Gönderen Konu: AKARYAKIT zamları hakkındaki düşünceleriniz (küfür etmek yasak)  (Okunma sayısı 37769 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Bursa'daki araba tutkunları toplantı yaptı PİST İSTİYORUZ diye imza topladılar gazeteye bile çıktılar bayağıda ciddiye alındılar eğer böyle geniş bir org. yapabilirsekki bu benzin büyük bir olay olur bayağı ilgi çekebilir gibime geliyor çeksekte baştakilerin fazla bişey yapıcaklarını zannetmiyorum  :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Bursa'daki araba tutkunları toplantı yaptı PİST İSTİYORUZ diye imza topladılar gazeteye bile çıktılar bayağıda ciddiye alındılar eğer böyle geniş bir org. yapabilirsekki bu benzin büyük bir olay olur bayağı ilgi çekebilir gibime geliyor çeksekte baştakilerin fazla bişey yapıcaklarını zannetmiyorum  :-[
o büyük bir olayı yapmadan bizi susturmasınlarda :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
o büyük bir olayı yapmadan bizi susturmasınlarda :)
Harbiden ya yarın öbürgün arkamızdan siyah takım elbiseli adamlar elinde silahla gelmesinde  :D

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
almasan ne yapacaksın arabaları rafa kaldıracak halimiz yok..

Bisikletim var :D Arabayı alana kadar 8-9 saat Ankara turu atardım bisikletle, yine o zamanlar yaklaşıyor gibi :) Alabileceğim yere kadar almaya devam edeceğim ama bu gidişle gerçekten alamayacağımız zaman da geliyor gibi.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Buğra yaparız bir de modifiye yürür gidermiyiz artık ön mü kaldiriririz bilemicem :D
ADK

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
Bisikletim var :D Arabayı alana kadar 8-9 saat Ankara turu atardım bisikletle, yine o zamanlar yaklaşıyor gibi :) Alabileceğim yere kadar almaya devam edeceğim ama bu gidişle gerçekten alamayacağımız zaman da geliyor gibi.

+1 Araba oyı bir güzel, Bisiklet olayı başka bir güzel. Ben bisiklet ile uzun yol yapmayı severim baya da binerim. Havarların biraz ısınmasını bekliyorum. Başlarım bisiklete. En son uzun tur olarak Erzurumdan-Erzincan arası yol yaptık arkadaşlar...

Bakmak isterseniz link: Erzurum’dan Erzincan’a 1 Günde 193 Km…
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 11:07:27 Gönderen: nihilist_deniz »
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Buğra yaparız bir de modifiye yürür gidermiyiz artık ön mü kaldiriririz bilemicem :D

Benim bisikletim modifiyeli zaten :D Ön kaldırmayı da çok özlemişim aslında bakalım kaç pedal atacağım :) 70 pedaldı rekorum :D

+1 Araba oyı bir güzel, Bisiklet olayı başka bir güzel. Ben bisiklet ile uzun yol yapmayı severim baya da binerim. Havarların biraz ısınmasını bekliyorum. Başlarım bisiklete. En son uzun tur olarak Erzurumdan-Erzincan arası yol yaptık arkadaşlar...

Bakmak isterseniz link: Erzurum’dan Erzincan’a 1 Günde 193 Km…

Ben inşallah başlıyorum tekrar bisiklete binmeye. Yavaş yavaş eski formuma döneceğim, şehirler arası gitmeyi ben de çok isterdim ama nasip olmadı :) Tam gidecekken sıcaklığın 40 derece olması nedeniyle Ankara-Eskişehir arası gitmekten vazgeçtik. Bu sefer çadır alıp gitmeyi planlıyoruz. Özledim o eski zamanlarımı, her gün farklı bir atraksiyon olurdu :)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
soukta carting değişilmez  :D
ADK

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Son yapılan zamla beraber İstanbulda Benzin:4.08 TL/lt   Motorin:3.65 TL/lt Yuhh beee yuhh >:( >:( >:( >:(
« Son Düzenleme: 08 Mart 2011, 11:51:42 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
"""Benzin ve motorin zammı durmuyor. TÜPRAŞ, bugünden geçerli olmak üzere benzinde 95 oktana 8 kuruş, 97 oktana 10 kuruş zam yaptı. Zammın ardından 95 oktan benzinin litresi, 4.08 TL’den, 4.16 kuruşa yükseldi.""" 

