Gönderen Konu: VWTR Dergisi  (Okunma sayısı 8927 defa)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
Ynt: VWTR Dergisi
« Yanıtla #14 : 21 Aralık 2011, 16:16:17 »
abi kendimizi olumsuz moda sokarsak gerçekten hiç bişey olmaz ..ama  iyi motive edersek inanırsak neden olmasın ? fotoları altan çekiceği için herhalde o yüzden olmaz diyo işi üstünden atmak için :)  ama şaka bi yana  herkes  kendi becerisini katarsa  biraz çaba biraz  ilgi alaka  , bu işin altından kalkılabilir .. ilk etapta sınırlı sayıda olup resmiyete dökmeden kendi aramızda  oluştururuz projeyi .. resmi olayları çözdükten sonra  gazete bayilerinden her  ay gidip dergimizi alabilirz. yada kargo ile  düzenli olarak yıllık abonelik falan .. VWTR  yada VAGTR  olarak  geniş bi kesime  hitap söz konusu olabilir ..  seat audi porshe vs. vs.  bu konu altında  olumlu yönde iyileştirmek adına düşüncelerimizi fikirlerimizi sunalımki bi yerden başlayıp şu işe girişelim ..

mesela böyle bi dergiden beklentileriniz nelerdir? bi otomobil dergisinde ne olmasını istersiniz ?? sahibinden .com yada araba.com un ilanları hem reklam açısından hemde  kullanıcılara hitaben özenle seçilen  ilginç arabalar yada   uygun fiyatlı arabalara ulaşmak açısından iyi olabilir  diger dergilerde  var  .. bu işin masrafları böyle çıkıyo işte .. sizler ne istersiniz  belirtin dikkate alalım bu işi yapalım ..

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #15 : 21 Aralık 2011, 16:24:41 »
abi kendimizi olumsuz moda sokarsak gerçekten hiç bişey olmaz ..ama  iyi motive edersek inanırsak neden olmasın ? fotoları altan çekiceği için herhalde o yüzden olmaz diyo işi üstünden atmak için :)  ama şaka bi yana  herkes  kendi becerisini katarsa  biraz çaba biraz  ilgi alaka  , bu işin altından kalkılabilir .. ilk etapta sınırlı sayıda olup resmiyete dökmeden kendi aramızda  oluştururuz projeyi .. resmi olayları çözdükten sonra  gazete bayilerinden her  ay gidip dergimizi alabilirz. yada kargo ile  düzenli olarak yıllık abonelik falan .. VWTR  yada VAGTR  olarak  geniş bi kesime  hitap söz konusu olabilir ..  seat audi porshe vs. vs.  bu konu altında  olumlu yönde iyileştirmek adına düşüncelerimizi fikirlerimizi sunalımki bi yerden başlayıp şu işe girişelim ..

mesela böyle bi dergiden beklentileriniz nelerdir? bi otomobil dergisinde ne olmasını istersiniz ?? sahibinden .com yada araba.com un ilanları hem reklam açısından hemde  kullanıcılara hitaben özenle seçilen  ilginç arabalar yada   uygun fiyatlı arabalara ulaşmak açısından iyi olabilir  diger dergilerde  var  .. bu işin masrafları böyle çıkıyo işte .. sizler ne istersiniz  belirtin dikkate alalım bu işi yapalım ..

reha, önceden benimde bir önerim olmuştu "Ayın Volkswagen'i" ,   bir konu başlığı altında her ay bir araç tanıtılsın diye ama bunu bile ne yapan oldu nede bir öneri sunan..  senin dediğin ise çok daha büyük ve detaylı bir iş olacağı için olabilme ihtimali yoktur diyorum..   burdan yazmak kolay ama iş icrata gelince "hadi yapın da bizde görelim" modunda herkes..  ayrıca koskoca istanbul da  buluşma düzenlendiğinde 10 araç anca geliyor..
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Aralık 2011, 16:25:03 »
Hayallerine gem vurmak istemem ama bu iş organizasyon, ilgi, alaka, bilgi, tecrübe ve para işi...

