Gönderen Konu: Belirsiz bi ses..  (Okunma sayısı 5025 defa)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
Belirsiz bi ses..
« : 07 Aralık 2011, 08:14:31 »
Merhaba arkadaşlar aracımdan bi ses geliyo ustaya gitmeden önce tahmin almak istedim sizden malüm bilgisiz çıkınca yoluyorlar adamı.. rölantide ve aracın içinden çok net duyulan adeta kayış sesi gibi bi ses. kaputu açınca gaz kelebeğinin sol tarafından geldiğini fark ettim. yani ön camın al tarafından bi yerden. rölanti de hafif gazı arttırınca daha çok belli ediyorde ne olabilir arkadaşlar bu ses. araç Golf V FSİ

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
Ynt: Belirsiz bi ses..
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2011, 08:27:06 »
şunu da belirteyim motora seramik yağ katkısı koydum ondan sonra fark ettim sesi belki daha önce de olabilir ama.. forumu göz gezdirdim  şöyle bi sübap ayarları olabilirmi acaba?

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2012, 21:18:50 »
debriyaja basınca geçiyor mu ses geçiyorsa baskı balata kavrama bilyası soğuk havalarda yapar hareket edince geçer
mert kaan

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2012, 08:52:49 »
rölanti de belli devire kadar geliyor sonra kesiyor. bi ustaya gittim kalorifer devir daim suyunun sesi dedi. başka bi sıkıntı olsa araba uyarı verirdi dedi. bende çok üzerinde durmadım açıkçası.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2012, 10:44:28 »
Devir daim su sesinin, içeri geldiğini hiç duymadım. Devir daim pompan hiç değişmedi ise değişmekte fayda var 150-200.000 km civarı genelde değiştirilir. Değiştirmezse birşey olmayadabilir ama su kaçırırsa motoru yakabilir.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2012, 08:25:04 »
bana kalırsa da devir daim suyu değil. egr valfi olabilir diye düşündüm. ama sıkıntı olsa uyarı verir.

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2012, 21:56:35 »
usta sallamış asla su sesi gelmez sürahiden bardağa su mu döküyor. belli rölantide geçiyorsa baskı bilyası sadece soğukta yapar.sıcakta yapmaz. farklı metal genleşmesinden dolayı aynısı benim renault clio da da var yıllardır.gaza basınca ses artıyor hafif debriyaja basınca kesiliyor. takma kafana zaten sabah ilk çalıştırmada yapar gün içinde yapmaz. aşırı soğuk yoksa.
mert kaan

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2012, 08:37:09 »
he he he :) ya alışamadım şu araçlara bi bundan önce IV kasa vardı tıkır tıkır sessizdi. yanındayken çalıştığını anlamak zordu. Şimdiki FSİ ler biraz sesli paranoya oldum ufacık seste gidiyorum adam da sıkılmış olabilir :)

Çevrimdışı ozgursedam

• özgür
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2012, 02:15:39 »
aynı ses bende de var torpido tarafından geliyor ve daha sonra kesiliyor.ben de birkaç ustaya gittim ama neden olduğunu onlar da anlayamadı.devirdaimden olabileceğini söylediler,kimisi de trigerden gelebileceğini söyledi.eğer sebebini bulduysan paylaşabilir misin..şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı ozgursedam

• özgür
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2012, 02:16:42 »
bende de 2004 model golf 5 var.

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2012, 08:24:00 »
sebebini bulamadım su sesi gibi lokur lokur bi ses.. sorun teşkil etseydi araç uyarı verirdi diye düşündüm. ne çekişte ne gidişte ne yakıtta bi sorunda görmedim duymamaya çalışıyorum zaten soğuk havalarda yapıyor