Gönderen Konu: Ses Sistemi  (Okunma sayısı 11715 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ses Sistemi
« Yanıtla #28 : 17 Ocak 2011, 01:56:45 »
Bende 1tk.  jbl 6507 comp.
25 cm jbl 1000 bass
sony xplod anfi
alpine ana ünite vardı.
Gayet yetiyordu, ama akustiği tamamlamak adına arka pandizota da bi takım mid öneririm.

Jbl in comp takımları uygun 120-150 lira arasında ve sana fazla fazla yeter.
Sony anfiyi yılllarca sorunsuz kullandım, diğerleri nasıl bilmem ama bu sistem için fazla bile kalitesi.
Ana ünite alıcak mısın? Ne var aracında şu an?
Emsal modeller olarak sony xplod, pioneer ve alpine kullandım. Alpine 'in akustiği bence hepsine fark atar.
Bass olarak ta 25 cm lik yetiyordu bana.

Ben de pek anlamam sitemden fakat şu yukarıdaki sistemi ana ünite hariç 400-500 civarında toplarsın.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 17 Ocak 2011, 02:01:42 »
çok iyiymiş ouz o zaman o fiyata tam benlik işte yeter bana bunlar
ADK

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 17 Ocak 2011, 02:06:06 »
ama bendeki parçalar hep eski :)
2006 da  kurmuştum ben bu sistemi şimdi emsalleri nedir bilmiyorum.
fiyatlara baktım da aşağı yukarı işte 500 liraya bitirirsin gibime geliyo.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Ocak 2011, 02:08:25 »
bana her almam gereken parçayı zahmet olmazsa sana , markası = fiyatıyla yazarmısın ouz yada markaları yaz bu sistem için gerekli olan sag sola sorarak bulurum fiyatlarını ben gittiğim yerlerde sen bana listeyi yap
ADK

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Ocak 2011, 02:17:42 »
Tabi daha iyi anlayan birilerine de danış. Ben kullandım yıllarca hiç sorunsuz, bunun referansını verebilirim sadece sana..

Jbl 608 c comp. - 120-150 TL
Sony xm gtx 6040 -  600w 4 kanal amfi 200 TL
Bass ta 25 cmlik kabiniyle 150 liraya flm bulursun diye düşünüom..
38 cmliği şu paraysa aktepe de..
JBL GT4-15 1000w 38CM KABÄ°NLÄ° BASS KAMPANYA ! ! sahibinden.com'da

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Ocak 2011, 02:21:17 »
comp dediğin mid oluyor dimi oğuz yada onun gibi bişimi ? yani sony amfi jbl bas bide comp alsam ses verimli olur diyorsun en azından işimi görür şimdiki arka larda hoporlör olmadan dinlediğim müzikten daha güzel olur , tabi teybim uyum sağlarsa bunlar yeterli olur sağlamazsa bunlara ek olarak teyp hallederim
ADK

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Ocak 2011, 02:25:18 »
teybinin marka modeli nedir?
evet comp dediğim mid tiz takımı.
Yetiyor ya ufacık araba zaten ama tekrar diyorum akustik adına arkalara da bişey atarsan iyi olur fakat ona göre de bi amfi alman lazım bu bahsettğim hepsini kaldırmayıp yüksek seslerde bozabilir, sistemin ömrünü kısaltır, verimsiz olur.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 17 Ocak 2011, 02:27:28 »
1400 çift bobindi ve onu 601,1 le besliyordu en kısıkta çift bobinde aktifti.

kaliteli ses mi yüksek sesmi ona göre bi şey önerelim bassta derinlik ararsan punch alabilirsin mesela ufak ama etkili fiyat olarak jbl veya pionener dan pahalıdır. JBL ve pioneer alma derim ben onlar çin malı hep amerikan jbl bulursan al...

bende american sıfır ayarında mevcut hatta daha bu gün evde yatmasında biraz zevkini alayım diye düşünüp bağladım..düşünen olursa konuşuruz..

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 17 Ocak 2011, 02:29:25 »
illaki öyledir tabi ne kadar fazla para o kadar fazla kalite , ama dediğim gibi kulagım biraz bas duysun ses güzel çıksın yeterli bana abartısına gerek yok sendeki sistemden memlun oldugunu söylemiştin banada  o kadarı yeter tatmin edici olur
ADK

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Ocak 2011, 02:30:43 »
ouz teyb ın modelını özelliklerini bilmiyorum  aracı alırken onuda hediye almıstım sahıbınden , sunny marka usb , mp3 , cd falan çalıyor alt düz çizgi halinde lacivert ışık yanıyor daha fazla tanıtamıcam  ;D yarın resımlerını cekerım
ADK

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Ocak 2011, 02:35:24 »
ünlü markalara çok takılmayın arkadaşlar iş artık çok değişti..20 tl ye aldığım bas ile 7 ay bangır bangır kaliteli ses alıp dolaştım mesela..teyibimde navitech in 150 tl lik kart ve usb okuyuculu teyibi..arkada cadence üst seri ovaller ve 505 anfim var..evde çok malzemem varda arabadakiler bu kadar:)bugünde jbl americanı bağladım..ister dip giriyorum ister net kaliteli ses dinliyorum..ben burdayım dien bir çok markanın takımında nda iyi ses aldığımı çok iyi biliyorum..2.el almaya kalksam hepsini 550 tl anca eder..jbl konusunda çin malı gerçekten almayın bas dinliyorsunuz ama gerçek kaliteli bir bas dinlediğinizde ne kadar dandik bir ses aldığınızı aslında anlıyorsunuz :)
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2011, 10:59:00 Gönderen: escocem »

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Ocak 2011, 03:31:35 »
öyle deme Cem ses kalitesi frekans aralıkları teybin süzücü gücü vs vs bir sürü fark var

bangır bangır gezmek sorun değil saatlerce aynı volume de dinleyip başının şişmemesi aldığın hazın düşmemesi vs gibi farklar var :)
kurulu sistemleri dinleyin arasındaki farkı hiç müzik kulağınız olmasa bile çok farklı oldugunu anlayacaksınız :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Ocak 2011, 10:34:41 »
 ;D ;D ;D
ADK

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Ocak 2011, 10:57:57 »
öyle deme Cem ses kalitesi frekans aralıkları teybin süzücü gücü vs vs bir sürü fark var

bangır bangır gezmek sorun değil saatlerce aynı volume de dinleyip başının şişmemesi aldığın hazın düşmemesi vs gibi farklar var :)
kurulu sistemleri dinleyin arasındaki farkı hiç müzik kulağınız olmasa bile çok farklı oldugunu anlayacaksınız :D

Yukarda yazdıklarımla senin yazdıkların çelişmiyor zaten kardeşim.Ben kaliteli sesin illaki markalı ve pahalı ürünlerde olmadığını vurgulamaya çalışıyorum...Hatta markasız bir çok ürünün markalılardan çok daha verimli olduğunu zaman zaman..Yoksa alt frekansı üst frekansı sql ini kapalısını açığını monusunu ohm unu felan gayet iyi biliyorum ;)