Gönderen Konu: carbon clean yaptıranlar ve sonuçları  (Okunma sayısı 25700 defa)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: carbon clean yaptıranlar ve sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Mart 2012, 23:07:21 »
Türkiyede yakıtlar kötü.Ben karbon clean yerine kapağı söktürüp temizletmeyi düşünüyorum.
Karbon clean yapılıp ardından kapak söktüren bir araç görüp buna karar verdim.Temizlik iyiydir her ne şekilde olursa olsun
40 tl ye de ancak o kadar temizlik olur.
2 pıs bas gaza ooo  çamur abiii :D :D

TR de kesin çözümm fiziki temilikk hocam :=) 40 bin kmden sonra her 20 binde bir önerilen carbon claer yakıt sistemini gayet iyi temizler ama egr nin oluşturdugu emme manfldunaki kurumu hiç bir ilaç temizlemez....genelde emme menifoldu temizligi yeterli olur kapak sökmek 150 160 bin kmrede hiç temizlk yapılmamışş araçlarda gerekeblir. benim tecrübelrim bu husustadır :=)
Exclusive Garage

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 26 Mart 2012, 23:27:34 »
sizce kaliteli bir yakıt nasıl oluyo. kaliteli yakııt neyi temizliyo? resimlerde görülen kurumu hangi yakıt hangi devirde temizliyeblir???  

Shell V-Power Diesel +GTL,BP Ultimate,  Shell V-Power 97, Total EXCELLIUM 
 Enjektör sisteminin daha düzenli işlev görmesini sağlıyor.(Temizliyor demedim) 

resimlerde görülen kurumu carbon clean temizledi değilmi.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2012, 23:41:24 Gönderen: kuzeyank »
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Mart 2012, 23:35:58 »
Shell V-Power Diesel +GTL,BP Ultimate,  Shell V-Power 97, Total EXCELLIUM  :tamamdir
 Enjektör sisteminin daha düzenli işlev görmesini sağlıyor.(Temizliyor demedim)  ;)

resimlerde görülen kurumu carbon clean temizledi değilmi. ::)

istedginiz yakıtı alınn devirli kullanınnn carbon claerin temizleme işleminin yaptıgı için %20 sini bile yapamssınıznzz.. yakıt sistemini çok iyi bir şekklde temizleigi kesin. araç kmresi illllee orantilllı şekilde  karışımın oranı ayarlanırr.. 150 bindeki araca hem fiziki hem carbon claer uyglamısı ile hissdelir  dercede iyileşme görüyor ve tecrübe ediniyoruz.
Exclusive Garage

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Mart 2012, 23:48:21 »
istedginiz yakıtı alınn devirli kullanınnn carbon claerin temizleme işleminin yaptıgı için %20 sini bile yapamssınıznzz.. yakıt sistemini çok iyi bir şekklde temizleigi kesin. araç kmresi illllee orantilllı şekilde  karışımın oranı ayarlanırr.. 150 bindeki araca hem fiziki hem carbon claer uyglamısı ile hissdelir  dercede iyileşme görüyor ve tecrübe ediniyoruz.
  :sevgi: :sevgi: :sevgi:
« Son Düzenleme: 26 Mart 2012, 23:55:13 Gönderen: kuzeyank »
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı PROshield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Mart 2012, 23:56:22 »
istedginiz yakıtı alınn devirli kullanınnn carbon claerin temizleme işleminin yaptıgı için %20 sini bile yapamssınıznzz.. yakıt sistemini çok iyi bir şekklde temizleigi kesin. araç kmresi illllee orantilllı şekilde  karışımın oranı ayarlanırr.. 150 bindeki araca hem fiziki hem carbon claer uyglamısı ile hissdelir  dercede iyileşme görüyor ve tecrübe ediniyoruz.

Bu işlemlerde fiyat nedir acaba ? Ayrıca daha önce temızlık yapılmış mı yada ne durumda oldugunu nasıl anlayabılıriz belirgin bir yöntemi yada ölçüm gibi herhangi bir degeri varmıdır?