Otlayın kuzular otlayın.Sakın ses çıkarmayın... >:( Yemin ediyorum memleketimden soğudum artık ya  >:(
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
otlamakla kuzulukla alakası ne anlayamadm ? sanki milletin çok hosuna gidiyor bu zamlar ? zammı hükümet mi getirip koyuyor ? akaryakıt konusunda dışa bağımlı olduğumuzu unutmayın. petrolün varili arttıkça o da artıyor. sadece petrol değil bi dünya şeyin fiyatı artıyor, altın, doğalgaz, vs. benim eşime bi dünya altın borcum var, biz de sövüp sayalım o zaman ?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
otlamakla kuzulukla alakası ne anlayamadm ? sanki milletin çok hosuna gidiyor bu zamlar ? zammı hükümet mi getirip koyuyor ? akaryakıt konusunda dışa bağımlı olduğumuzu unutmayın. petrolün varili arttıkça o da artıyor. sadece petrol değil bi dünya şeyin fiyatı artıyor, altın, doğalgaz, vs. benim eşime bi dünya altın borcum var, biz de sövüp sayalım o zaman ?
İyide abi dış akaryakıtın zammınıda geçtim devletin koyduğu Vergiler noluyor zaten vergiler benzini bu kadar arttırıyor yoksa benzine o kadar zam gelsede bize çok etki yapmıycak  :-[

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
madem petrol varil fiyatı dünya genelinde artıyor,
o zaman aldıkları vergiyi düşürüp vatandaşa yansıtmasınlar bu artışı, bizde ayakta alkışlayalım. Nerdeeee  ::)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
amacim kimseye karsi gelmek falan degil yanlis anlasilma olmasin..
bastakilerin kim oldugu falan mevzusuda degil bu durum bence..
devletin politika olarak hem dogru hem de yanlis yaptigi birsey akaryakita bu kadar yuklenmek bence..
kayitdisi ekonomi yillardir onu alinamamis bir sorun hala..
bu kayitdisiligin getirdigi mali yuku ise devlet oncelikle akaryakittan almayi tercih etti..
ve nitekim aliyorda..
gelismekte olan ve (benim sahsi kanaatim) ciddi manada gelisen bir ulkeyiz, kaynaklara cok fazla ihtiyacimiz var, bu da devlet icin bir sekilde kaynak saglamak demektir..
devletin yanlis politika izledigi yer bana gore vergi yukunu cogunlukla akaryakita baglamis olmasi..
aldigimiz akaryakitin yerisi vergi, bunu hepimiz biliyoruz, 100liralik yakit aliyoruz kaba hesapla 50 lirasi direkt devlete gidiyor.. tamam gitsin, devletin buna ihtiyaci varsa gitsin benim bu duruma lafim sozum yok, hatta birgun kalkip deselerki vatandaslar herkez iki ay maasinin yarisini devlete verse butun borclarimiz kapanacak falan deseler ben sahsen seve seve veririm, borc bitsin de rahatlayalim diye ama iste devlet bir yerde isin kolayina ve saglam kaynaga yoneldi..
baska neye bu kadar vergi bindirilse alternatifi olan yada vazgecilebilecek seyler, ama akaryakit boyle degil..
mecburuz kullaniyoruz.. bu da devlet icin saglam kaynak oluyor..
ama isin diger boyutunda devletin bu kaynak saglama cabasi vatandasa dolayli olarak sadece akaryakita para vermesinden cok diger mal/mamuller bazinda geri donuyor ve dahada zora sokuyor..
ornegin nkliye sektoru neredeyse tamamiyle akaryakita muhtac, tasinan her malin akaryakit zamlariyla birlikte tasinmasi dahada pahali olmakta ve bu durum NORMAL olarak tasinan malin fiyatini sabit kalsa bile tasinma bedeli yuzunden zamlanmasi demek..
yani akaryakit sadece vay efendim alamiyoruz, ailemizle gezemiyoruz falan durumu degil..
cok daha ciddi bir durum..
biz burada 100km de 7-10 litre yakan araclardan bahsediyoruz, halbuki isin diger tarafinda her 100km de 35-40 litre dolaylarinda yakit harcayan agir nakliye var..
hemde oyle bir nakliyeki demiryolu vs gibi alternatifi olmayan ve kara yolunda bu isi yapmak zorunda oldugumuz nakliye..

herneyse durum zor bir durum bunun bende farkindayim..
ama samimiyetle sunu soylemek istiyorum, mesele bastakilerin kim olduklari meselesi degil, bugun bu sartlarda oraya kimi oturtursaniz oturtun kimse bu buyuk kaynaktan vazgecemeyecektir..