Gönderen Konu: Arac 100 km de 14 lt benzin yakıyor normalmi?  (Okunma sayısı 44988 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Arac 100 km de 14 lt benzin yakıyor normalmi?
« Yanıtla #56 : 11 Mayıs 2009, 20:10:23 »
aşk olsun Halil sen şimdi megane ile passat'ı bir mi tutuyorsun :D passat amiral gemisi gibi araba helal olsun canavara 8 litre  mazot... :sevgi:

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #57 : 11 Mayıs 2009, 22:15:50 »
          valla herkes megane için 100 den sora yol tutuş felan iyi değil, mazeme kalitesi ...... diyor ama renaultun motorları sağlamdır, yakıtıda az. demek ki bu kadar satıldığına göre var bi hikmeti.
         ancak araç kişilikse golf  :tamamdir o bir başka keyf. rahatlık =para (rahatlık ve farklılık istiyorsak biraz da ekstra masrafı olacak) ;)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 11 Mayıs 2009, 22:25:23 »
Az yakiyor diye arac alınmaz. Yakit bir parametredir eger kisi icin birinci öncelik yakit ise o zaman LPG li arac almali. Aracin ne dediklerinde bir megane denince gelen tepkiye birde VW Golf, Jetta yada Passat denince tepkiyi unutmamak lazim. Varsin yaksin yakmak ona yakisiyor ;)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 12 Mayıs 2009, 11:50:15 »
Ya tamam bu kadar üstüme gelmeyin  :D
Bende biliyorum aradaki kalite-güven-konfor farkını.Şehir içinde kullanıyorum işte, bugün yine onu getirdim, akşam canavarın gönlünü alırız artık  :) Şaka bir yana gerçekten bu aracın bu kadar az yakacağını tahmin etmiyordum.Şehir dışı 3.8 e kadar indiğini gördümde şehir içi 4.1 cidden çok rekabetçi bir rakam diğer rakiplerine göre.Üstelik 1280 kg ağırlığı var, 16'' orjinal aliminyum jantları da var.Yani hafif bir araç da değil.Şimdi anlaşılıyor rebrezantların altında neden hep bu tür araçlar var.Sonuçta aylık 3-5 bin km yapan birisi için bu yakıt farkı çok anormal rakamlar ortaya koyabilir.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 12 Mayıs 2009, 12:05:03 »
konuyu dağıtmış olmıyım ama .......1,5 dci motor sağlam bir motor değildir turbo dağılıyor iş  motor   yaptırmaya kadar  gidiyor sandık motor ile onarımı arasında fazla  maliyet farkı olmadığı için sandık motor yani yeni motor takılıyor  haberiniz olsun meganı faz la övmeyin
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 12 Mayıs 2009, 12:08:58 »
Ya araba az yakıtyormuş dedim yerden yere vurdunuz yahuu  :D İş motor değiştirmeye kadar geldi.
Ben sanmıyorum öyle motor bitireceğini falan, işyerimizin 2 tarafında eczane var, canım sıkıldıkça onların yanına takılırım, rebrezantlarla muhabbet falan olur, 2006 model 180-190 binde bir sürü megane gördüm.Üstelik arabayı kullanırlarken de canını çıkarırlar, dip gaz kullanırlar.Renaultun dayanıklılığından şüphem yok.Ama şans işidir bakarsın 50 bin de turbo da bitirebilirsin belli olmaz.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #62 : 12 Mayıs 2009, 18:41:13 »
      bizim kuzen reprezant. onun altında da corolla vardı, şimdi meganla değişmişler. o da çok az yaktığını söylüyor.
konuyu dağıtmış olmıyım ama .......1,5 dci motor sağlam bir motor değildir turbo dağılıyor iş  motor   yaptırmaya kadar  gidiyor sandık motor ile onarımı arasında fazla  maliyet farkı olmadığı için sandık motor yani yeni motor takılıyor  haberiniz olsun meganı faz la övmeyin
     motor dayanıklılığına gelince ben şöyle düşünüyorum; dizel araçlarda araç gaza yüklenip turbo açıldığında gücünü gösterdiği için ve de az yaktığı için  aracı genelde bilinçsiz kullanıcılar fazla zorluyor. böylece turbo sürekli motora yüksek basınç uyguladığından motorun ömrü erken bitiyordur diye düşünüyorum (biraz fizikten anladığımdan fazla mı mantık yürüttüm acaba :D). neticede düşük hacimden yüksek verim almak için motoru zorlarsanız tabiki aynı mukavemeti göstermicektir diye düşünüyorum, bunun içinde tercihim her zaman atmosferik motorlardan yana olacaktır ;) ancak gene de çok yüksek devirlere çıkılmadıkça renault motorlarının erken tükeneceğini zannetmiyorum :)

