Gönderen Konu: 1.9 TDİ hava akışmetre ve zor çalışma-YARDIM  (Okunma sayısı 23551 defa)

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.9 TDİ hava akışmetre ve zor çalışma-YARDIM
« Yanıtla #28 : 19 Mayıs 2014, 23:40:51 »
herkese mrb.uzun süredir foruma ugrayamadım.zor veya geç çalışma problemini sadece tek bir yere bağlamak doğru değil.ilk çalıştırmadaki problem sadece akışmetre değil bir çok sebebi olabilir.marş motoru yıprandığından kömürleri,kollektörü yatağı,burcu vs.motoru çevirmede zorlanabilir.araç akünüzün voltajı düştüğünden yeterli gerilim ve akımı sağlayamaz bundan dolayı geç çalışma yapabilir.yakıt filtrenizin (dizel için) bağlantı noktalarında hava alma durumu olabilir.yakıt depo şamandra ve pompasında sorun olabilir.yakıt pompa ve ayarlarında bozulmalar olabilir.benzinli araçlarda da ateşleme sistemi ilk kontrol yeridir.sr motorlarda yanlış hatırlamıyorsam buji kabloları ayrı ayrı ateşleme bobini,bujiler ilk kontrol yeridir.Benim şahsi düşüncem ilk çalışmada akışmetrenin bozuk olması yada yanlış okuması etki etmez.Akışmetre aracın hareketi esnasında özellikle 3.vites ve sonrasında yanlış değerleri okuduğundan çekiş problemine sebep olur.zaten n75 valfi ve diğer turbo basınç hortumlarıda aynı şekilde çekiş sorununa sebep olur.
  :tamamdir

Çevrimdışı Special_golf

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.9 TDİ hava akışmetre ve zor çalışma-YARDIM
« Yanıtla #29 : 25 Mayıs 2014, 00:00:24 »
Dedikleriniz çok doğru turbo ve akışmetre bu tarz sorunlara sebep oluyor, ancak pek önemsenmez, akla gelmez ama katalitik konvertör de tıkalı olabilir.
MK4 Golf PD130 Highline