km yapmadım.)
yol:ş.içi mamak-k.ören-ulus-pursaklar-esenboğa arası
araç ı zorlamadım.normal kullandım.
araç ı tam 100 km aynı istasyon aynı pompaya çektim.
24.90 tl gaz aldım.milan gaz:1.999 tl aldım.
km:0.250 kr yaktı.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 25 Şubat 2011, 00:14:54 »
sn.golf2001 milangaz aldığın istasyon yoksa iskitler deki (samsun-konya) yolunun kenarındaki istasyon mu ? 1.99 orada bende bu sefer ordan aldım gazı ..  vallahi lambaları hesap edersek bende 0.230 yakar diye hesap ediyordum ama bugün fullediğimde son lamba yanıp sönmeye başladıktan 5 km sonra yakıt aldığımda inanın çok şaşırdım 64 tl ye depo doldu dedi .. yani depoda ilginçtir 10 lt ye yakın gaz hala varmış ...

ş.içi ölçümüm ise net olmaz ama evim k.örende .. işyerim esenboğa hv.alanı ama servisle gidiyorum işe ... hafta sonu veya hafta içi gezmelerde kullanıyorum aracı olabildiğince trafiğe girmemeye çalışıyorum ama ne kadar kaçabiliyorsunuz trafikten ankaradakiler bilir .. k.ören de bile trafik var ..:)  en güzeli şehirler arası ölçüm yapmak sanıyorum ...

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 25 Şubat 2011, 00:39:14 »
siz 1011 karşısını tarif ettiniz gibi(karayolları gen müd yanı)
evet ordanda alıyordum.ama son 3-4 depoyu somsun yolu siteler girişi sağ kolda demirciler san.sitesindeki milangaz aldım.
bende sizin gibi araç ımı sadece hafta sonu kullanıyorum.
uzun yol ölçümünede bakın
ş.içi ölçüm yapar iken benzinden lpg gecene kadar bekleyin tam ölçüm alabilirsiniz.
kolay gelsin.

Çevrimdışı goldenmen41

• buda bnm 2001 comfortline
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 11 Mart 2011, 20:44:56 »
arabamı sattım çok üzgünüm..arada görüorum sanki neden dio gibi gelio,,arabanızın değerini bilin arkadaşlar. ben aşıktım arabama.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 12 Mart 2011, 19:25:05 »
arkadaşlar ben arabama aşık bir golfçüyüm. ama zaman zaman kızdırıyor beni.
yaptığım gaz ölçümleri şöyle:
lpg litre fiyatı: 2.27 iken
50 tl 'lik gaz alıyorum.
%70 uzun yok %30 şehir içi toplamda 245-250 km yapıyor.
ortalama 100-120 km hızda kullanıyorum.
bu bana yüksek geliyor. çünkü km'yw 20 kr'a denk geliyor.
1-2 ay önce km'ye 160-170 civarı gidiyordum bir anda 20kr'a çıktı.
bu arada arabam 2003 1.6 16 valf primeline
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 12 Mart 2011, 19:34:06 »
arkadaşlar ben arabama aşık bir golfçüyüm. ama zaman zaman kızdırıyor beni.
yaptığım gaz ölçümleri şöyle:
lpg litre fiyatı: 2.27 iken
50 tl 'lik gaz alıyorum.
%70 uzun yok %30 şehir içi toplamda 245-250 km yapıyor.
ortalama 100-120 km hızda kullanıyorum.
bu bana yüksek geliyor. çünkü km'yw 20 kr'a denk geliyor.
1-2 ay önce km'ye 160-170 civarı gidiyordum bir anda 20kr'a çıktı.
bu arada arabam 2003 1.6 16 valf primeline
1-2 ay önce lpg fiyatlarına %15 kadar zam geldi ondan olabilir mi
MK-IV- Comfortline