Gönderen Konu: Dizel GOLF Sahibi Kac Kişiyiz ve Yakıt durumu nedir?  (Okunma sayısı 8422 defa)

Çevrimdışı HALİT55

• Profili Görüntüle
Dizel GOLF Sahibi Kac Kişiyiz ve Yakıt durumu nedir?
« : 03 Aralık 2012, 07:29:45 »
Merhaba Arkadaşlar aracımla ilgili hep kafama takılan soruya sizlerden de cevap almak istiyorum Acaba DİZEL GOLF sahibi kaç kişiyiz Araçlarınızdan memnun musunuz? Ve ortalama kac TL yakıyor araclarımız ?
Kendi cevabıma gelince ben Dizel olmasından aşırı derece memnunum seviyorum aracımı kendım kullandıgımda yol bilgisayarı 8 lt yi gösteriyor ama nedense babam kullandıgından 6 lt ye kadar düşürüyor gecen opel servisinde yol bilgisayarındaki tabloyu gören işci şaşırdı kaldı :) NOT aracı bi hafta boyunca babam kullanmıştı:)

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dizel GOLF Sahibi Kac Kişiyiz ve Yakıt durumu nedir?
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2012, 22:33:13 »
şehir içi 7-8 lt arası şehir dışı 3.4 lt leri yakalıyorum sakin kullanımda araç otomatik:)

Çevrimdışı KaRaKaN61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2012, 01:27:22 »
Kardesim ben ortalama 1 litre dizel ile 21km yapiyorum.
Araba 1.9 tdi 110bg 1999.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2012, 01:27:40 Gönderen: KaRaKaN61 »

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2012, 01:54:22 »
vay arkadas naptiniz siz ya :) Satip dizel aldiracaksiniz adama traktor gibi olsa da :) Sehir ici 7-8, benim sehir disi o kadar :)

sehir disi 3.4 mu :) cok iyi ya,

benim bildigim 1.9 TDI,ler sehir ici 8-9lt, sehirler arasi da 5-6lt arasi yakiyor, 5ten asagiya da mi dusuo ya :) 6 vitesli tdiler 5.5lt i yakaliyor rahat uzun yolda ama altina dusmez herhalde bence. Rampa asagi degil dimi duz yolda?
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2012, 01:55:52 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2012, 02:18:24 »
aracım 2001 model 110hp düz vites.şehiriçi ortalama 7,5lt motor tam ısınmış olsa dahada düşüyor.özellikle sürekli hızlanmayıpta sabit gidersen çok iyi(babaların kullanım tarzı böyle olduğundan heralde):) şehirdışı 90-100km ortalama hız ile 4-5lt arası.140km ortalamayla 5,5lt.biçok kez test ettim

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2012, 03:59:30 »
vay arkadas naptiniz siz ya :) Satip dizel aldiracaksiniz adama traktor gibi olsa da :) Sehir ici 7-8, benim sehir disi o kadar :)

sehir disi 3.4 mu :) cok iyi ya,

benim bildigim 1.9 TDI,ler sehir ici 8-9lt, sehirler arasi da 5-6lt arasi yakiyor, 5ten asagiya da mi dusuo ya :) 6 vitesli tdiler 5.5lt i yakaliyor rahat uzun yolda ama altina dusmez herhalde bence. Rampa asagi degil dimi duz yolda?
ortalama hızım 60 km diydi arkadaşımla deneme amaçlı yaptık gümüşhane -trabzon arası zigana dağına kadar sabit devirde çıktık dağı inerken ayağınızı gazdan çekerseniz zaten yakıtsız iniyosunuz motor ters hareketle çalışıyo:)düzyolda 4-4.5 lt yi tutturmanız kolay daha  aşağısı sabır ister :tamamdir

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2012, 06:10:15 »
ortalama hızım 60 km diydi arkadaşımla deneme amaçlı yaptık gümüşhane -trabzon arası zigana dağına kadar sabit devirde çıktık dağı inerken ayağınızı gazdan çekerseniz zaten yakıtsız iniyosunuz motor ters hareketle çalışıyo:)düzyolda 4-4.5 lt yi tutturmanız kolay daha  aşağısı sabır ister :tamamdir

hmm. o zaman olur bak cunku sakin suruste bende uzun yolda 6ya cok rahat indiriyorum benzin icin iyi deger ;) Gazi oksadigimda, bu golfler zaten sehirler arasini icin yapilmis ya:)) Haklisiniz rampa asagiya gaza basmam cok yavaslamadigi surece bassam da dokunurum sadece o zamanda 3-4lt gosterior ortalamayi.

