Gönderen Konu: Sunroof montajı.  (Okunma sayısı 16419 defa)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Sunroof montajı.
« : 27 Kasım 2011, 22:12:53 »
Arkadaşlar sizlere danışıp sormak istediğim olay aslında direkt sunroofla alakalı değil.Şöyle ki tam sunroof alanına denk gelen yere iri bi taşın çarpması sonucu göçük  meydana geldi,autoking yetkililerine durumu danıştım ,bölgesel düzeltme yapılabilirliği ile ilgili fakat komple tavanın boyanması gerekebileceği şeklinde söylediler.Bende fikren bu işi profesyonel olarak yapan bi yere sunroof yaptırma düşüncesine yöneldim.Tabi sizlerinde fikrini almak istedim.Ancak şunu göz ardı etmeyelim ben direkt sırf zevk olsun diye değil sadece durumu bu şekilde kurtarma düşüncesindeyim.
03.06.2005

Çevrimdışı deli_kan57

• golf müpdelası :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sunroof montajı.
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2011, 22:21:06 »
[öncelikle geçmiş olsun]. aslında mantıklı düşünmüşsün. burada dezavantajın maaliyet ve sonradan takılan sanroof'un ne kadar sağlıklı olup olmaması.  inşaALLAH en az maaliyetle kurtarırsın problemini.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2011, 23:07:37 »
Bence göçük çok büyük değilse böyle birşeye girişme sonradan yapılan sunrooflarda bayağ sıkıntı oluyor.
Maliyetide fazla olur.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2011, 23:18:00 »
Bursada ve Kocaelinde bu işi gerçekten profesyonel yapanlar var ama hiç daha golfe sonradan sunroof taktırıpda ben memnunum diyeni görmedim. Sonuçta kaportayı deliyosun. Sen yinede bir düşün. Sun roofun geri dönüşü yok.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2011, 23:37:33 »
İstanbul maslak oto sanayisinde sadece işi sanroof montajı ve tamiri olan mekanlar var.Bunlarda yıllardır bu işi yapıyorlar,resim galerilerini ve montaj işlerini fotoğraflarla anlatmışlar.Tabiki bende sonradan yapılan tadilatların yeterli mühendislik ve alt yapı çalışmaları olmadan sadece görüş ve önerilerle yada fikirlerle yapılmasına karşıyım.Genel internet araştırmalarımda çoğu kişi karamsar hatta bulaşma tarzında mesajlar yazmış ancak hiç kimse ben yaptırdım,memnun kalmadım,tüh keşke yaptırmasaydım dememiş.Son model araçlarda dahi orjinal sanrooflar problem çıkarabilmekte.Burdan şu kanıya varıyorum; tak yada takma bu senin bileceğin iş neticede araçla ilgili bi tadilat sonradan başına dert açma ihtimali var,%50-%50 öbür türlüde ya tavana boya yapılacak satarken problem yaşayacaksın,ya öyle bırak tavanın o kısmı çürüsün delinsin.Hangisi arkadaşlar?
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2011, 23:42:41 Gönderen: mussel »
03.06.2005

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2011, 09:14:32 »
işin doğrusu kararın sana kalmış olması.
Arabayı değiştirmem 2-3 yıl binerim diyorsan sunrof yaptırabilirsin. Bundan faydalanacak olan sensin  :)
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2011, 09:14:44 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2011, 09:24:32 »
sunroof olayına girilecek ise webasto en iyisidir minübüs gibi havalandırma penceresi açan yerlere gitmeyin
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2011, 09:58:12 »
Açıkçası ben sonradan yapılan sun rooflarada bir tane adam memnunum dediğini görmedim. İşçilikten işçiliğe değişir tabikide arabanın orjinalliğini bozma ben olsam yaptırmazdım. Karar senin yarın bir gün bir sorun olsa geri dönüşü yok. tekrar mı kapattıracaksın uzun iş hiç bence ağrımadık kafanı ağrıtma. Yaptır güzelce bir boyacıya. Mis gibi bin kafan rahat olur.

Ben olsam yaptırmazdım ama araç senin karar senin sen bilirsin.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Kasım 2011, 10:15:43 »
Sunroof'unda çeşitleri var bu arada,sadece dikey olarak açılıp kapanabilen,manuel,elektrikli motorlu gibi,en uygunuda dikey açılanı sanırım şipitak deniyormuş sanayi dilinde bunuda webasto yapıyor ayrıca.Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ama,kimse ölene kadar bu araçlara binecem demez heralde günün birinde hepimiz yüksek ihtimallerle mk5-mk6 Allah nasip ederse mk7 ve üstü araçlarla ilgili hayaller kuruyor isek,malum aracın değer kaybetmesini önlemek hatta değer katmak adına bu işi yaptırma taraftarıyım.Yukarıda Kurtuluş arkadaşımın özellikle dediği konu ile bağlantılı bi olay bence.Herkese saygılar sunuyorum,değerli fikirleri içinde çok teşekkür ediyorum. :)
03.06.2005

