Gönderen Konu: CAM FİLMİ YASAK MI?  (Okunma sayısı 7000 defa)

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
CAM FİLMİ YASAK MI?
« : 22 Haziran 2014, 00:40:40 »
Arkadaşlar merhaba;
Bildiğiniz üzere araçlarımız malum yakışıklı :) ve aracıma film çekmeyi düşünüyorum. Daha önce akrabalarımın arabalarına çektim, o konuda sıkıntı yok.
Sorum trafik çevirmesi sırasında herhangi bir cezai duruma düşer miyiz ?
Bu film olayı yasal mı yoksa değil mi hala muallak ? Araç muayenesinden hafif kusurlu geçtiğini biliyorum, peki trafikte sıkıntı çıkar mı?
Bu arada arka ve yanlara 2 numara film düşünüyorum ve istanbul da ikamet ediyorum.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
 :saygılar
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2014, 00:42:59 Gönderen: karizma67 »
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
Ynt: CAM FİLMİ YASAK MI?
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2014, 14:10:02 »
Arkadaşlar merhaba;
Bildiğiniz üzere araçlarımız malum yakışıklı :) ve aracıma film çekmeyi düşünüyorum. Daha önce akrabalarımın arabalarına çektim, o konuda sıkıntı yok.
Sorum trafik çevirmesi sırasında herhangi bir cezai duruma düşer miyiz ?
Bu film olayı yasal mı yoksa değil mi hala muallak ? Araç muayenesinden hafif kusurlu geçtiğini biliyorum, peki trafikte sıkıntı çıkar mı?
Bu arada arka ve yanlara 2 numara film düşünüyorum ve istanbul da ikamet ediyorum.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
 :saygılar
muanede sıkıntı yok ama cevirdiklerinde cizdiriyorlarmış daha 1 hafta önce benm patronun arabasını cevirmişler kontrolde yasak kardesim falan çizdirmişler :)
benim arabada da çekili valla
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2014, 10:11:33 »
cok koyu olmadıgı sure selbest dıye bılıyorum.. bende 3 senedır var
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2014, 13:04:41 »
ilk muayenede hafif kusurlu görünür diğer muayeneye gittiğinizde aynı gidilirse ağır kusur yazarlar ve geçemezsiniz. SERBEST değil yani

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2014, 09:32:57 »
Herşeyde olduğu gibi bu da saçma bir uygulama...yasaksa muayeneden de geçmemeli, muayeneden geçen konuya ceza yazmak neyin mantığı?
Bir örnek de balkon işi...., evdeki balkonu pimapenle kapatmak serbest, birisi  (komşu olmasına gerek yok, yoldan geçen birisi de olabilir) belediyeye şikayet ederse 2 bin küsür ceza ve yıkım emri geliyor, madem yıkılacak, neden yapımına izin veriliyor???
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2014, 09:41:49 »
Herşeyde olduğu gibi bu da saçma bir uygulama...yasaksa muayeneden de geçmemeli, muayeneden geçen konuya ceza yazmak neyin mantığı?
Bir örnek de balkon işi...., evdeki balkonu pimapenle kapatmak serbest, birisi  (komşu olmasına gerek yok, yoldan geçen birisi de olabilir) belediyeye şikayet ederse 2 bin küsür ceza ve yıkım emri geliyor, madem yıkılacak, neden yapımına izin veriliyor???

aynen madem yasadışı bir uygulama o zaman uygulama yapan yerlere baskın yapın mühürleyin...geçen gün bir polise sordum yasak mı diye;içeriye bakıyorum görebiliyorsam kesmiyorum diyor,başka polise soruyorum;olur mu öyle saçmalık en açığı bile yasak diyor.kendileri bile bilmiyor yasak mı serbest mi.

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2014, 11:08:21 »
ilk muayenede hafif kusurlu görünür diğer muayeneye gittiğinizde aynı gidilirse ağır kusur yazarlar ve geçemezsiniz. SERBEST değil yani
Ben 3 defa filmli olarak muayeneden geçtim hepsinde hafif kusur olarak yazıldı, ilk zamanlar arka koltuk hiç görünmüyordu şimdi rengi biraz açıldı güneşten.
Muayene istasyonlarına göre farklı uygulama yapılıyor olabilir belki.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 11:08:31 Gönderen: serhaty »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2014, 14:04:31 »
yassak kardeşim yassssak
 :) :) :) :) :) :) :)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2014, 14:05:37 »
bu yasak tüve ve polise göre değişiyor.kimisi sesini çıkarmıyor es geçiyor kimiside gıcıklığına ceza kesmek için elinden geleni yapıyor.

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2014, 14:22:31 »
Ben gecen senre bi ceza yedim soktur filmi git trafige goster dediler bende sokmedim marmarise giderken denizlide polis cevirdi saat 3 4 gibi gbt yapti arabaya cam filminde cezasi var diye cikti polis dondu baglayimmi arabani dedi o ara benim hatun arabadan sigara icmek icin indi arkadaslar falan vardi arabada. Istiyorsan bagla misafirin olurum dedim ben ailemle nere gidecem falan iyi bu sefer boyle olsun dedi oylelikle kurtardim
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Haziran 2014, 11:23:36 »
adamın bırıne cam fılımden dolayı ceza kesmısler oda polısı mahkemeye verıyor mahkemeyı kazanıyor
adamın savunması ıse cam fılım gunesın zaralı ısınları engellemesı ve kaza anında camın parcalanması engellemesı
(habelerde okumustum)
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Haziran 2014, 12:53:28 »
ne yasak ne de yasak değil

"aracın içinin görünmesi" genel güvenlik açısından zorunlu. teröristmisin, adam mı kaçırıyosun polis müneccim değil bilemez.

amma velakin cam filmi yasak diye bir ibare yok

kapıskara cam zindan spec olursa içini göremiyorum diye yazabilir. bana cam filminden yazmaya kalktı, mevzuatta bu yok dedim, peki o zaman dedi emniyet kemerinden yazdı. yani yazmak isterse çeşit çok. ama filmi çizemez, aracınıza zarar veremez. böyle bir uygulama yok, tabi ki haklarınızı bilirseniz.

bu aracım hariç bütün araçlarım filmliydi.

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2014, 13:48:52 »
ne yasak ne de yasak değil

"aracın içinin görünmesi" genel güvenlik açısından zorunlu. teröristmisin, adam mı kaçırıyosun polis müneccim değil bilemez.

amma velakin cam filmi yasak diye bir ibare yok

kapıskara cam zindan spec olursa içini göremiyorum diye yazabilir. bana cam filminden yazmaya kalktı, mevzuatta bu yok dedim, peki o zaman dedi emniyet kemerinden yazdı. yani yazmak isterse çeşit çok. ama filmi çizemez, aracınıza zarar veremez. böyle bir uygulama yok, tabi ki haklarınızı bilirseniz.

bu aracım hariç bütün araçlarım filmliydi.
+1
yazamak ıstedıkten sonra herturlu yazar ama ark dedıgı gıbı camdakı fılımı cızmeye hakkı yoktur
bende 3 senedır fılımle kullanıyor hıcbır sekılde polısten ne caza nede uyarı aldım
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 13:49:43 Gönderen: umut_mk4 »
2015 1.4 125ps highline