Gönderen Konu: Titreyip Stop Etme..  (Okunma sayısı 13085 defa)

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
Ynt: Titreyip Stop Etme..
« Yanıtla #28 : 26 Haziran 2012, 11:35:22 »
Bobinin birisi bozuldu ise diğerlerininde bozulacağının habercisidir. Mümkünse hepsinin değişmesi gerekir :)

hepsi derken başka bobinlerde mi var???  :-\ :-\

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 26 Haziran 2012, 11:39:24 »
Tabiki de :) 4 tane bobin var araçta.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 26 Haziran 2012, 20:44:37 »
neymiş onlar metincim ya? bugün iyice zıvıttı benim araç. benzin pompasında ses yok. ne dışardan kumandayla açtıktan sonra kapıyı açınca ne de kontağı açınca. benzin pompası vınlamıyor. ama araç çalışıyor bende bunu anlamıyom. çalışınca belirli süre gaz vermezsen stop ediyor. iyice ilginç bir hal almaya başladı
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 26 Haziran 2012, 23:48:28 »
Ferhat bey bujilerin bağlı olduğu malzeme bobindir. BCB motor da motor kapağını açınca yağ doldurulan kapağın sağında 3 solunda 1 tane soket gibi birşey bulunur. Onlar bobindir. Bildiğiniz bir ustaya gidin arıza tespit yapsın. Sizdeki sorun sadece bobin olmayabilir. Bobin ve buji hatası kendini tekleme şeklinde gösterir.

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 02 Temmuz 2012, 14:29:58 »
bobin değiştikten sonra sıkıntı yok gibi ama şöyle bişey var arabada sanki boğuluyo manifoldan kaynaklanıyo sanırım :S onada bi baktıracam.

Çevrimdışı serkan selli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Temmuz 2012, 01:20:59 »
Ben bu Sorunu 1 Seneddır Çözemiyorummm.Gazıya gidiyorumm Moturcuya gonderiyorr Moturcuya Gıdıyorumm Gazcıya gonderıyorrr .Gazda yapıyoo sadece ama gazcı bilgisayara bagladıgında benzınde de dalgalanma vardı bogaz kelebegı falan hepsi temızlendıı bujı kablolarını bujılerıde değiştrdimm ustalar bulamıyo nabıcamm bılmıyorumm..
İki Çeşit Araba Vardır;Almanlar Ve Diğerleri !

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Temmuz 2012, 08:52:12 »
ben bujileri değiştirdim gaz ayarı yaptırdım bobin değiştirdim ve anca kesildi bu iş....şimdi tek eksiğim buji kabloları var onlarıda değiştirdimmi hiç bir sorun kalmıcak şuan titreme olayı yok zaten ..