Gönderen Konu: Acil Yardımınıza İhtiyacım Var Arkadaşlar...  (Okunma sayısı 14210 defa)

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
Ynt: Acil Yardımınıza İhtiyacım Var Arkadaşlar...
« Yanıtla #14 : 14 Ekim 2008, 08:52:01 »
Vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim. Dün akşam olay telaşıyla ve karanlığın etkisiyle sanırım yanlış görmüşüz, motordan kırıldığını sandığımız parça şanzımana aitmiş. Tamir/bakım bedeli 7-8 lere çıksaydı zaten tek seçenek bu haliyle satmak olacaktı ama rizikosuz parçaları çıkma, diğerlerini orijinal kullanmak suretiyle 4,5-5 e kadar düşürdük (ilk etapta 6-7 bin YTL istediler). Özel bi VW servisine bıraktım (adını özelden soran arkadaşlara veririm). Ön aksam tamamen sökülerek aracım şasesi teraziye alınacak ve orijinal ölçülere getirilecek. Kaportada oluşan hasarlar giderilip motor bloğu, şanzıman, debriyaj baskı balata yerleştirilecek. En son tampon onarılarak takılacak ve boyanacak. Orijinale ek olarak alt kısıma muhafaza levhası yaptıracağım. Daha önce altına çok defa girmeme rağmen muhafaza levhasının orijinalde neden olmadığını hiç düşünmemiştim. Eğer olsaydı şimdi bu kadar arıza çıkmayacaktı, dandik Renaultlarda Tofaşlarda bile varda neden Polo da yok aklım almadı.. "Dangerfield" evet maalesef bu kazadan sonra aracımın o kadar da sağlam olmadığını görmüş oldum. Ha şu var bu kazayı yerli bi araçla yapsaydım çok daha kötüsü de olabilirdi o ayrı. Gelişmeleri bildiririm.

Papatya, Ozma ve Rye kardeşler kasko öneriniz için sağ olun ama o şekilde yaparsam bi şekilde çıkar o benden biliyorum:)

Son bişi, LÜTFEN SİZ SİZ OLUN EMNİYET KEMERİ KULLANMADAN BAKKALA BİLE GİTMEYİN.. Ben de çok kötü kafa attım cama ama arkadaşın nerdeyse bonu kırılacaktı. Hiç kullanmayan ve kullanmaktan nefret eden birisi olarak söylüyorum. Dikkat edin.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #15 : 14 Ekim 2008, 09:01:45 »
Geçmiş olsun :(
Vw Polo 6N

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Ekim 2008, 09:04:53 »
Saol kardeşim.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Ekim 2008, 17:55:53 »
yanlış anladınız sanırım ben kasko yaptırın demedim zaten istesende yapmayacaklar dedim 10 yaşını geçtiği için. ayrıca kazadan sonra kasko yapmaya bende karşıyım yaptıran varsa saygı duyarım ama bana da ters.
arkadaşım kaza yaptı3 ay önce kasko mu yaptırsak acaba dediler, ben tuttuğum gibi sanayiye götürdüm. o şekilde kasko yaparsın sonra yaptığın kazada arabanı geri alırsın ama belki onu canınla yada kayıp bir organla ödersin. ama yaptıran varsa da saygı duyarım. para herzaman kazanılır, herşey satın alınır ama bazı şeyler parayla olmuyor be. rahmetli dedem şöyle derdi;  doğrudan aç, eğriden tok görmedim. tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Ekim 2008, 18:03:48 »
geçmiş olsun
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı ARDAcan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Ekim 2008, 20:00:50 »
cok sukur sizde bisi yok ya, allah korumus,
cok cok gecmis olsun  :(

Çevrimdışı chef sami

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Ekim 2008, 20:21:52 »
çok geçmiş olsun kardeşim...Allah daha beterinden saklasın..buna şükür

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Ekim 2008, 01:47:43 »
Çok geçmiş olsun, cana gelmesin diyelim fakat alttan darbe ile bugün günümüzün en sağlam arabaları bile pert olabilir arkadaşlar, o yüzden yok sağlam değilmiş dandikmiş muhabbetlerini sabit cisime çarpmada pek düşünmeyin ki kaldıki korumasız bir yerden almış araç darbeyi..
@papatya
malesef o şekilde olmuyor efendim, sigorta şirketleri günde onlarca benzeri hadise ayıklıyor.Nasılmı?