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2012, 07:53:49 »
Bu işlemlerde fiyat nedir acaba ? Ayrıca daha önce temızlık yapılmış mı yada ne durumda oldugunu nasıl anlayabılıriz belirgin bir yöntemi yada ölçüm gibi herhangi bir degeri varmıdır?
carbon claer 75tl. Fiziki temizlk gerekrsee 150 tl malyeti oluyorri egr iptalide yapışıyoor birdaha kurum oluşmu engellenyor.
Exclusive Garage

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2012, 10:18:12 »
arkadaşlar bulunduğum yer küçücük bir ilçe  ve benim  burda  carbon clean yaptırma şansım yok  ikincisi Nevşehir de  de  yapılabilceğini zannetmiyorum  fakat ii bir  ustam var. aracın  motor aksamında temizlik yaptırmak istiyorum. aceba ustama  nerelerin  temizliğin yaptırmalıyım  nasıl yapılır ve tahmini maliyet ne olur  yardımcı olursanız sevinirim.
boğaz kelebeği temizliği yeterli olur mu ?

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2012, 21:15:58 »
arkadaşlar bulunduğum yer küçücük bir ilçe  ve benim  burda  carbon clean yaptırma şansım yok  ikincisi Nevşehir de  de  yapılabilceğini zannetmiyorum  fakat ii bir  ustam var. aracın  motor aksamında temizlik yaptırmak istiyorum. aceba ustama  nerelerin  temizliğin yaptırmalıyım  nasıl yapılır ve tahmini maliyet ne olur  yardımcı olursanız sevinirim.
boğaz kelebeği temizliği yeterli olur mu ?

araç marka model motor belirtirseniz yardımcı olurum...
Exclusive Garage

Çevrimdışı 26golf26

• I AM LEGEND....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Mart 2012, 00:12:22 »
benimde yaptırmam gerek bu işlemi bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
bizi izlemeye devam edin...

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Mart 2012, 09:56:36 »
5ANİ5   hocam araç  tabiki de efsane golf 4  2004 pacific  yardımlarınızı bekliyorum 
kısmetse haftasonu  temizlik yaptıracağım da

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Mart 2012, 20:10:39 »
5ANİ5   hocam araç  tabiki de efsane golf 4  2004 pacific  yardımlarınızı bekliyorum 
kısmetse haftasonu  temizlik yaptıracağım da

aracınız benzinli sanırım. benzinlierde resimlerdeki gibi bir kurum söz konusu diilldir.. gaz kelebegi temizligi. motor iç temizligi  ardından yağ degişimi ve depo içine atılan würt-berner-liyqmoly veya protech markalarından birini kullanamblirsiniz. 40 50 tl civarında. yapmanız yeterli olucaktırr.. benzinlide korkcuak birşey yok:=)
Exclusive Garage

Çevrimdışı golfıv

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Aralık 2012, 19:06:37 »
Arkdaşlar bende 2001 1.6 Golf Comfortline var arabam 77 bin km ye dün girdi :D bu karbon clean den benimde yaptırmam gerekirmi yani benimkide bu koydugunuz fotolar kadar kirlenmişmidir ve birde bir arkadas söz etmisti Wurth marka enjöktör temizleyiciden yarım depo benzine koyduk babamla arabanın gidişi değişti :D

Çevrimdışı PsiKoMaNYaKoLoG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Aralık 2012, 21:33:17 »
aracınız benzinli sanırım. benzinlierde resimlerdeki gibi bir kurum söz konusu diilldir.. gaz kelebegi temizligi. motor iç temizligi  ardından yağ degişimi ve depo içine atılan würt-berner-liyqmoly veya protech markalarından birini kullanamblirsiniz. 40 50 tl civarında. yapmanız yeterli olucaktırr.. benzinlide korkcuak birşey yok:=)
aracımın yağ değişimi yaklaştı da bahsettiklerinizi yapsam diyorum ama bu motor iç temizliğinden kastınız tam olarak nedir? bi de bu motor içine atılan würth vs saydığınız markaların ürünleri nedir ne işe yarıyor ne kadar kullanmak gerek?

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #27 : 05 Nisan 2014, 18:24:14 »
Arkadaşlar bu uygulamanın bir sakıncası var mı...50 tl fiyat verdiler.adam işlem bitince arabanı tanıyamazsın diyor. Çok iddalalı 60 yaşlarında bi amca