Gönderen Konu: kullandıgınız en lüks arac nedir  (Okunma sayısı 10297 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: kullandıgınız en lüks arac nedir
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2008, 14:59:42 »
Benim hayatımda en hoşuma giden ve direksiyonuna binmek nasip olmasada makam kısmında birkaç kere oturduğum için Mercedes Benz 600 Pullman... Model yılını hatırlamıyorum ama 60 yada 70 li yılların bir modeli idi... Rahmetli ustam klasik araba alır satardı ben ozaman küçüktüm bu devasa arabayı alıp gelmiş nerden bulduysa ve zaten araç bir hafta bile durmadı elinde ama bu aracın konforu ve devasalığını hiçbir yeni limuzin vermez sanırım.... Bulabilrsem bi resmimde var ozaman 13-14 yaşlarındaydım...

Bu aracın motor bölmesinde kocaman bir Hidrolik pompası vardı sanırım ve aracın heşeyi hidrolik sistem ile çalışıyordu cam açma kapı kiltleme direksiyon amortisör sistemi şimdi aklınıza ne geliyorsa yeni nesil elektrnik kumandalar bu araçta hidrolik ile çalışıyordu... Kapı içlerinde bile bi dünya hidrolik boru tesisatı vardı...

Bide benim usta her aldığı aracın hemen karburator memelerini söker içine tel takar ve yakıtının düşmesi sağlardı bu araçtada 3 yada 4 karburator vardı sanırım üşenmeden onlarada takmıştı tel... Ne gülmüştü ozaman motorcu arkadaşı bizim ustaya ve lafını unutmam 1 hafta kullan bunu ocağına incir ağacı dikersin demişti :D

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2008, 15:17:20 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ekim 2008, 15:48:48 »
69 olması lazım

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Ekim 2008, 15:49:46 »
T3 multivan:)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Ekim 2008, 09:45:40 »
Benim hayatımda en hoşuma giden ve direksiyonuna binmek nasip olmasada makam kısmında birkaç kere oturduğum için Mercedes Benz 600 Pullman... Model yılını hatırlamıyorum ama 60 yada 70 li yılların bir modeli idi... Rahmetli ustam klasik araba alır satardı ben ozaman küçüktüm bu devasa arabayı alıp gelmiş nerden bulduysa ve zaten araç bir hafta bile durmadı elinde ama bu aracın konforu ve devasalığını hiçbir yeni limuzin vermez sanırım.... Bulabilrsem bi resmimde var ozaman 13-14 yaşlarındaydım...

Bu aracın motor bölmesinde kocaman bir Hidrolik pompası vardı sanırım ve aracın heşeyi hidrolik sistem ile çalışıyordu cam açma kapı kiltleme direksiyon amortisör sistemi şimdi aklınıza ne geliyorsa yeni nesil elektrnik kumandalar bu araçta hidrolik ile çalışıyordu... Kapı içlerinde bile bi dünya hidrolik boru tesisatı vardı...

Bide benim usta her aldığı aracın hemen karburator memelerini söker içine tel takar ve yakıtının düşmesi sağlardı bu araçtada 3 yada 4 karburator vardı sanırım üşenmeden onlarada takmıştı tel... Ne gülmüştü ozaman motorcu arkadaşı bizim ustaya ve lafını unutmam 1 hafta kullan bunu ocağına incir ağacı dikersin demişti :D

ustanın adı ne senin?
Benim arkadaşımın babası mercedesci ve aynı araçtanonda var :) bahsettiğin gibi oldukça güzel arka taraf ters koltuklar flm  :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Ekim 2008, 18:19:12 »
Rahmetli ustam klasik araba alır satardı ben ozaman küçüktüm bu devasa arabayı alıp gelmiş nerden bulduysa ve zaten araç bir hafta bile durmadı elinde ama bu aracın konforu ve devasalığını hiçbir yeni limuzin vermez sanırım.... Bulabilrsem bi resmimde var ozaman 13-14 yaşlarındaydım...

Maalesef hayatta değil ve bende 13-14 değilim artık... Çanakkale de oturduğumuz yıllardı şimdi yaş 32....  :'(
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Ekim 2008, 19:58:40 »
abi arac deli bişi yavvvvvvvvv :sevgi:

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Ekim 2008, 23:19:45 »
ya usta 2006 model e270 cdı kullandım gerçekten farklıydı benim golften sonra bayagı garibime gitmişti.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Ekim 2008, 15:56:13 »

halamın oğlu  bu  otobüste  şöför  zaman  zaman bende  yanına  takılıyorum  özellikle  adanay  gittiği  zaman  gidiyorum  bu  zevki  tekrar  tekrar  yaşamak  için  uçaktan  daha  zevkli  olduguna  eminin  yaşadıgınızın  farkına  varıyorsunuz  kullandıgım  en  lüks  araç  MERCEDES  BENZ  TRAVEGO  GO  GO  GO   8) :saygılar
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Ekim 2008, 23:33:16 »
mükemmel yaaa trevago ben sehahet etmiştim güzel  ;D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Ekim 2008, 16:59:09 »

halamın oğlu  bu  otobüste  şöför  zaman  zaman bende  yanına  takılıyorum  özellikle  adanay  gittiği  zaman  gidiyorum  bu  zevki  tekrar  tekrar  yaşamak  için  uçaktan  daha  zevkli  olduguna  eminin  yaşadıgınızın  farkına  varıyorsunuz  kullandıgım  en  lüks  araç  MERCEDES  BENZ  TRAVEGO  GO  GO  GO   8) :saygılar
[/quote]

Bide bunu şöförüne sormak lazım devamlı direksiyonda olan için pek lüx sayılmasa gerek :)

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Ekim 2008, 22:25:45 »
abi ömür biter yol bitmrzzzz  ;D

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Ekim 2008, 12:58:20 »
izmirde üzerine borbet jant takılmış bir at arabası ve massey ferguson  :)
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2008, 13:00:44 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ekim 2008, 19:31:29 »

halamın oğlu  bu  otobüste  şöför  zaman  zaman bende  yanına  takılıyorum  özellikle  adanay  gittiği  zaman  gidiyorum  bu  zevki  tekrar  tekrar  yaşamak  için  uçaktan  daha  zevkli  olduguna  eminin  yaşadıgınızın  farkına  varıyorsunuz  kullandıgım  en  lüks  araç  MERCEDES  BENZ  TRAVEGO  GO  GO  GO   8) :saygılar

Bide bunu şöförüne sormak lazım devamlı direksiyonda olan için pek lüx sayılmasa gerek :)

zaten bu  soru otobüs  şöförleri  için değildi  golfü  olan  pilotlar  bu  soruya  cvp  veremezlermi  yani  :D ;D :saygılar
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Aralık 2008, 17:30:21 »
1983 Mercedes - Benz 560 Sel Ama bnce VW Golf Mk1 Cabriolet :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???