Gönderen Konu: Restore 443 ML Motor Onarıcı - İsimli Ürün Hakkında  (Okunma sayısı 3079 defa)

Çevrimdışı ppll21

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracımda yağ yakma sorunu var (3000 km yakın yolda 1 lt yakıyor gibi)  (gerçi forumda bayağı var gibi görünüyor okuduğum yorumlara bakınca) web de dolaşırken böyle bir ürün gördüm. Bor katkılı bir ürün değil sanırım ama ne derece inandırıcı ve geçici bir çözüm mü anlamadım. Bu ürünü daha önce duyan veya kullanan arkadaşım var mı ?

Teşekkürler.
Golfümde Golfüm....

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Restore 443 ML Motor Onarıcı - İsimli Ürün Hakkında
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2014, 21:38:18 »
Araba kaç kilometrede ? Hangi yağı kullanıyorsunuz ?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 21:38:34 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ppll21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2014, 22:17:36 »
118.000 km castrol10/40 kullanıyorumm özellikle uzun yolda yağı yakma oranı artıyor araç lpg li motor açtırmak istemiyorum şimdilik varsa bir formül denemek isterim başka fikirlere de fazlasıyla açığım....
Golfümde Golfüm....

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2014, 22:29:49 »
Hocam öncelikle kaliteli ve tam sentetik bir yağ kullanmanı tavsiye ederim.

Aracında kullanman gereken yağ VW 502.00 şartnamesini sağlamalı ve buna ek olarak low SAPS bir yağ olmalı.
Mobil 1 ESP 0W-40
Castrol EDGE 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Motul X-Clean 5W-40
Bu yağlar kullanılabilir.

Eğer bu yağları kullanmanıza rağmen yağ eksiltme miktarı 10bin kilometrede 1-1,5 litre nin altına düşmüyorsa bir veya iki üst viskozite sınıfında bir yağa geçmeniz gerekli.
Mobil 1 Peak Life 5W-50 kullanın eğer yağ eksiltme miktarı hala 10bin kilometrede 1-1,5 litre nin altına düşmüyorsa Mobil 1 Extended Life 10W-60 kullanmanız gerekecek.

Uzun ömürlü olmasıyla bilinen VW motorları kalitesiz yağ kullanımı ve aksatılan bakımlar yüzünden çok düşük kilometrelerde aşınıyor. Yazık.
Akıl yaşta değil baştadır.