+1453

bu işe zaman verecek para verecek kişi lazım sponsordan önce bu dergi çıkaracak adamın parası lazım basım vs vs işlemleri için, sonrasında isim hakkı konusunda site sahipleri ile konuşulur.  paralı bir kişi yapar çoğu arabayı dergiye çıkarmak para ile olur .
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #17 : 21 Aralık 2011, 16:33:58 »
+1453

bu işe zaman verecek para verecek kişi lazım sponsordan önce bu dergi çıkaracak adamın parası lazım basım vs vs işlemleri için, sonrasında isim hakkı konusunda site sahipleri ile konuşulur.  paralı bir kişi yapar çoğu arabayı dergiye çıkarmak para ile olur .

İşte ben bu yorumu bekliyordum....
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Aralık 2011, 16:45:12 »
nizam şöyle bişey var .. benim matbaacı tanıdıklarım var basımını halledebilirim sayfa sayısı az olduğu müddetçe .. kuşe kağıda bile bastırırız icabında . bi onlarla konuşcam masrafı ne olur bakıcam ama  çok büyük masrafı olmaz gibi geliyo .. masraf büyürse bu yolda yanıma yoldaş bulma yoluna gidicem ama  sizden beklediğim fikir ve öneriler  .. ben bu işe gönül vercek insanların olcagına inanıyorum .. bi  bismillah dersek gerisi gelir gibi geliyo ..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Aralık 2011, 17:06:16 »
İşte ben bu yorumu bekliyordum....

gardiyan yaptın beni burak sağol :D  :t
nizam şöyle bişey var .. benim matbaacı tanıdıklarım var basımını halledebilirim sayfa sayısı az olduğu müddetçe .. kuşe kağıda bile bastırırız icabında . bi onlarla konuşcam masrafı ne olur bakıcam ama  çok büyük masrafı olmaz gibi geliyo .. masraf büyürse bu yolda yanıma yoldaş bulma yoluna gidicem ama  sizden beklediğim fikir ve öneriler  .. ben bu işe gönül vercek insanların olcagına inanıyorum .. bi  bismillah dersek gerisi gelir gibi geliyo ..

reha düşüncen güzel site sahipleri ile bunu paylaşabilirsin bence belki olur ?

SPoRTeXHauST
G60
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Aralık 2011, 18:09:43 »
küçük bi araştırma sonucunda vardığım rakam  ortalama olarak 100 adet 20 sayfalık bir dergi basılırsa içeriğine göre yazı agırlıklı resim azınlıklı 10-15 tl arasında , resim agırlıklı yazı azınlıklı kuşe kagıda kaliteli baskı 15-20 tl arasında birim fiyatları cıkıyor .. tabi bunlar dijital baskı olduğu için maliyetli işlemler ... anca ve anca sipariş usulü olur yani talebe  göre yapılır ücretler alınır ona göre 1 hafta içinde teslimat yapılır .. ama amacımız bu degil .. sayıyı cogaltıp ofset baskı ile  yapıldığında  bu tutarlar cok daha asagı iner .. lakin şu noktada  forum arkadaslarımın bir dergi için 15-20 tl verecegini sanmıyorum .. eger boyle bir durum kabul edilebilirse bu iş sonuca varabilir .. ilk etapta fiyat yuksek olduğu için aylık degil de 3 aylık bir dergi olarak sunulabilir  .
 3 aylık bi dergi için kimler  20 tl verebilir ??

bir diger konu ise  bunu resmi yayın kolları ile anlasmaya varılıp bu işlemlere başlanırsa  isim telifi olacak .. VWTR  kime ait ? müsade edilebilirmi? siteyi kuran arkadaslar VWTR  ismini kullanıyo ama gerçekte  bu isim başkalarına aitmidir ?? birde işin bu tarafı başlıyo
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2011, 18:11:10 Gönderen: rsb »

