İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - erdem325

Sayfa: 1 ... 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 ... 55
85
Golf II / Ynt: mk2 1.8 gtı 1985
« : 07 Aralık 2012, 11:35:02 »
Yani sanzuman kodun ne ?
Mesela benim gti den 4t kodlu sanzuman cikti, 5 ileri mk1 caddy falan dizel sanzumani ,)
Sende ne var acaba umarim orj sanzumani duruyordur aracin, eger yuruteceksen kisa sanzuman sart bizim araclara..
Neyse daha baslamadan bunaltmayim seni :)) zamani gelince konusuruz ;)

86
« : 07 Aralık 2012, 11:27:21 »
Arabayi bitirdigimde detayli bi proje konusu acicam siteye de maddi sebeplerden dolayi epey yavasim bu ara.. nasipse hizlanicam yakinda.. bu arada sen aracini orj toplayacaksan eger komple kapak egzanteik sibop yay sapka emme manifoldu ve k-jetronik konusunda yardimci olabilirim sana.. onun disinda yok sende benim gibi pek yapilamayan islerin pesindeyaen egerde fikir olarak yardimci olurum :) gti ler yurusun ya.. bu arada arabanda sanzuman ne var ?

87
« : 07 Aralık 2012, 11:19:23 »
Bu arada doldurmak derken motoru kastediyorum ben :) nasipse bende 16v yukeyecegim bu kis.. atmosferik olarak epey bisey yapicam gibi de ben o yuzden sormustum.

88
« : 07 Aralık 2012, 11:15:07 »
Masallah.. araci doldurmayi dusunuyormusun peki? Yoksa low&slow mu takilacaksin?
Arac karburatore donmus anadigim kadariyla, o konuda yazik olmus..

89
« : 07 Aralık 2012, 11:05:11 »
En fullu derken?
Tam olarak donanim olara ne var?
Bu arada gti lerde 4 disk fren standart..

Elektrikli cam, vakumlu merkezi kilit, koltuk isitma, klima, hid direksiyon, elektrikli ayna, elektrili far ayari?
Bunlar mevcutmu aracta?

Allah kaza bela ve ceza vermesin, agiz tadiyla binmeniz dileklerimle..

90
Genel / Ynt: Düz dizel'i Turbo Dizel'e çevirmek?
« : 30 Kasım 2012, 03:52:54 »
serdar td makineye yani 1.6 td ye 1.9 tdi  kapak koyacak..

91
Golf II / Ynt: mk2 gögüs hoparlörü
« : 30 Kasım 2012, 03:50:55 »
erdem konisi beyaz olanin ciftine 490 tl diyolar  ya :)

60 lira mi 90 lira mi neydi yau

92
« : 27 Kasım 2012, 15:12:05 »
erdem içinden hoparlor cıkmadımı cıktı ise biyere yonlendireyim 4 4 lük istediğin renkte yaptırırsın ama eskileri lazım

eski hoparlorleri tamir etmekten mi bahsediyorsunuz?
bizde hoparlor yoktu, cikarilmis bizden once, bende bahsettiklerimi taktim, takmadan once arastirmistim baya o yuzden tavsiye ediyorum onlari..
2 adet dd 512 var bagajda, 600Wrms, onlarin esliginde ezilmeden calabiliyor sadece uniteye bagli olarak hemde :)

93
« : 27 Kasım 2012, 09:21:45 »
resimlerden arattim bi komple beyaz olan var bide icerisi beyaz olan var hangisi kardes
konisi beyaz, korukleri siyah

94
« : 26 Kasım 2012, 21:34:36 »
alpine nin 10 cm mi 8 cm mi ne bi hoparloru var..
o boyutlarda siddetle tavsiye edebilecegim bi hoparlor..
konisi beyaz bi hoparlor..

95
Golf IV / Ynt: İlk Çaıştırmada fren şişmesi
« : 08 Kasım 2012, 17:36:41 »
evet kardeş benimde başima geldi ilk çaliştirdiimda fren pedali şişiyor ve fren tutmuyordu  hatta oyuzden bi gün kaza yaptim  ama hafif atlatim  ihmale gelmez yani acelen olur unutursun şistiğini yokusta bi basarsin allh korusun tutmaz   sorunu söyleyeyim bn sana sorunun fren restnawsunda  yani hidrovakta  hidrovagin içindeki keçe yırtılmiş ve içine hidrolik sızıntısı olduğu için fren şişiyo ve tutmuyor ben değiştirdim ve kurtuldum ..

ben hicbirsey nalamadim bu mesajdan..
westinhousenin icindeki kece yag tutmaz, zaten westinhousenin icinde hidrolik yokki..
hava vakumu vardir orda, o kecede bozulursa hava kacirir ve size fren takviyesi saglamaz..
ama o kece bozuksa eger arac sadece ilk calistirmada fren zayifligi gostermez, surekli gosterir..

fren merkezinizi bi kontrol ettirin bence siz, her ihtimale karsi tam bile olsa hidroligi degistirin..
bu hidrolik degistirme isinide "havasini gercekten alabilen" birine yaptirin..
oyle pompala baba, basili tut, pompala basili tut diyerekten kaliperdeki rekorlardan havasini alanlara yaptirmayin..
normalde fren yagi komple degisirken kaliperin ordaki rekorlardan manuel bi pompayla basilir sisteme ki hava mava kalmadan adam gibi dolsun diye..

96
Golf II / Ynt: Silindir Kapak Civataları
« : 08 Kasım 2012, 17:30:26 »
surekli sok tak yapiyorsaniz aracinizda ve imkanlarda sknti yoksa tork anahtari olmali bence..
normalde hemen hemen cogu civatanin sklmasi gereken tork degerleri vardir..
ve isinin erbabi her insan amele gucuyle degilde tork anahtariyla yapar isini..
ayrica ustalar conta degisiminden sonra bir kere torklar civatalari ve gonderir sizi..
halbuki bir sure sonra civatalarin torklari tekrar kontrol edilmelidir..
bunu cogu yapmaz..
conta oturur ve kacirabilir daha sonra..
eger ilgileniyorsaniz bu islerle, alin kendinize tork anahtari..
service manualleri incelediginizde gorursunuz zaten hangi civatalarin kac torkla sklacagini vs..

97
Satılık / Ynt: Golf2 Golf3 16v Headers
« : 07 Kasım 2012, 14:48:24 »
resim ikanim varmi acaba?
bi resim gonderebilirseniz eger gormek istiyorum..

98
Satılık / Ynt: Golf2 Golf3 16v Headers
« : 06 Kasım 2012, 08:29:51 »
ben soyle soyleyeyim size en iyisi..
elimde patlayan bir gti im var..
bi sekilde aldik iste sorunlu bir araba..
atamiyorumda satamiyorumda..
bu kis motor acip doldurayim diyorum bende..
komple dolu kapak var elimde, bakimlari yapilmis dereceli egzantrikleri olan, port&polish yapilmis vs..
werner emme var..
12.5 yada 12.7 skstirma yapicam motoru acinca..
headers illaki lazim olacak bu nedenle..
motor bitince bir sonraki adim beyin olacak..
8000 civari donecegim beyinden sonra..
headers sart olacak..
sizdeki headers bana uyarmi uymaz mi, derdim o yani :)
hani ebay mai headersler da var ama isime yaramaz, sizdeki de oyle birseyse hani bana gelmaz, standart bi gti ya olur o ayri..

Sayfa: 1 ... 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 ... 55