Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 141808 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #182 : 06 Mart 2012, 02:30:58 »
opel in sert olduğu konusunda golf ün daha konforlu olduğu konusunda kesinlikle haklısın Gani kardeşim. ama bu sertlik sayesinde de virajlarda yığılma ve önden kayma eğilimi golf lere göre biraz daha az bu o yıllarda yapılan testlerde de kanıtlanmış. bu tabi golf ün tamamen konfora yönelik tasarlanmasından ötürü. ama benim bindiğim astra g kasa hatchback model ve elegance yani full donanım bu yüzden diğer donanımlara göre daha iyi ses yalıtımı yapmış olma ihtimali olabilir mi ki acaba?. çünkü benim araca göre gayet sessiz geldi bana ya. ama ben yüksek hızlardan bahsetmiyorum 2. vites 3. vites ile şehiriçi kullanımdan bahsediyorum. eco ya gelince de sonuçta ekolojik olabilmesi için ekonomik yani daha az yakıt tüketmesi gerekiyor ki daha az emisyon değerlerine ulaşabilsin. bir taşla iki kuş :)

sessizliği donanımdan kaynaklı olabilir,Opel bunu çok yapıyor. Astra G 2.0 Sportive pıtır pıtır giderken aynı sessizliği ve doygunluğu 1.6^larda bulamıyorduk. Elegance üst seri,bu nedenle malzeme kalitesi daha yukarıda olabiilir. Ecotech'ler dediğim aslında aslında ekonomik değiller. 2.0 SFI motor (c20xe) ecotech'e geçince c20xev oldu. c20xe 150hp gücünde bir motorken şehir dışı yakıt tüketimi 6 litredir,c20xev ise emisyon değerlerini düşürmek adına 136hp'ye geriledi yakıt tüketimi ise 6.6 litreye çıktı :) 1.6 ların ecotech'ten önceki hali hakkında ayrıntılı bir bilgim olmadığı için 2.0'ı örnek gösterdim ama diğer motorlarda da değişen birşey yok. yakıt ekonomisi adına yapılan bir çalışma ecotech motorlarda yoktur.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 06 Mart 2012, 10:56:24 »
hmmm bu ecotec olmayan 150 bg dediğin motor sanırım uzay kasadan önceki A kasada kullanılan gt motoru değil mi. o kasadan bizde 1992 model vardı gt değil gl idi ecotec olmayan motor 2.0 dı ve 136 bg di diye hatırlıyorum. şimdi ise yine 2.0 1996 model B yani uzay kasa var ecotec motor yine 136 bg. dediğin yakıt tüketimi şundan dolayı artmış olabilir mi kasa ağırlaşması. çünkü önceki kasa 1200 kg civarındayken uzay kasa 1350 kg civarı diye hatırlıyorum. tamam eco ekonomi olmayabilir ama yine de neredeyse diğer 1.6 lar kadar yakıt tüketiyor bu motorlar...
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #184 : 06 Mart 2012, 11:25:07 »
A kasa 2.0 vectralar 115hp idi...B Kasa ecotech ler 136 hp ve gücüne kuvvetine agırlıgna göre tüketimi cok makul..vectra b2.0 cd aracımz var s.ici 11.7 gösteriyor golf 11.3 aynı kullanmla.Hatta Golf te daha çok dikkat ediyorum kullanırken diyebilirim.Ayrıca uzunda 120 ile gidilse bile Vectra daha ekonomik üst hızlardan bahsetmiyorum zaten van gölü canavarına dönüşüyor 170 + sürekli gidince Sr motor

Tabi her arabanın bir yapısı var çok sorgulamamak lazım belli vites aralıkları kısa tutulmuş hızlanmayı dengelemek için o yüzden 16v lerden aşşağı kalmayan bir performansı var fakat tüketim ve ses olarak geri dönüyor bunlar böyle kabul etmek lazım gül diken hesabı 2004 Astra G Elegance ı almayıp almıştım bu arabayı hiç pişman değilim ama yakıyomu 1.8 ve 2.0 gibi yakıyor 1.6 gibi gidiyor :)

Bu arada Ecotech motorun açılımı Ekonomi - Ekotoji - Teknoloji dir.Ne kadar başarılı olmuştur tartışılır bence 1.6 ve 2.0 motorları ekonomik ama öreneğin 1.4 90 hp olan motor 1.6 gibi yakıyor bundan ziyade Opel motorlarının klasik handikapı ve beni sogutan yanı çok erken km lerde yağ eksiltmeye başlıyor herkes normal yakar diyor çaresi yok titizseniz kafayı yiyorsunuz umursamazsanız gittiği yere kadar gidiyor yağ yaka yaka ayrıca yüksek ısıda çalışıyorlar yazın hararet hemen yükseliyor eger su kaynattırırsanız bidahada hayır gelmıyor.

Kısacası sağlamlık konusunda kesinlikle Ecotech motora güvenmem.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 11:55:32 Gönderen: rene »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 06 Mart 2012, 12:05:50 »
hah şimdi sen söyleyince hatırladım evet A kasada 115 bg di doğru. B kasada 136 bg. harbiden benim golf le aynı yakıyor 2.0 motor şehiriçinde. uzun yolda daha az. evet bizim vectra da yağ yakıyor az da olsa ve dediğin gibi yüksek ısıda çalıştığından dolayı üst külbütör kapağı contasını çok çabuk tahrip edip ordan yağ buharı kaçırmasını sağlıyor ordan damlayan yağ eksoz manifoldu üzerine damlıyor ve siz araba yanıyor yada hararet yaptı sanıyorsunuz. balayı için antalyaya giderken ödümü koparmıştı :) o şekilde 2000 km yol yaptım ama benmi araca bindim o mu bana bindi gelin bir bana sorun. sürekli bir tedirginlik yolda giderken. durunca yağ yanığı kokusu bilmem ne rezalet.

