Gönderen Konu: Kaza yaptım  (Okunma sayısı 23367 defa)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: Kaza yaptım
« Yanıtla #56 : 04 Aralık 2012, 07:32:40 »
Evet başka acentelerdende fiyat alın. Allianz bana 250 çıkarmıştı Birlik Sigorta 170 lira. Poliçedeki maddeler aynı.

Çevrimdışı escala

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Aralık 2012, 04:52:23 »
Sompo japan 460 dedi arkadaşlar
Nasıldır? Trafik sigortası için en ucuz veren bu oldu

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 05 Aralık 2012, 05:57:17 »
bence eşinize annenize babanıza satış yapın yeni sigorta yaptırın. 350 civarında sigorta tutar 80 lira da alım satım. gidersiniz adam gibi bir sigorta şirketinden yaptırırsınız. yanılmıyorsam zaten yakın zamanda aracınızı satacaksınız.
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

Çevrimdışı escala

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Aralık 2012, 06:17:50 »
bence eşinize annenize babanıza satış yapın yeni sigorta yaptırın. 350 civarında sigorta tutar 80 lira da alım satım. gidersiniz adam gibi bir sigorta şirketinden yaptırırsınız. yanılmıyorsam zaten yakın zamanda aracınızı satacaksınız.
evet yazın allahtan bir aksilik olmazsa golf 7 1.2 tsi düşünüyorum
eşime devir ve 322 sigorta toplamda 410-420 olacak sizce uğraşmaya değer mi yoksa sompo japan dan yaptırayım mı?

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 05 Aralık 2012, 06:27:20 »
valla zamanında öyle bir sigorta şirketine ucuz diye yaptırmıştım sigortamı. yağmurda gelip bir master minibüs kafadan çarptı bana. tutanak tuttuk. adam ben yağmurda kaydım ve karşıdan gelen araca çarptım diye tutanağa da yazdı ve sigorta şirketi suçu bana verdi. kaza yeri de sağ tarafta arabalar parkedili. sol şerit de gidiş geliş. kusurum ise şerit ihlali. bu yüzden ben gidip böyle adı sanı duyulmamış bir sigorta şirketine güvenip de sigorta yaptıramam. ama siz bilirsiniz yine de. yaza kadar birşey olmaz inşallah. aradaki fark çok büyük bir fark değil maddi olarak.

Çevrimdışı escala

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 05 Aralık 2012, 06:56:21 »
valla zamanında öyle bir sigorta şirketine ucuz diye yaptırmıştım sigortamı. yağmurda gelip bir master minibüs kafadan çarptı bana. tutanak tuttuk. adam ben yağmurda kaydım ve karşıdan gelen araca çarptım diye tutanağa da yazdı ve sigorta şirketi suçu bana verdi. kaza yeri de sağ tarafta arabalar parkedili. sol şerit de gidiş geliş. kusurum ise şerit ihlali. bu yüzden ben gidip böyle adı sanı duyulmamış bir sigorta şirketine güvenip de sigorta yaptıramam. ama siz bilirsiniz yine de. yaza kadar birşey olmaz inşallah. aradaki fark çok büyük bir fark değil maddi olarak.
işte benimde tam olarak anlayamadığım nokta kaza ile ilgili, şöyleki; şimdi ben kaza yaptım suçlu bensem karşı tarafa benim sigorta şirketim ödeme yapar (benlik bir olay yok), suçlu karşı tarafsa onun sigorta şirketi bana ödeme yapar (yine benim sigortamla alakası yok)
yani tam olarak benim sigortamın sompo japan olması ya da başka bir firma olması benim açımdan neyi değiştiriyor anlayamadım.!?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 05 Aralık 2012, 07:08:51 »
Sigorta karşı tarafın masrafını karşılar. Kaza suç oranını sigorta şirketleri değil tramer belirler. O yüzden Allianz olmuş, Hür Sigorta olmuş bir önemi yok. Bilindik firmalar daha fazla ücret çıkarır haberiniz ola.

Benim aracımın sigortası Hür veya Birlik sigorta idi. Sizde bulunduğunuz yerde farklı sigorta şirketlerinden fiyat alın uçurum var aralarında.

Çevrimdışı cengizhan66

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 5 2006 :)
« Yanıtla #63 : 05 Aralık 2012, 07:13:49 »
çok geçmiş olsun.. gercekten dıkkatlı olmak gerekıyor kımsenın zarar gormemesı guzel arac bı sekılde yapılır sıze bırsey olmasın..

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 05 Aralık 2012, 08:08:06 »
sizin hakkınızı savunamayan bir sigorta şirketi haklı olduğunuz yerde sizi haksız duruma düşürüp mağdur olmanızı sağlayabiliyor. tramer kararı verirken tek başına karar vermiyor. karşılıklı sigorta şirketi temsilcilerini çağırıp öyle karar veriyor. sizin hakkınızı savunmadan aciz olunca tramerin verdiği karara saygı duyuyor. ki benim olayda kaza mahali resimleri de mevcuttu. bariz bir şekilde yol tek şeride düşmüştü. ben karşı şeridi kullanmak zorunda kalmıştım. ayrıca karşı taraf da suçunu kabul etmiş ve gelip vurduğunu beyan etmişti. eğerki ben şerit ihlalinden suçluysam şeridime parkeden araç bundan mesul. zira kaza olan yere birkaç ay sonra turuncu sabit babalardan monte ettiler artık park edemiyorlar.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2012, 08:09:01 Gönderen: ykaran »

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #65 : 05 Aralık 2012, 17:22:05 »
Sompo japan 460 dedi arkadaşlar
Nasıldır? Trafik sigortası için en ucuz veren bu oldu

Belirli bir süre sigorta acentesinde çalıştım.Sompo Japan acenteliğimiz vardı.Sompo eski Fiba yani finans sigortadır.Japonlar satın aldığı için isim değişikliğine uğradı.Herhangi bir kaza durumunda sıkıntı yaşamazsınız.Sigorta ücretine+5 lira ile kaza anında çekici teminatıda vermektedir
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı escala

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 07 Aralık 2012, 19:54:17 »
allianz 309 lira fiyat vermiş arkadaşlar pazartesi aksilik olmazsa oradan yaptıracağım.
nasıl bu kadar uygun oluyor anlamadım ama hayırlısı.
paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.