Gönderen Konu: Arac 100 km de 14 lt benzin yakıyor normalmi?  (Okunma sayısı 44982 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Arac 100 km de 14 lt benzin yakıyor normalmi?
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2009, 02:11:21 »
Kitapcikta 75 kW(102 PS) Benzinli motorlar icin

Limousine ve Variant icin veriler verilmis bizim ki ne gruba giriyor anlamadim.

Limousine Otomatik icin Sehir ici yakit orani: 11,2  lt
Variant Otomatik  icin Sehir ici Yakit orani: 11.4 lt

Ben hangisini baz alacagim ki,

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Mayıs 2009, 02:29:52 »
hiç otomatik vites araç ve vw golf kullanmadım fakat benim poloyu 4000 devirlerde kullanınca benzin uçup gidiyor...sizde normal kullanım yaptığınızı söylemişsiniz, bir bilene danışmak lazım  :(

sizin aracınız hatch back mi yoksa station wagon mu ?
Limousine ve Variant bunlar station wagon araçlar, bildiğim kadarıyla sedan passata 11-12 litre yakıyor
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Mayıs 2009, 09:56:17 »
Araci fazla kullanmiyorum son kez birde yetkili servise götürecegim. 12 lt ye filan düsmez ise maalesef cok sevdigim bu araca veda edecegim. 14 lt bana cok geliyor demekki fazla km yapan biri olsam aldigimi arabanin benzinine yatiracagim.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Mayıs 2009, 09:57:25 »
cemele !
  servisteki yakıt sarfiyat kontrolü için..
    arıza teşhis cihazı ile arıza sorgulaması yapılır  var ise giderilir...
   aracın bakımları vs gibi bilgiler alınır(yetkili servis müşterisi olmadığın için siztemde bakımların vs çıkmayacağından aracın ile ilgilenmek istemezler)
   yakıt deposu tamamen doldurulur.
   test cihazı ile yol testine çıkılır(test cihazlarını senin için en az 1 saat bağlamak istemezler)enjeksiyon süreleri vs kontrol edilir...
   şehir içi ve şehir dışı en az 50 km yol yapılır..
   depo yine tamamen doldurulup hesabı yapılır...

cumartesi günleri için dediklerine tamamen katılıyorum  bir an evvel işi bitirmek  isterler.
birde cumartesi çalışmayan evde canı sıkılan çoğu müşteri ıvır zıvır işler için gelir.... ;D :D

illede servise gideceksen hangi servise gitmek istiyorsan bana haber ver bende sana yardımcı olayım

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Mayıs 2009, 10:32:52 »
Nakres; Aracin 50000 km bakimlari Rekorda yapilmis. Ben sonradan bildigin gibi Aykurtlara gittim. Daha once bana yakin oldugu icin  cam degisimi icin Metal e gittim adamlar cumartesi 40 dereden su getirdiler pazartesi gel dediler bende tamam o zaman arac pazartesiye kadar sizde kalsin dedim onada bir suru sebeb urettiler sonra kızdım sanayide 2 saatte taktilar.

Yine oraya gitmeyi dusunuyorum ama oncelikle benzinligi degistirerek deneyecegim. Belki de benzinlikte üç kagit yapiyorlardir.

Bu dedigin islemleri Aykurtlarda yaptirma sansimiz varmi? Oraya ens on bidaha ugrayim diyorum.

Benim arastirmalarima göre aracin bujilerinin ilk yag degisiminde temizlenmesi sonraki yag degisimde ise degistirilmesi gerekiyormus. Ben en cok enjektor ve bujilerden supeleniyorum. Bunlar temizlenmedi ve degismedi.

ne olursa olsun 14 lt yakit sarfiyati fazla 12 lt yaksa tamam diyecegim adamlarin Limousine ve Variant otomatik modeller icin bile yakit orani 11 lt iken benimkinin 14 lt yakmasi anormal.

Senin bildigin tanidigin yer varsa bulusma oncesi baktiralim yada sizin dukkani acmanizi bekleyelim. Ilk musteride ben olayim.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Mayıs 2009, 10:47:12 »
eyüp bugün havaalanından iner inmez servisin resmi  işlemlerine başlayacak...

sen bi benzinliği değiştir...sonra buluşuruz ...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Mayıs 2009, 11:01:54 »
Hadi Hayirli olsun Allah yolunuzu acik etsin.

Olmadi %98.75 olasilikla kavacik bulusmasina katılacagim orda detaylandiririz. Yada sana uygun olan bir zaman dilimi olursa o zamanda bulusuruz.

eyüp bugün havaalanından iner inmez servisin resmi  işlemlerine başlayacak...

sen bi benzinliği değiştir...sonra buluşuruz ...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #21 : 08 Mayıs 2009, 11:13:59 »
Lambda sensörü bozuk olmasın bak.
Yakıt tüketimini çok arttırdığını duymuştum.
Ben hala değiştireceğim.
Benim de Golf IV'üm var.
Şehir içinde trafikte, normal kullanımda 12-13 yakıyorum ben de.
Canım sıkılırsa 16+ çıkıyor yakıt sarfiyatı.

