Gönderen Konu: Sonunda aldım Pasific i millet !  (Okunma sayısı 60127 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Sonunda aldım Pasific i millet !
« Yanıtla #126 : 19 Aralık 2012, 21:10:08 »
arkadaşlar bana bi parça lazım ama satılıyo mudur ya da nasıl sökülür bana bi çare bulun  :-\ aslına bakarsanız öncelikli hedefim göstergeyi çıkarmaktı ama çektim bi taraf geldi öbür taraf kırıldı.tırnağının yarısı gösterge tırnağının içinde kaldı,sonra yapıştırdım ama bu parça sanırım direksiyon ayarlama kısmında kılıf gibi deri bişey var ona bağlı.bu parçanın yenisini bulabilir miyim acaba?kırmızı ile işaretledim

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 19 Aralık 2012, 21:49:34 »
Metin abi benim de ilk aldıgımda öyleydi ama bide söyle düşün arabanın far kısmında öyle oldugunda illa sisler yanacak senin alta taktıkların bagımsız olmayacak.. bende en son arkadaşın dedigi gibi yaptım zaten arka resistans düğmesiyle hallettim işi.. şimdi mesela sadece farları bile yakmadan alttaki gündüz ledlerini yakıyorum gündüzleri.. ;) parçayı da ben TR'de çook aradım 1 yerde bana 100TL fiyat çektiler almadım BG'de hurdacıdan aldım..

Yanlışın var. Çift kademe far anahtarı farlardna bağımsız park sis gezebilirsin :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 19 Aralık 2012, 21:50:18 »
arkadaşlar bana bi parça lazım ama satılıyo mudur ya da nasıl sökülür bana bi çare bulun  :-\ aslına bakarsanız öncelikli hedefim göstergeyi çıkarmaktı ama çektim bi taraf geldi öbür taraf kırıldı.tırnağının yarısı gösterge tırnağının içinde kaldı,sonra yapıştırdım ama bu parça sanırım direksiyon ayarlama kısmında kılıf gibi deri bişey var ona bağlı.bu parçanın yenisini bulabilir miyim acaba?kırmızı ile işaretledim

Çok pis bir parça.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 19 Aralık 2012, 21:57:21 »
vallaha aynen öyle metin hocam,sıkışmış kalmış zorladım biraz da başka türlü gelmezdi.ustaya götürsem o kırardı büyük ihtimal.galiba o deri kılıfla bir direksiyonun hemen arkasındaki kontak kısmını da barındıran yarım bi kapak komple diye düşünüyorum ben ama bulabilinir bişey mi ondan da emin değilim   :( konu olarak açsam mı foruma acaba bilen biri çıkar mı?
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2012, 22:00:54 Gönderen: s1nanozk »

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #130 : 19 Aralık 2012, 23:19:06 »
Yanlışın var. Çift kademe far anahtarı farlardna bağımsız park sis gezebilirsin :)
Haklısın abi ama en kötü parklar yanıyor yani illa üstte ışık var.. demek istedigim oydu.. Ama bagımsız butonda üstte hiç ışık yokken altta ışık oluyor.. ;)
Das Auto..

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 19 Aralık 2012, 23:20:19 »
vallaha aynen öyle metin hocam,sıkışmış kalmış zorladım biraz da başka türlü gelmezdi.ustaya götürsem o kırardı büyük ihtimal.galiba o deri kılıfla bir direksiyonun hemen arkasındaki kontak kısmını da barındıran yarım bi kapak komple diye düşünüyorum ben ama bulabilinir bişey mi ondan da emin değilim   :( konu olarak açsam mı foruma acaba bilen biri çıkar mı?
Adaş istersen sende TR'den bak bulamazsan bu parçayada buradan bakarım.. ;)
Das Auto..