Çevrimdışı rifatshr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 14 Mayıs 2012, 23:17:04 »
golf 4 e herkes imrenerek bakıyor bazen bende çok kızıyorum satacağım diyorum ama kıyamıyorum..:) 1 yıl oldu 2001 comfortline otomatik sahibiyim,cam filmi çektirmek harici bir masrafım olmadı,yağ değşiimini ve arasıra altını vurdurdum alttaki sacı düzelltirdim...fakat 2 gündür arabam lpg de iken silkeliyor, nette araştırdığıma göre lpg yakıt filitresi,bujiler vede bobin e baktırmam gerektiğini anladım..yarın fırsat bulupta ustaya giderim inş.yoksa başıma bir iş açmak istemiyorum.
düşünüyorum arabamı satsam ne alırım diye ama bu kalitede bir araba bulmak zor..bu paralara ..!

Çevrimdışı faith50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 21 Mayıs 2012, 21:05:48 »
merhaba arkadaşlar 30 ocak 2012 de aldım 2000 model tdı golfümü hastasıyım abi garaj var ama görmeyince özlüyorum bu yüzden gece uyanınca bakabilmek için evin garajına koymuyorum arabayı :)) bütün camları acıp kaparken küt küt sesler geliyor en sonunda arka sol cam kapalı kaldı motor sesi geliyor cam inmiyor gittim elektrikciye arka camı deneme yanılma yoluyla söktü (bişeyleri kırmasın diye içim cız etti) neyse 1,5 saat sonunda işi bitti plastik tutamaç kırılmış büyük zahmetlerle taktı camı denemek için birkez açtı kapadı ikincide yine aynı küt sesi geldi :))) yine motor sesi geliyor cam inip kalkmıyor akşam ezanı okunmuş hava kararmıştı ve yarın buluşmak üzere ayrıldık dua edinde golfümün arka camı yarın sorunsuz yapılabilsin :(( kolum kırıldı sanki abi sıkıcı bir durum ....

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #188 : 22 Mayıs 2012, 09:02:09 »
merhaba arkadaşlar 30 ocak 2012 de aldım 2000 model tdı golfümü hastasıyım abi garaj var ama görmeyince özlüyorum bu yüzden gece uyanınca bakabilmek için evin garajına koymuyorum arabayı :)) bütün camları acıp kaparken küt küt sesler geliyor en sonunda arka sol cam kapalı kaldı motor sesi geliyor cam inmiyor gittim elektrikciye arka camı deneme yanılma yoluyla söktü (bişeyleri kırmasın diye içim cız etti) neyse 1,5 saat sonunda işi bitti plastik tutamaç kırılmış büyük zahmetlerle taktı camı denemek için birkez açtı kapadı ikincide yine aynı küt sesi geldi :))) yine motor sesi geliyor cam inip kalkmıyor akşam ezanı okunmuş hava kararmıştı ve yarın buluşmak üzere ayrıldık dua edinde golfümün arka camı yarın sorunsuz yapılabilsin :(( kolum kırıldı sanki abi sıkıcı bir durum ....
üzülme ama sanki işi bilmeyen birine emanet etmiş gibi bi durum var ortada  ::) eğer kolun kanadın kırıldıysa bu işin uzmanına gitmekde fayda var kırıkçı çıkıkçı gangren etmesin sonra ;)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 22 Mayıs 2012, 10:47:38 »
üzülme ama sanki işi bilmeyen birine emanet etmiş gibi bi durum var ortada  ::) eğer kolun kanadın kırıldıysa bu işin uzmanına gitmekde fayda var kırıkçı çıkıkçı gangren etmesin sonra ;)

aynen. elektrikçi değilde vw den anlayan bi kaportacıya gitsen daha iyi olur sanki.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #190 : 22 Mayıs 2012, 12:05:49 »
aynen. elektrikçi değilde vw den anlayan bi kaportacıya gitsen daha iyi olur sanki.

ya da işinin uzmanı bir camcı.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı İrfan ÖZDEMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #191 : 22 Mayıs 2012, 12:47:54 »
kesinlikle iç aksamda gelen ses.... çokkkk sıkıntııı .... Yinede GOLF  :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #192 : 22 Mayıs 2012, 13:34:52 »
Benimkinden son 1 yıldır çıt gelmiyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #193 : 22 Mayıs 2012, 13:42:29 »
Her hafta sanayideyim. Yani istesem hergün gitmek için bir neden bulabilirim maalesef.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #194 : 22 Mayıs 2012, 14:10:04 »
hayırdır hakan ya niye gidiyon ki her hafta. dediğin gibi istense her gün gidilebilir ama ben bile o kadar kıl değilim düşün artık. normalde çok kıl biriyimdir çıt ses gelmesin isterim eksik bişey olmasın isterim ama o kadar da değilim yani. kusura bakma hemşo sen benden de kılmışsın :)

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #195 : 22 Mayıs 2012, 16:35:29 »
hayırdır hakan ya niye gidiyon ki her hafta. dediğin gibi istense her gün gidilebilir ama ben bile o kadar kıl değilim düşün artık. normalde çok kıl biriyimdir çıt ses gelmesin isterim eksik bişey olmasın isterim ama o kadar da değilim yani. kusura bakma hemşo sen benden de kılmışsın :)
ferhat hakkaten kendi kullandığım araca yolda bırakmayacak kadar bakarken bu golf olunca kafada takılan bişey olmamalı cıncık gibi olmalı ama ne yazıkki bi eksiklik çıkıyor yine, bende kılım diyordum ama sanki burdaki tüm golfcüler kıl olmasın :)