Babamin arabayi ilk surdugunde yorumu suydu: Bu araba disaridan genc arabasi iceriden yasli arabasi :)) dedim neden oyle dion nedenini yol bilgisayari sana soyluo dio bastiginda :))
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2012, 06:11:24 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı t.alp

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk4 TDI- Golf mk5 TDI
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2012, 06:45:56 »
2000 model otomatik sahibiyiz şehir dışı 5lt şehir içi 6.5lt civarlarında yakıt tüketimimiz var şehir dışında sakin kullanımda daha da düştüğü oluyor

Çevrimdışı HALİT55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2012, 07:51:14 »
yakıt sarfiyatına inanamaya bilirsiniz ama arkadaşlar gercekten böyle sakin kullanımda arac gayet guzel yakıyor...ya kafama takılan bır sorum daha var benım aracım 90 lık ama 110 luklar dahamı ıyı anlamadım performans olarak aracımdan beklenenı alıyorum sahsen ben..bırde 110lukların yakıtımı daha az olur yoksa 90 lık larınmı?

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2012, 18:32:21 »
hmm. o zaman olur bak cunku sakin suruste bende uzun yolda 6ya cok rahat indiriyorum benzin icin iyi deger ;) Gazi oksadigimda, bu golfler zaten sehirler arasini icin yapilmis ya:)) Haklisiniz rampa asagiya gaza basmam cok yavaslamadigi surece bassam da dokunurum sadece o zamanda 3-4lt gosterior ortalamayi.

Babamin arabayi ilk surdugunde yorumu suydu: Bu araba disaridan genc arabasi iceriden yasli arabasi :)) dedim neden oyle dion nedenini yol bilgisayari sana soyluo dio bastiginda :))
baban hayatın felsefesini çözmüş dostum kıymetini bil mümkün olduğu kadar fikirlerinden faydalanmanı tavsiye ederim :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2012, 21:04:28 »
baban hayatın felsefesini çözmüş dostum kıymetini bil mümkün olduğu kadar fikirlerinden faydalanmanı tavsiye ederim :)

aynen oyle yapiyorum ;) Hakli adam iyi bi noktaya degindi.

NOT: Bu arada sende 1.8 var sanirsam bende araci alirken metalik gri 1.6 sr hg ve 1.8 siyah hg vardi tercihimi 1.6dan yana yaptim daha temiz ve az km idi hem.Bir yerde 1.8 kullanan bir kisiye sormustum 1.6 mi daha ekonomik 1.8 mi die o 1.8 demisti cunku motor daha buyuk fazla zorlanmiyor v.s bisiyler izah etmisti sence de oyle mi? Sehir icinde ekonomik olmayabilir ama sehir arasi 1.6dan daha ekonomik olabilir mantikli cunku araclarimiz cok agir motora fazla yukleniyor ozellikle az egimli yollarda.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2012, 21:08:35 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2012, 22:19:05 »
bu rakamları okuyunca çıkıp kapının önünde polo'mu öpesim geldi :)

şehiriçi az çok trafikte 5.0 lt en çok yaktığı. yaklaşık 2 ayda 3500 km yol yaptım 4. depo daha bitmedi 45-48 lt ile daha 950 kmden aşağı yapmadım. şehirlerarasına çıkınca hele bir de cruise control ile herhalde 100 km de 3.5 lt felan yakacam
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2012, 22:20:48 »
konu dizelcilerin yeri o yüzden kusura bakmayın arkadaşlar kısaca kendin cevabı vermişsin güzergahım müsait
ve ikinci el değeri düşük birazda bastığım zaman hakkını versin diye tercih ettim 40.000 km oldu 2 yılda şimdilik değerler iyi
forumda birşeyler yazmıştım eski mesajlarda  :)
aynen oyle yapiyorum ;) Hakli adam iyi bi noktaya degindi.

NOT: Bu arada sende 1.8 var sanirsam bende araci alirken metalik gri 1.6 sr hg ve 1.8 siyah hg vardi tercihimi 1.6dan yana yaptim daha temiz ve az km idi hem.Bir yerde 1.8 kullanan bir kisiye sormustum 1.6 mi daha ekonomik 1.8 mi die o 1.8 demisti cunku motor daha buyuk fazla zorlanmiyor v.s bisiyler izah etmisti sence de oyle mi? Sehir icinde ekonomik olmayabilir ama sehir arasi 1.6dan daha ekonomik olabilir mantikli cunku araclarimiz cok agir motora fazla yukleniyor ozellikle az egimli yollarda.
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2012, 01:03:03 »

baban haklıymış:))