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Aralık 2011, 21:43:31 »
vwtr den ziyade daha çekici bi isim bulunabilir bence
Sadece vw değilde vw audi seat skoda yı da kapsarsa daha iyi olur bence Vag lı bi isim olabilir.
az öncede söylemiştim bu işin kapsamlı fizibilite raporu hazırlanıp doğuş otoya gidilebilir karşılığında 5 10 sayfa verilir kampanyalarını yeni modellerini filan tanıtırlar.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #22 : 21 Aralık 2011, 21:55:51 »
Öncelikle İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerde yayımlanmaya başlanabillir.Ve Gösterilen ilgiye göre diğer şehirlerede dağıtım yapılabilir.Tabi böyle birşey olursa
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Aralık 2011, 22:01:57 »
Hem matbaa da tanıdık var hemde dağıtımda.İş o haddeye gelirse yaysatın anadolu yakası bölge dağıtımı arkadaşımın babasının elinde.Gazetelerin arasına önce reklam için olan tek sayfalık broşürle bile insanlara ulaşabiliriz.Ama en önemli şey denildiği gibi zaman.
Archicad 3d after effects photoshop serilerini yuttum resmen.Sinema-tv yönetmenliği mezunuyum.yanıma bi grafikçi arkadaş daha gelirse yapabilirim bir süreliğine.Ancak daha sonrasında işlerimden dolayı yetişemeyebilirim.2 ayda bir çıkabilecek geniş kapsamlı olmasada biz forum üyelerine yetecek kadar baskıda yapılabilir.Karar sizin ben ücret beklemeksizin tasarıma yardımcı olurum

Herkese iyi forumlar  :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Aralık 2011, 23:28:09 »
işte beklenen can lar  kanlar  geliyo :) bu konuda  çok aceleci davranmayın işleri üslubuna uygun sindire sindire kaliteli bi iş çıkartmak adına bende   en başta olmak üzere elimden geldiğince  yardımcı olcam ve  bi kaç arkadaş daha var ... bu başlık altında fikir alışverişlerimizi yapıp projemizi  geliştirelim  .  ve sonrasınra  elimizde  somut şeylerle kapı kapı gezeriz doğuş otosundan reklam alınabilcek her yere ..

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #25 : 21 Aralık 2011, 23:40:54 »
doğuş oto gibi kurumsal bi şirketin ilk etapta yardımcı olacağını sanmıyorum ama özel servislerin reklamlarını almak en başında daha kolay ve doğru olur. Forumda aktif olan birkaç vw servisi var bildiğim kadarıyla öncelikle maliyetine onların reklamlarını alabiliriz. hem öğrenci hem çalışan olduğum için buluşmalara katılamıyorum ama röportaj veya bilgi toplama işlerinde sürekli olamasada yardımcı olmaya çalışırım. bu işte payımın bulunması benim içinde güzel olur

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Aralık 2011, 01:21:33 »
Arkadaşlar fotoğraf makinam var burdaki özel servislerin bir kısmını tanıyorum.reklam vs için gidip konuşabilirim.Fotoğraflarınıda ben çekerim herşeyi bedavaya getirmiş oluruz  :) bi heveslendik ama sonumuz hayrola..
bu arada heves kırıcı olmak istemem ama o koskoca auto show bile artık eski trajının 5 te 1 ini yakalayamıyor.Biz bu dergiyi aslında öncelikle forum üyeleri ve yakınları için düşünelim.Büyümeye pek gerek yok gibi.Yani ne biliyim hevesimiz kırılır diye diyorum.Bu devirde millet para bulsa aracına yakıt alıyor bu sebeple satışların olacağını pek sanmıyorum.Forum üyeleri ve yakınları yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Hıı büyütmek gerekirse işleri tüm imkan ve olanaklarla elimden geldiğince varım bu işe.

Mesela benim aklımdaki ilk fikir şu.Tüm arkadaşlarımızın araçlarını fotoğraflayıp üye fotoğrafları vs yapabiliriz.Her 2 ayda bir 10-12 üyenin yada daha fazla üyenin araç tanıtımları yapılabilir.Yani bu işteki amacımız tamamen keyif ve eğlence olmalı.Acaba bu iş tutarmı diye düşünmememiz gerekiyor.İleride yakınlarımıza gösterebileceğimiz bir dergi olsun yeter  :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Aralık 2011, 09:59:30 »
bende bunu istiyorum zaten  kalıcı bi hatıramız olsun ...  icabında  basım işleri için kendi aramızda para toplayıp genede yapalım bu işi ...