Gönderen Konu: Soyulan Kapı Kolları Boyama Resimli Anlatım...  (Okunma sayısı 50025 defa)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
Soyulan Kapı Kolları Boyama Resimli Anlatım...
« : 08 Mayıs 2011, 19:00:02 »
Arkadasın arabayı yaptık bu haftasonu.Astar atmaya gerek gormedim cunku ben onceden ufak parcada denemesini yapmıstım bir kac aydır bayagı iyi duruyor.Zımparadan sonra yuzey matlastıgı için astara gerek kalmıyor..

Uploaded with ImageShack.us

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2011, 19:01:22 Gönderen: hakkihakan »
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Soyulan Kapı Kolları Boyama Resimli Anlatım...
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2011, 20:25:34 »
çok güzel olmuş elinize sağlık bende karbon uygulaması düşünüyorum ama şu kapı kolları nasıl sökülüyor bir fikriniz varmı?

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2011, 21:03:59 »
fikrimiz olmasa sokemezdik :D  kapı kolu karsı tarafa geçme seklinde. ama bayagı bir sıkı gecme.karbonu kapı koluna giydirmek cok cok zor.ama surucu tarafı cam otomatiklerinin oldugu paneli kaplamak kolay. kapı kollarını asacıdan ufak tornovaida sokarak yavas yavas kanırtın.kırmayın iz yapmayın.kapı kolarının gorunmeyen yerinden sokun tornavideyi alt kısımdan yani biraz sıkıntılı allah sabır versin.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2011, 22:30:34 »
DOSTUM TAKTİR ETTİM. ne ile boyadın bunu. klasik 2 liralık sprey boyaylamı? bide ilerleyen zmanlarda çıkmazm o boya terli elle felan dokununca, su görünce???
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2011, 22:32:33 »
Eline sağlık
Güzel çalışma olmuş.
Karbondan çok daha kaliteli ve orjinal duruyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2011, 22:41:25 »
Ya benimkini karbon yapmıstım.bu arkadasınkini boyadık.dedigin gibi kapı kollarına boya daha iyi ama teyp cevresine  karbon daha iyi diye dusunuyorum. Ama bayagı orjinal oldu gercekten pakketten cıkarıp takmısız gibi oldu. aracı toparlamak zor zamana yaymak gerek.3-5 ufak gozume batan sey var sanımı sıkıyor tarihi eser gibi davranıyorum aman dokulmesin aman yıpranmasın diye :D

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2011, 22:54:11 »
güzel çalışma olmuş eline sağlık.

Çevrimdışı fat34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2011, 23:00:45 »
bu sefer tutmuş gayet başarılı ve hoş olmuş..  :tamamdir

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2011, 23:27:12 »
Kankalar bu boya cıkmaz terli el ufak ciziklerede dayanıklı.resimler boya kurumadından daha puruzlu ve cok parlak cıkmıs halbuki bu fotodan daha orjinal ve daha puruzsuz dedim ya pakketten cıkmısta biz takmısız gibi oldu.   Ben on kullukte denemesini yapmıstım cok basarılı oldugunu orada anlamıstım zaten. karbondan sıkılırsam boya yoluna gidecegim.
satarken flan olabilir :)  2.fotoda sag alt kosede butun bilgiler var sprey boya 7 tl  zımparalar 1tl  tiner 1 tl sonuc paha biçilemez.
toplam sokup takma boyama 2 kişi ile 2.5 saat surdu. zımparalama işi biraz zahmetli ya  kanser gibi o yapıskan madde.Aslında bunun uzerine vernik gibi bisi bulsam daha feci olacaktı.Ama bulamadım.Yakında cok daha can alıcı calısmalarım olacak arac uzerinde aklımda fikir yok ama her an gelebilir.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2011, 23:28:24 Gönderen: hakkihakan »

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2011, 10:52:27 »
yahu benim şoför kapısındaki cam açma düğmlerinin de üzerleri kavlamış ona nasıl bir çözüm bulmam gerekiyor...???
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2011, 19:36:34 »
kavlamıs ne ?

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2011, 20:34:08 »
Önceki aracımda mat siyah boyayla uygulamıştım,çok zor,zahmetli yorucu bir iş saatlerce uğraşmıştım.
ilk zamanlar güzel duruyor ama zamanla matlık gidiyor parlamaya başlıyor. :p
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2011, 21:23:49 »
Haaa parlamaya baslıyorsa iyi okey sevdim..

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Mayıs 2011, 09:55:42 »
kavlamış yani soyulmuş  :-[
Deyiş o deyiş patladı gitti :)