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 19 Aralık 2012, 23:24:34 »
Haklısın abi ama en kötü parklar yanıyor yani illa üstte ışık var.. demek istedigim oydu.. Ama bagımsız butonda üstte hiç ışık yokken altta ışık oluyor.. ;)

Dert ettiğin olaya bak park ampüllerini sökersin olur biter gündüz farlarını da parklara bağlarsın sislerini de sis anahtarına vs :D Fazla orijinal dışına çıkmamak lazım  ;)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 20 Aralık 2012, 07:10:56 »
Adaş istersen sende TR'den bak bulamazsan bu parçayada buradan bakarım.. ;)
e :tamamdir eyvallah adaş saolasın,bulabilirsen haberleşelim sana zahmet.ben de bakim buralardan
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2012, 07:12:15 Gönderen: s1nanozk »

Çevrimdışı onurmac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 20 Aralık 2012, 10:34:09 »

Bende tırnağını kırtım geçen gün o parçanın silikonla yapıştırayım diyorum az bişi ses yapıyor çünkü titriyor
Hyundai iyidi Opel Güzeldi Golf Efsane :)

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #135 : 20 Aralık 2012, 17:42:42 »
Dert ettiğin olaya bak park ampüllerini sökersin olur biter gündüz farlarını da parklara bağlarsın sislerini de sis anahtarına vs :D Fazla orijinal dışına çıkmamak lazım  ;)
Abi hiç orginalligi bozmadık merak etme.. ;) tam bi bütün durdu orta konsol..
Das Auto..

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 20 Aralık 2012, 18:24:48 »

Bende tırnağını kırtım geçen gün o parçanın silikonla yapıştırayım diyorum az bişi ses yapıyor çünkü titriyor
bendeki pek ses yapmıyo da yine de ufak çaplı bi japonla yapıştırmayı düşünüyorum sağ tarafı  :)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 21 Aralık 2012, 09:17:21 »
Arkadaşlar  :)bu arada küllük kapağı ve vites kolunun etrafındaki parça nasıl çıkarılıyo?fotoğrafla anlatıcak ya da bilen var mıdır? :)

Çevrimdışı onurmac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 21 Aralık 2012, 09:32:18 »
Arkadaşlar  :)bu arada küllük kapağı ve vites kolunun etrafındaki parça nasıl çıkarılıyo?fotoğrafla anlatıcak ya da bilen var mıdır? :)

Bende istiyorum o bölgeye bi çift renk folyo uygulaması var aklımda :)
Hyundai iyidi Opel Güzeldi Golf Efsane :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 21 Aralık 2012, 10:37:26 »
Ohoovvvvv.... Sert.

Arka küllük sağ ve sol kapaklarını sökün küllüğün tırnaklarını göreceksiniz küllüğü sökün. Bardaklığı sökün. Vidaları göreceksiniz vidaları sökün. Sonra ön kısımda tıpa var tıpaları sökün ve altındaki vidaları sökün sağda ve solda dizin hizasında olan yerde. Sonra orta konsolu ayırın. Depo kapağını açan düğmeyi soketten kurtarın.  Orta konsol sökülmeye hazır. Orta konsol sökülmeden vites çevresi sökülmez.

Direksiyon alt kapaklarını sökmeniz gerek. Bunun için solda sigorta panelini kapatan kapağı açın ve sol bölmeyi çekerek kurtarın. Kapakların pedal kısmında vidaları sökün ve önce sol kapağı çıkarın. Sol kapak sökülünce sağ kapağın bağlı olduğu bir vida daha olacak onuda sökün. Ön küllüğü çıkarın orada vida göreceksiniz vidayı sökün. Vidanın söküldüğü yerde tırnak var. Ben buraya kadar söktüm gerisini bilmiyorum :) Onu da arayarak bulursunuz. Teyp çevresindeki çıtaları kesinlikle tornavida kanırtarak sökmeyin aklıma gelmişken ben öyle bir hataya düştüm sağ tarafın alt kısmı dışarda duruyor o yüzden. İçten tırnak kırıldı. Onu sökmek için vitesin bulunduğu plastiğin sökülmesi ve teyp çevresinin aşağı doğru kaydırılarak çıkarılması gerekiyor...

Diye yazmışım forumun birinde :)