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Kasım 2011, 10:58:02 »
Saygı duyarım. Ama en basidinden size bir örnek vereyim. Arkadaşımın bir tanesi Golfü satacaktı. 17 jant vardı üzerinde adam orjinal comfortline jantları yok  mu ? diye soruyo. Yani bizim insanımızda bu bende de vardır. Her şeyin orjinalini sorarız niye ? çünki başımız ağrımasın sorunsuz binelim masraf açmasın diye. Hele hele bide araba Volkswagen olursa kim kıyabilir yan sanayi ürün uyduruk P.R.C. malı takmaya o yüzden ben ısrarla orjinalini bozmaya karşıyım ha siz ne yaparsınız onu bilemem. Herkesin görüşünede saygı duyarım. Araç sizin karar sizin. Ama ben olsam tekrar sölüuyorum yapmazdım. Yarın bunu ruhsata işletcen. Aracı satmaya gittiğinde alan adam eğer çok incelerse ki zaten inceler servisine sokacak adam dicek tavan işlem görmüş sun roof sonradan takılmış. İster istemez adamın aklına kuşku girecek bu araba takla mı atmışda tavan boyalı komple dicek . Dicek de dicek. Karar sizin..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2011, 11:16:30 »
göçüğün fotoğrafını da koymak gibi bir şansın var mı? en azından kedi tırmığı mı kılıç yarası mı daha bariz bir fikir verir. tamirat yaptırsan iyi olur veya bunu elletmene bile gerek yok şeklinde yönlendirmeler gelebilir bu konuda kendini yetiştirmiş arkadaşlar tarafından.

benim şahsi kanaatim şu ki eğer ileride çürümeye sebep olacak büyüklükte dahi olsa bunun tamiratının tüm tavanın boyanmasına sebep olmayacağı yönünde. ton farklılığı olur mu? bence kesinlikle olur. ama işlem öncesinde ezik bölgenin detaylı fotoğraf çekimi yapılırsa ve eğer mümkünse işlem aşamalarında da ara fotoğraflar çekilebilirse (boyanan bölgenin büyüklüğü, boyasız rötuşlu hali vb) satış esnasında aracın tavanındaki bu boyanın takladan kaynaklı değil titizlikle alakalı olduğu ispatlanabilir.

fakat sunroof açılacak olursa tavan boya kaçınılmaz. taklalı araçlarda adam tavan sacını düzeltmekle uğraşmaktansa kesip açıyor pencereyi. fotoğraf filan da yok. haydi buyur da inan şimdi bu adama. sana zevk icabı açtırdığını 100 defa söylese de... sunroof'un izolasyon problemlerinden aracın mukavemetine olan olumsuz etkisinden tut yol tutuşuna kadar her şeyini etkilediğini söylemek gerekmiyor uzun uzadıya. zaten incelemiş araştırmışsın öncesinde.

piyasa üçkağıtçı dolmuş. doğal olarak insanlar artık dürüstlere de inanmıyor. orijinallik hastalığından ziyade güvensizlikten bence. yoksa boya takıntısı değil. boya yenilenmesi iyidir de araç için. ama adam 20 yaşında aracında tavanda boya kalmamış artık. fakat hala boyatmadan biniyor orijinal boyalı kazasız vs diyerek. şimdi karşısındaki boya soranda kabahat var mı? bence onda da yok. adam lokal boyalı, çizikten dolayı boyalı diye alıyor. araçta pert kaydı çıkıyor. buyur buradan yak.

valla bence sunroof açtırmaktansa orijinal sunroof lu bir araç alman daha iyi senin için. tabi ben bu aracın her şeyini biliyorum. sıfır sorunlu. bunu satıp sırf orijinal sunroof var diye ne olduğunu bilmediğim bir araç alırsam başka sorunlarla karşılaşırsam diye düşünürsen sen de haklısın. ama bence harekete geçmeden önce 2 değil 5-10 defa düşün. geri dönüşü yok yapacağın işlemin.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2011, 11:17:16 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2011, 11:45:32 »
Sunroff takan yerler 5 sene garanti veriyorlar. Ama ben yinede sonradan yapılması taraftarı değilim..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2011, 11:51:53 »
Ben senin yerinde olsam kesinlikle sunroff taktırmazdım arabama...
Arabamın vuruk halinin resmini çeker satarkende benim tavanım boyalı sebebi bu diye fotoğrafla belgelersin olur biter.
Zaten adam alıcı ise fotoğraftan sonra anlayacaktır...

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Kasım 2011, 12:55:43 »
Sunroff takan yerler 5 sene garanti veriyorlar. Ama ben yinede sonradan yapılması taraftarı değilim..
Ben senin yerinde olsam kesinlikle sunroff taktırmazdım arabama...
Arabamın vuruk halinin resmini çeker satarkende benim tavanım boyalı sebebi bu diye fotoğrafla belgelersin olur biter.
Zaten adam alıcı ise fotoğraftan sonra anlayacaktır...

Kesinlikle bende katılıyorum...