Çevrimdışı ex-FOR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 13 Mayıs 2009, 15:33:41 »
Arkadaşım arabana yeterince bakmıyor ve anlamıyorsun anlaşılan.bu araba bukadar yakmaz normal şartlarda şehir içi 100 de 10 yaksın derim.ama sn arabanı servise götür bakım nezaman yaptırdın enson.
bilgisayara soksunlar piston basınçları kontrol edilsin.hava filtresini , bujilerini degiştir.hava girişindeki boğaz kelebeğini temizlettir.paran varsa karbon klir yaptır ayrıca motora ama şart degil.lastiklerin ne özellikleri orjinalde 195*65*15 din hava basınçlarını da kontrol et.düşük olmasın.bunları yap farkı göreceksin bak......

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 13 Mayıs 2009, 18:57:16 »
ben bu işlerin içinde olduğum için hep arızalarla karşılaşmaktan her aracı arızalı sanıyorum belkide  ;D
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 13 Mayıs 2009, 23:47:52 »

ex-FOR;

Önerilerin icin saol. Anlasilan sende foruma cok sık gelmiyorsun. Ilk aracim ve bilirsin ilk araci olanlarin ne kadar hevesli olduklarina. Tık diye bir ses gelse kosar giderim. Zaten aracin bakim yapilacak bir seyi yok götürüyorum servise usta gerek yok diyor zorla da yaptirip parami sokaga atacak halim yok. Bujiler temiz kontrol edildi. Hava, yakit v.b filtreler bakim esnasinda 3 ay once degisti. Bogaz kelebegi temizlendi. Arac cihaza zaten baglanmisti herhangi yakit ile ilgili bir ariza vermiyor. Geriye lastikler, yogun ve kisa yol guzergahi, acemi kullanimi, benzinlik gibi etkenler kaliyor.

Aracin normal seviyelerde yaktigini dusunuyorum artik. Cunki benim kullandigim alanlarda yogun trafik sayailacak dur kalkin oldugu ve maximum 5 km yol yaptigim yerlerd. Araci acik yolda denedim yol bilgisayarina göre gayet makul degerler cikti.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 18 Mayıs 2009, 22:47:03 »
gecen gun yolda benzin bitti km yi hemen sıfırladım 20TL benzin aldım,(ama uzak mevkide olduğumdan herzaman aldığım yerden değil)
o yakıtla 75 km yol yaptım,266 kuruşa denk geldi şaşırdım,normalde 320 den pek düşmez
dün yine 20TL yakıt aldım evimin yakınındaki herzaman aldığım yerden,
farkettimki ibre yol üstünden aynı paraya yakıt aldığım yerdeki kadar yukarı kalkmadı
buda bende bi şüphe uyandırdı,şimdi o yakıtında bitmesini bekliyorum bakalım onunla kaç km yapıcam
bi kaç yer daha var yakınlarda hepsini denicem anlaşılan

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 18 Mayıs 2009, 23:03:29 »
bende de suphe uyandi bakalim bende bugun baska yerden aldim ne olacak

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 21 Mayıs 2009, 17:00:59 »
Depoyu full ledim ve gidis gelis toplam 70 km otoban hiz 100km ve 5 km sehir ici toplamda 75 km yol yaptim ve tekrar fulledim 22 tl lik benzin aldim. Yani 75 km de 22 tl yakti. Sonduruma dair yorumlar.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 21 Mayıs 2009, 17:10:44 »
Gayet normal bence.Benimki manuel vites ve şehir dışı km'de 200 tl yakıyor.0,20 tl otomatik vites farkı da olsun artık di mi ya? :tamamdir
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!