Bizim otomatikler trafikte çok yakıyor gerçekten.
Bir çevre yoluna çık, uzun yola çık, yol bilgisayarını sıfırlayıp değerlere bak.
Düşmesi lazım yakıtın.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Mayıs 2009, 11:52:57 »
vallahi koray kardes otomatik alma cok yakar dediler ben olsun varsin cok yaksin ayda 400-500km yaparim dedim ama mudaillerine göre böyle bir fark olmasida beni uzuyor. Adamlar 2, 2.4 motor ile bu degerleri zar zor yakaliyorlar.

Su ana kadar gerek bizim forumda gerekse baska platformdaki arastirmalarima göre olmasi muhtemel olasiklar

Bujilerin degisimi, Enjektorlerin temizlenmesi, lambda sensoru, benzinligin yapacagi üc kagit(cok dusuk ihtimal her iki depoyuda ayni yerden doldurdum ama) birde motor bakimi dediler. Moto bakimi neyi kapsiyor anlamadim. Arac daha 65000 km de tekleme bilmem ses v.b bisey vermiyor basiyorsun gidiyor basiyorsun duruyor tabii basmalarin hepsi oldukca yumusak nazik. 14 lt cok yinede 50 lt benzin ile 340-360 km bana cok az geliyor.

Ilk etapta yapacagim ise baska bir benzinlikten depoyu fullemek daha sonra 70 km lik otobanda Gaziosmanpasa tem baglantisindan Carrefour icerenkoy e gelis gidis yapmak olacak sonra yine fulleyip bakacagim. Tahminime gore 10 lt yakar ki buda otobanda 90 km sabit hizda yuksek rakam gibi geliyor bana. Yok 8 lt filan yakarsa o zaman sehir ici ve benim kullanim hatam olarak kabul edecegim.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #23 : 08 Mayıs 2009, 11:57:11 »
Onu bunu bırak da sen bağlatmışmıydın bilgisayara aracı.
Çıkmamış mıyıd hiç arıza?
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Mayıs 2009, 12:03:26 »
Cemele cok yakıyor ya 14 litre inşallah kısa sürede bu sorunu çözersiniz.

Bizim 2001 comfortline sehir içi 250 kurus felan yakıyor uzun yolda 180 e kadar düşüyor

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Mayıs 2009, 12:27:02 »
Hayir VW serviste araci baglatmadik. Daha dogrusu baglatmaya gittik ama 5 saat süre istendi. Araci galeriden bin bir turlu pazarlikla aldik ama baska musterilerde vardi. Hatta galerici pazarlıktan sonra  ciddi sekilde ilgilenen birine kartini verdi arakadas almaz ise yarin konusuruz dedi bunlar rami oto pazarda oldu. Aracin kaportasina boyasina bakildi, tanidik bir opel servisinde(odak) araca alttan usten baktilar, aracin 50000 kmde bakimlari rekorda yapilmis hararet sorunu ile gitmis karter degismis, yag pompalari degismi, müsür degismis, VW erel bizim sirkete carevella tahsis eder onlarda alinir dedi motorda herhangi bir islem yapilmamis dendi. Halen gittigim VW ozel servisi arac temiz sorunu yok dedi. Yani makinaya baglatmadan opel servisi VW servisi, kaportaci, boyaci al dedi hic kimse arac kötü fiyati yuksek demedi pazarlik bozulma asamasina gelincede bende aldim.

Onu bunu bırak da sen bağlatmışmıydın bilgisayara aracı.
Çıkmamış mıyıd hiç arıza?

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Mayıs 2009, 12:37:51 »
arkadaşım gerçekten çok yakıyor
bende benimki çok yakıyor diye kara kara düşünüyodum seninki daha fazla imiş
300 , 320 kuruş yakıyor benimkisi birde önceki sahibi katalizör iptali yapmış,şans eseri egzosçuda öğrendim,ben birazda ona bağlıyorum,ilk fırsatta takmayı düşünüyorum malum herkes gibi sıkışığız
umarım en kısa zamanda sorunu giderirsin

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Mayıs 2009, 12:45:09 »
Hocam benim 300,320 yaksa dunden raziyim ama benimki 400-420 yakiyor zaten hedefim 300 e cekmek.

Ben asil uzun yolda performansi merak ediyorum bu sekilde git gel 1500km lik bir yol yapacagim.Seyahate cikmadan bu yakit olayini cözmem lazim.