1-Bugün kaza yapmış bir araç ile 1 ay önce kaza yapmış aracın dış görünümü itibariyle hadisenin oluş şekil ve zamanı iyi bir eksper tarafından kolayca analiz edilir.
2-sigorta şirketleri bu gibi özel ve eksperin bilirkişiliğini aşan durumlarda dosyayı özel araştırma kurumuna devreder ve dosya araştırmaya gider.Akıbetinde dedektif olarak tabir edebileceğimiz kişiler sizin haberiniz bile olmadan çevrede  ve olay yerinde bir takım incelemeler yapar ki bu yola boşalmış olan yağın ne kadar süredir yolda olduğunu bile ortaya çıkarır.

benim aracım 11 i bitirecek 10 yaşındaydı kasko yaptığımda fakat ilk başvurduğum sigorta şirketiyle anlaştım çünkü güzel bi ekmek teknesiyim ben onara.. senelik 750 ytl prim ödüyorum ve sıfır araç alıpta benden daha az prim ödeyenler var mesela, yaş düştükçe primler yükselir, eğer hasarsızlık indiriminiz yok ise.Ha birde filo müşteri iseniz mesela bizim bir ustamız var onun bütünmn evi işyeri araçları bi sigorta şirketinde 92 model doğan aracının kaskosu var aynı şirketten..Yani bu tamamen ordaki vatandaşın keyfine ve (veya) sizin ne kadar kaymaklı olduğunuza bağlı..
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2008, 01:49:36 Gönderen: suggestion »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Ekim 2008, 09:16:23 »
Rye, seni yalnız konuda yazmışım özür.

Tunç, Arda ve Sami, teşekkür ederim arkadaşlar.

Oğuzcum doğru söylüyorsun, alttan darbede birçok araç pert olabilir ama şanzumanı, baskı balatayı vb öndeki tertibatı uyduruk bir tampondan başka birşeyin korumaması bana garip geldi biraz açıkçası. Kazadan sonra duydum ki yüksekçe bir kasise sert girerek bile hasar gören parçalar olabiliyormuş bu şekilde. 1982 model Ford Granada ile alttan çok sıkı bir darbe almamıza rağmen sadece egsoz manifoltu biraz eğilmişti. Yeni arabalar olsa ortadan seğim bile verir. Yeni arabaların güvenlik anlayışlarının sadece sürüşe ve yolcuya yönelik olduğunu düşünüyorum, kaporta vb aksam kutu kola gibi oldu iyice.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Ekim 2008, 10:08:35 »
Şimdi abi darbe var darbe var, kaldırım alttan darbenin günümüz şartlarında en son noktası, ford ile kaldırıma çıksaydınız fred çakmaktaş'ın arabasına dönerdi eminim :) Sanayi işi çelik muhafaza yaptırmanızı öneririm eğer yaptırıcaksanız, diğer plastik muhafazalarda pek tatminkar olmayabilir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Ekim 2008, 10:12:39 »
Çelik yaptırcam Oğuzcum, bu kadar üzerinde durmamın sebebi biraz da herkesin yaptırmasını istmemden dolayı. Sonra daha büyük masraflar çıkıyor tedbiri almak lazım.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Ekim 2008, 10:21:08 »
Evet haklısın, tekrardan geçmiş olsunkolay gelsin..

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Ekim 2008, 10:34:53 »
Sağol kardeş.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Ekim 2008, 23:12:45 »
arkaşalar bu çelik muhafaza pololarda kaça patlar, ben 100 - 120 arası diye tahmin ediyorum. yaptırmak lazım dediğiniz gibi