Gönderen Konu: 5 bin devir üzerine çıkamama hall sensörü+distibütör  (Okunma sayısı 51840 defa)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
arkadaşlar malumunuz aracım 5000 devir üzerine çıkamıyordu bilgisayara bağladığımızda G40 hatası veriyordu hatayı silince araç mübarek 6900 deviri görüyordu aracı tekrar çalıştırınca aynı 5000 devirde çakılı kalıyordu.  usta distrübütörden kaynaklandığını söyledi ben az buçuk netten araştırdım G40 hatası hall sensöüyle ilgiliymiş bu hall sensörü nedir distrübütörle alakası varmıdır boşuna distrübütörü değiştirmeyelim hall sensörü nerede bulunur:)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
Ynt: 5 bin devir üzerine çıkamama hall sensörü+distibütör
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2011, 13:23:24 »
hall sensörü aracın neresindedir :) kimse bu konu hakkında bişey bilmiyor mu

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2011, 13:29:00 »
abf lerde distribötor içinde aftlerde  nerde bilmoyrum ama büyük ihtimal aynı yerde   bendede kesiklk yapıyodu araç ara ara  sokette prolbem olmuşş çözdük :)
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2011, 13:30:12 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2011, 16:37:18 »
hall sensörü aracın neresindedir :) kimse bu konu hakkında bişey bilmiyor mu

aynı sorun bende de mevcut..  hal sensörü için distibütörün içinde bir parça dediler parçayı araştırdım kodunu buldum araca taktık tekrar adaptasyon yapalım dedik yine aynı hatayı verdi.. sanırım distribütörün alt kısımını tamamen değiştirmek gerekiyor.. zira bu hatadan dolayı araç hem fazla yakıyor hemde 5binde kesiciye giriyor.. 
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2011, 19:22:58 »
aynı sorun bende de mevcut..  hal sensörü için distibütörün içinde bir parça dediler parçayı araştırdım kodunu buldum araca taktık tekrar adaptasyon yapalım dedik yine aynı hatayı verdi.. sanırım distribütörün alt kısımını tamamen değiştirmek gerekiyor.. zira bu hatadan dolayı araç hem fazla yakıyor hemde 5binde kesiciye giriyor.. 
peki distribütörü komple değiştirirsek sorun çözülürmü yani ayrıca hall sensörü almaya gerek var mı distrübütörün içinde mi bu parça

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2011, 21:39:57 »
peki distribütörü komple değiştirirsek sorun çözülürmü yani ayrıca hall sensörü almaya gerek var mı distrübütörün içinde mi bu parça

distribütörü komple değiştirmek mantıklı tabiki..  ustanın dediğine göre hall sensörü distribütörün içinde
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2011, 21:56:47 »
distribütörü komple değiştirmek mantıklı tabiki..  ustanın dediğine göre hall sensörü distribütörün içinde
bugün fiyatını sordum alman malı sıfır komple distribütör 135tl dendi. çıkmacılarda sordum 150 dendi:) yarın distribütörü değiştirecem bana kod numarasını biliyorsanız yazabilir misiniz?

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2011, 22:41:13 »
parça numarasını tam olarak bilmiyorum..  sen 135 liraya sıfır nerede bulduysan hiç kaçırma al derim...  problem düzelirse süper olur  :)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2011, 10:23:19 »
distribütör sıfırıyla orijinaliyle değişti olmadı bobin orijinaliyle değişti olmadı. usta yapacak birşey olmadığını söyledi yeni aldığım tüm parçaları geri iade ettim iş elektrikçiye kaldı "G40 durumvericisi tolerans sinyali hatası" usta bunun distrübütör olduğunu söylede pazartesi tüm elektirik tesisatı kontrolden geçecek inşallah kablo sorunudur :'(

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Ekim 2011, 11:02:17 »
distribütör sıfırıyla orijinaliyle değişti olmadı bobin orijinaliyle değişti olmadı. usta yapacak birşey olmadığını söyledi yeni aldığım tüm parçaları geri iade ettim iş elektrikçiye kaldı "G40 durumvericisi tolerans sinyali hatası" usta bunun distrübütör olduğunu söylede pazartesi tüm elektirik tesisatı kontrolden geçecek inşallah kablo sorunudur :'(

distribütörü değiştirdiysen ve olmadıysa bende korktum şimdi..   :-\  ???  acaba senin ustada bir problem olabilirmi..   :)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2011, 11:37:06 »
distribütörü değiştirdiysen ve olmadıysa bende korktum şimdi..   :-\  ???  acaba senin ustada bir problem olabilirmi..   :)
hocam kafayı sıyırmak üzereyim inan distribütör sıfır  kutusunda jelatinden çıkardık madein germany :) araca taktık bilgisayara bağladık hatayı sildik araç 7bin devirde gaza parmak ucuyla basınca araç uçacak gibi aracı söndürdük tekrar bilgisayara taktık aynı hata ustanında arcı golf 3 ve sadece vw araçlara bakıyor servisten yetişme iyi bir usta oda şaştı kaldı bu işe... elektirikçi beyinden şüpheleniyorum diyor önce bobin dedi onuda sıfırıyla değiştirdik bir işe yaramadı pazartesi tüm elektirik tesisatı elden geçecek elektrikçi az bir olasılık dedi ama beyinden olabilir dedi :'(
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2011, 11:59:57 Gönderen: gokhan146 »

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2011, 11:45:14 »
dist. bir araba için kalp gibidir fakat yenisi ile değişti ve tekrar aynı hayatı veriyorsa korkmamak elde değil :( inşallah dert çözülür

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ekim 2011, 11:51:26 »
dist. bir araba için kalp gibidir fakat yenisi ile değişti ve tekrar aynı hayatı veriyorsa korkmamak elde değil :( inşallah dert çözülür
ya işin ilginç tarafı bilgisayarda dist hatası veriyor yenisini alıyorum yine aynı hatayı veriyor:) elektrikçi bir kaçak veya kontak söz konusu olabilir dedi soketlerede baanikacak araçta ne bir tekleme ne başka bişey var araç 5bin devire rahat çıkıyor hatayı silince tam 7binde en kötü senaryo beyin onuda uygun fiyata buldum eğer ihtiyaç olursa ki inşalah kablolardandır pazartesi halledilir inşallahhhhh

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ekim 2011, 13:31:31 »
ya işin ilginç tarafı bilgisayarda dist hatası veriyor yenisini alıyorum yine aynı hatayı veriyor:) elektrikçi bir kaçak veya kontak söz konusu olabilir dedi soketlerede baanikacak araçta ne bir tekleme ne başka bişey var araç 5bin devire rahat çıkıyor hatayı silince tam 7binde en kötü senaryo beyin onuda uygun fiyata buldum eğer ihtiyaç olursa ki inşalah kablolardandır pazartesi halledilir inşallahhhhh

inş. halledilir sonucu merakla bekliyorum  :-\
yeni yine yeniden..!! 8)